Parafia

Arcybiskup Metropolita Lubelski wychodząc naprzeciw potrzebom wiernych, erygował w dniu 19 kwietnia 2004 r. na mocy  Dekretu nr 300/Gł/2004, parafię pw. Błogosławionego Biskupa Władysława Gorala. Parafia w drodze kupna nabyła działkę położoną w Lublinie przy ul. Ks. Jerzego Popiełuszki 28 B. Na działce tej zostanie zbudowany kościół, służący wiernym i potrzebującym.

Do nowo utworzonej parafii należą ulice:

Al. Długosza , Al. Racławickie (nr nieparzyste 1-33), Bieczyńskiego, Boczna Lubomelskiej, Czechowska (część od Leszczyńskiego do Lubomelskiej), Czysta, Ćwiklińskiej M., Duboisa, Głowackiego B, Junoszy, Ks. J. Popiełuszki, Księżycowa, Legionowa, Lelka – Sowy S., Leszczyńskiego, Lubomelska (nr parzyste), Norwida C. K., Ogródkowa, Poniatowskiego, Przy Stawie, Puławska, Ryskiego, Skautów, Snopkowska, Szarych Szeregów, Wieniawska (nr parzyste 4, 6, 8,  10), Zuchów.

Kościoły filialne (kaplice w domach zakonnych)

1. Księży Salwatorianów – Junoszy 7
  2. Księży Sercanów –  ul. Leszczyńskiego 32
  3. Księży Sercanów –  ul. Boczna Lubomelskiej 2