Ogłoszenia duszpasterskie 11.07.2021 r.

Parafia Błogosławionego Biskupa Władysława Gorala w Lublinie

PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

11 lipca 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. Czas urlopów, wakacji wykorzystajmy na pogłębienie naszej wiedzy religijnej przez lekturę prasy katolickiej, dobrych książek wyjaśniających prawdy wiary czy też oglądanie wartościowych programów telewizyjnych.
 2. Dzisiaj 11 lipca z racji II niedzieli miesiąca zbiórka ofiar do puszek przed kaplicą na budowę kościoła. Zbiórkę przeprowadza Legion Maryi. Bóg zapłać za złożone ofiary na ten cel.
 3. We wtorek 13 lipca o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę świętą, a po niej na nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła. Natomiast po nabożeństwie do Św. Michała Archanioła ok. godz. 18.55 zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie.
 4. W piątek 16 lipca, liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel, które swymi korzeniami sięga XIII wieku i przypomina nam o szkaplerzu. Matka Boża objawiła go generałowi karmelitów w Cambridge (Anglia) Szymonowi Stockowi w 1251 roku. Obiecała też każdemu, kto będzie go nosił do śmierci, że nie zazna ognia piekielnego i żadnego innego niebezpieczeństwa. Niech to będzie znak naszej religijności, noszony z wiarą i miłością. Odpust w tym dniu u Karmelitów przy ul. Świętoduskiej. Suma odpustowa o godz. 18.00.
 5. W przyszła niedzielę 18 lipca rozpoczyna się tydzień modlitw, przez wstawiennictwo św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących oraz orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Z tej racji w przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej błogosławieństwo kierowców, podróżujących, samochodów i innych pojazdów. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Ofiary, które złożymy do puszki przed kaplicą przeznaczone będą na MIVA POLSKA – pomoc misjonarzom na misjach.
 6. Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziały w 43 Pieszej Pielgrzymce do Częstochowy w dniach 4 – 14 sierpnia 2021 r. Zachęcamy również do wpłat na fundusz solidarnościowy  „Idę z Tobą” dla tych,  którzy nie mogą wziąć udziału w pielgrzymce, a chcieli by zanieść Matce Bożej Częstochowskiej swoją intencję. 43. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy tym roku 4 sierpnia. Zapisy  są możliwe tylko drogą meilową. Szczegóły na www.pielgrzymka.lublin.pl.
 7. W dniu dzisiejszym gościmy w naszej parafii Grzegorza Miecznikowskiego, który po ogłoszeniach złoży świadectwo swojej wiary. Grzegorz należy do Apostolskiego Ruchu Wiary.
 8. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową po Sanktuariach Włoch w dniach 02 – 11 października  2021 r. Szczegóły w kancelarii parafialnej.
 9. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
 10. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu na budowę kościoła: bezimiennie 100 i 200 zł., z ul. Legionowej 200 zł., mieszkańcy bloku z ul. Popiełuszki 35 w comiesięcznej zbiórce 300 zł. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziękujemy również wszystkim naszym parafianom, gościom, darczyńcom, składającym ofiary poprzez konto parafialne.   Nr konta bankowego parafii:  BANK  PKO S.A. V O/LUBLIN 67 1240 1503 1111 0010 0301 0337        
 11. Polećmy naszych zmarłych z naszych rodzin i z naszej parafii Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….