Koncert Ave Maria – Dziękujemy!!!

W dniu 13 maja 2023 roku o godzinie 19.00 w Kościele bł. bpa Władysława Gorala odbył się przepiękny, wzruszający i niezapomniany Koncert Ave Maria. W surowych murach naszego kościoła wystąpił zespół muzyków Wiener Solisten Orchester, założony i prowadzony przez świetnego skrzypka Piotra Gładkiego, dwa cudowne soprany  Ewa Biegas oraz Marta Brzezińska. Wystąpił również chór STELLA MARIS pod dyrekcją Barbary Cedrowskiej oraz chór CONTINUUM Lubelskiej Izby Lekarskiej pod dyrekcja Tadeusza Tuszowskiego. W programie  wykonano przepiękne opracowania tekstu Ave Maria kompozytorów różnych stylów i epok, m.in. Bacha-Godunoda w opracowaniu na chór, Jacquesa Arcadelta, Fraciszka Schuberta, Zoltana Kodalya, Wiliama Gomeza czy Michała Lorenca.

Ważnym akcentem związanym z patronem naszej parafii było premierowe wykonanie Hymnu ku czi błogosławionego biskupa Władysława Gorala autorstwa Elżbiety Rakowskiej przez chór STELLA MARIS wraz z muzykami Wiener Solisten Orchester pod batutą dyrygent Barbary Cedrowskiej.

Słowo wygłosiła pani Iwona Strzelewicz-Ziemiańska, dziennikarz, wykładowca, kurator wystaw, badacz i popularyzator twórczości Rodziny Kossaków i Jerzego Dudy Gracza.

Dziękujemy wszystkim wykonawcom i osobom, które przyczyniły się i pomogły w przygotowaniu koncertu, a w sposób szczególny Pani Wandzie Skrzypczak, pomysłodawczyni koncertu i wszystkim, którzy nabywając cegiełkę wsparli dzieło budowy naszego kościoła. DZIĘKUJEMY !!!

Koncert „Ave Maria” w lubelskim kościele