Chór parafialny “Stella Maris”

Chór żeński STELLA MARIS parafii pw. Bł. Bpa Władysława Gorala powstał w październiku 2014 roku. Celem zespołu jest przede wszystkim udział w liturgii mszy św. i podkreślanie śpiewem jej uroczystego charakteru. Chór oprawia liturgie w parafii, a także koncertuje, m.in. organizując koncerty cecyliańskie lub z innych okazji. W ostatnim czasie śpiewał na Jasnej Górze podczas pielgrzymki parafialnej. Współpracuje też ze środowiskiem lokalnym – m.in. szkołą podstawową nr 21, położonym na terenie parafii Domem Pomocy Społecznej, brał udział w festynie dzielnicy Wieniawa. Chór bierze też udział w festiwalach i konkursach – m.in. w kolejnych edycjach Festiwalu Chórów Parafialnych w Lublinie.

Zespół wykonuje repertuar religijny od średniowiecznego chorału gregoriańskiego po współczesne pieśni i utwory religijne. Szczególnie akcentuje w repertuarze rys maryjny, nawiązując do obranej nazwy – tytułu Maryi, Gwiazdy Morza. W repertuarze chóru są również utwory patriotyczne i ludowe.

Do znaczących już sukcesów chóru należą:

– III miejsce w XXIII Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Religijnej CANTATE DEO w Rzeszowie (14-15.06.2019r.)
– I miejsce w XIV Ogólnopolskim Przeglądzie Chórów Kościelnych Pieśni Pokutnej i Pasyjnej – ŻORY 2019
– I miejsce w XXIV Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd w Puławach (I 2019);
– Wyróżnienie w Przeglądzie Amatorskich Zespołów Kolędniczych ,,SZCZODRAKI 2018/2019″ (I 2019)
– Srebrny Dyplom (XI 2018), w III Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Chóralnej CANTANTES LUBLINENSIS w Lublinie
– Wyróżnienie (XI 2015), NAGRODA (XI 2016) w Konkursie Poezji, Prozy i Pieśni Patriotycznej „Ojczyzno moja najmilsza” w Lublinie; oraz III NAGRODA w edycji specjalnej tego konkursu „Miasto moje kochane” z okazji 700-lecia Lublina (XI 2017);
– BRĄZOWY DYPLOM w Festiwalu Chóralnym Mater Misericordiae w Ząbkach (V 2017);
– I miejsce w XXI Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd w Puławach (I 2016);
– I miejsce w XX Festiwalu Pieśni Maryjnej „Ave Maria” w Garbowie (V 2015);

Założycielką i dyrygentką chóru jest Barbara Cedrowska, absolwentka muzykologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Ukończyła również studia podyplomowe z pedagogiki kształcenia słuchu (Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie) oraz pedagogiki rytmiki i prowadzenia zespołów (UMFC, Wydział w Białymstoku). Jest nauczycielką teorii, kształcenia słuchu i rytmiki w szkole muzycznej I stopnia we Włodawie. Od 2006 r. prowadzi Chór Dziecięcy PEREŁKI w Szkole Podstawowej nr 21 w Lublinie, który bierze udział w projekcie Akademia Chóralna – Śpiewająca Polska.

Próby odbywają się w środy w godz. 17.30-20.00 w świetlicy Spółdzielni Mieszkaniowej CENTRUM  ul. Skautów 3 (pierwsza klatka od strony wąwozu) nr domofonu 33 .

Zapraszamy Panie do wstąpienia w szeregi naszego Chóru. Przesłuchania podczas prób w środy w godz. 17.30-20.00.

5-lecie Chóru STELLA MARIS w kościele bł. bpa. Władysława Gorala – 20.10.2019 r.

XXIII Międzynarodowy Festiwal Pieśni Religijnej CANTATE DEO 14-15.06.2019r.

Archidiecezjalny Dzień Muzyki Chóralnej – 8.06.2019

Archidiecezjalny Dzień Muzyki Chóralnej – Facebook

VIII Lubelski Festiwal Chórów Parafialnych 25-26.05.2019 r. – Parafia Matki Bożej Różańcowej w Lublinie, ul. Bursztynowa 20.

Więcej zdjęć i transmisja z koncertu na stronie https://www.facebook.com/FestiwalChorow/

Koncert pieśni pasyjnych  w Muzeum Wsi Lubelskiej w ramach Festiwalu Wielkanocnego 13.04.2019 roku.

XIV Ogólnopolski Przegląd Chórów Kościelnych Pieśni Pokutnej i Pasyjnej – ŻORY 2019 –  I miejsce

Koncerty i nagrody Chóru Stella Maris