Wystawa ,,Teraz przyszedł czas … bł. biskup Władysław Goral cichy męczennik Kościoła i Ojczyzny” w Parafii bł Bpa Władysława Gorala

W dniach 4-10 października 2021 r.  w naszej Parafii mogliśmy oglądać wystawę ,,Teraz przyszedł czas… bł. biskup Władysław Goral cichy męczennik Kościoła i Ojczyzny” przygotowaną przez Stowarzyszenie Anthill przy współpracy Edwarda i Marianny Niewiadomskich, ks. Józefa Maciąga i ks. proboszcza Mariusza Nakoniecznego. Uroczyste otwarcie wystawy miało miejsce 20 września 2021 r.  Na uroczystej Mszy świętej w Katedrze Lubelskiej premierę miał utwór muzyczny Agnus Dei z ,,Missa Brevis ku czci bł. biskupa męczennika Władysława Gorala” napisany przez panią Elżbietę Rakowską (naszą parafiankę) i wykonany przez Chór Stella Maris z akompaniamentem pana Stanisława Maryjewskiego na organach. Wystawę przez cały tydzień można było oglądać pod Wieżą Trynitarską. Wystawa będzie jeszcze prezentowana w innych parafiach diecezji lubelskiej aby dać możliwość poznania błogosławionego wiernym z całej Lubelszczyzny.

Chór ,,Stella Maris” na tle wystawy wykonał pieśń ,,Władysławie męczenniku” w opr. Leszka Woźniaka