Ogłoszenia duszpasterskie 26.12.2019 r.

Parafia Błogosławionego Biskupa Władysława Gorala w Lublinie

ŚW.  SZCZEPANA, PIERWSZEGO MĘCZENNIKA

26 grudnia 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś drugi dzień uroczystości Narodzenia Pańskiego. Tak naprawdę jednak to cały tydzień następujący po tej uroczystości powinniśmy przeżywać jako jedną długą uroczystość. Stąd tydzień ten nosi nazwę oktawy.
  2. Dzisiejsze święto św. Szczepana, jak i te, które będziemy obchodzić w następnych dniach 27 grudnia – św. Jana Ewangelisty; 28 grudnia – św. Młodzianków, wpisują się w obchody oktawy uroczystości Narodzenia Pańskiego. Ukazują nam one, że nie świętujemy w tych dniach jedynie rocznicy ziemskiego narodzenia naszego Zbawiciela, lecz w wydarzeniu tym zawiera się już cała ekonomia zbawienia. Otwórzmy się na ten dar i kontemplując tajemnicę Bożego Narodzenia, pytajmy Boga, jak mamy realizować w codzienności misję, do której nas wezwał.
  3. Ofiary zebrane dzisiaj na tacę przeznaczone są na dzieła dydaktyczne i formację studentów na Katolickim Uniwersytecie Jana Pawła II.
  4. Jutro święto Św. Jana Ewangelisty Msze święte o godz. 7.00, 9.00 i 18.00 z obrzędem błogosławieństwa wina i podania go wiernym. Zapraszamy. Odpust w Archikatedrze, suma o godz. 11.30.
  5. W sobotę święto św. Młodzianków tradycyjnie modlimy się w intencji poszanowania każdego poczętego życia, w intencji dzieci nienarodzonych. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Tego dnia na świąteczną Eucharystię zapraszam szczególnie rodziców z małymi dziećmi, dziadków z wnukami.
  6. W najbliższą niedzielę, w święto Świętej Rodziny, zapraszamy małżonków, aby odnowili przyrzeczenia małżeńskie i wraz z dziećmi przyjęli błogosławieństwo po każdej Mszy Świętej.
  7. Wizytę duszpasterską, zwaną kolędą, rozpoczniemy w naszej parafii od jutra 27 grudnia. Niech odwiedziny kapłana w naszym domu staną się okazją do dania świadectwa naszej wiary, jak też do braterskiego spotkania całej rodziny ze swoim duszpasterzem. Jeżeli ze względu na czas pracy lub inne przeciwności ktoś nie może przyjąć kapłana w wyznaczonym czasie, prosimy o zgłoszenie tego w zakrystii tak, aby wspólnie ustalić inny dogodny czas. Plan.
  8. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, dwutygodnika Droga oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
  9. Raz jeszcze pragniemy życzyć wszystkim naszym Parafianom i ich Gościom głębokiego przeżycia tego czasu świętowania Bożego Narodzenia.
  10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: śp. Elżbieta Kowalska, lat 71 z ul. Skautów, pogrzeb jutro w piątek 27 grudnia o godz. 11.00, tutaj w naszej kaplicy, śp. Jarosław Tkaczyk, lat 51, pogrzeb jutro w piątek 27 grudnia o godz. 14.00 w Garbowie, śp. Jadwiga Wrzesień, lat 100, z DPS-u, pogrzeb we wtorek 31 grudnia o godz. 9.00, cmentarz przy ul. Unickiej. Polećmy ich i naszych zmarłych miłosierdziu Bożemu: ,,Wieczny odpoczynek…”.