Jubileusz 60-lecia Domu Sióstr Sercanek w Lublinie

Dnia 22.04.2018 Służebnice Najświętszego Serca Jezusowego (Siostry Sercanki) świętowały jubileusz 60-lecia afiliacji domu przy ul. Norwida 3. Jubileuszowa Eucharystia była sprawowana pod przewodnictwem ks. bp. Artura Mizińskiego w kaplicy pw. bł. Władysława Gorala o godz. 12.00. Do koncelebry dołączyli kapłani: ks. Proboszcz Mariusz Nakonieczny, ks. Proboszcz ppłk. Andrzej Piersiak, księża wikariusze, księża seniorzy i inni zaproszeni duchowni.

W uroczystości brały udział zaproszone Siostry, które przez ten okres czasu pracowały, studiowały, posługiwały w Lublinie. Najpierw służąc w Parafii Garnizonowej 34 lat a następnie od 14 lat w Parafii pw. Bł. Władysława Gorala. Wśród zaproszonych Gości były również Siostry – Lubelskie Rodaczki.

Na obchodach brała udział Matka Generalna S. Olga Podsadnia wraz z siostrami z zarządu generalnego z Krakowa, jak też Matka Prowincjalna S. Auxilia Felisiak również z siostrami z zarządu z Rzeszowa, przedstawiciele Samorządu Dzielnicy Wieniawa, przedstawiciele Rady Duszpasterskiej, zacni Parafianie jak też szczególni Przyjaciele Sióstr Sercanek.
Mszę Świętą poprzedził krótki program artystyczny, w wykonaniu dzieci z parafii bł. bpa Władysława Gorala.

www.sercanki.org.pl