Służba liturgiczna ołtarza – lektorzy i ministranci

Liturgiczna Służba Ołtarza
parafii Błogosławionego Biskupa Władysława Gorala w Lublinie

Spotkania:  Każdy piątek o godz. 17.00 w salce za zakrystią.

Opiekun: ksiądz Grzegorz Opoka.

Liturgiczna Służba Ołtarza to duszpasterstwo zrzeszające młodych chłopców, którzy pragną być bliżej Boga i bliżej Chrystusa Eucharystycznego. Aktualnie Liturgiczna Służba Ołtarza w naszej parafii ma  w swoich szeregach 16 członków, z czego 4 jest lektorami. Co roku dołącza do naszego grona kilku nowych kolegów. Przed promocjami zarówno ministranckimi, jak i lektorskimi kandydaci przechodzą serię spotkań czyli tzw. kurs przygotowawczy. Stają się ministrantami i lektorami po złożeniu uroczystej przysięgi podczas Mszy Świętej. W głównej mierze LSO to ministranci. Słowo ministrant oznacza służyć, pomagać i takie jest nasze zadanie – służyć Jezusowi przy ołtarzu. Ministranci i lektorzy naszej parafii uświetniają zarówno duże uroczystości (np. Triduum Paschalne, Święta Bożego Narodzenia) jak i codzienne liturgie oraz nabożeństwa. Głównym zadaniem lektorów jest odpowiednia oprawa Liturgii Słowa, zaś w roli ministrantów jest przygotowanie ołtarza i pomaganie księdzu podczas liturgii. Naszym opiekunem jest ksiądz Grzegorz Opoka.

Ministranci:

1.  Szewczyk Michał
  2.  Lech Tymoteusz
ZAPROSZENIE

Zachęcamy innych chłopców do ofiarowania swego cennego czasu Bogu i wstąpienia w szeregi Liturgicznej Służby Ołtarza. Już w tym roku kilku odpowiedziało na to zaproszenie ,,tak”, więc mamy nadzieję, że w ich ślady pójdą następni. Zwracamy się również z prośbą do rodziców, by zachęcali swoich synów do wstąpienia w grono ministrantów.

Spotkania: każdy piątek godz. 17.00