Ogłoszenia 03.05.2018 r.

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY

03 maja 2018

1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki Polski. Najświętsza Maryja Panna jest naszą Matką i Królową, dlatego mamy szczególny powód do oddawania Jej czci.
  2. Również dzisiaj obchodzimy święto narodowe w 227 rocznicę ustanowienia Konstytucji 3 Maja. Przypomina nam to o potrzebie modlitwy i ofiary za naszą ojczyznę. Biskupi polscy po odzyskaniu niepodległości w 1918 roku świadomie chcieli połączyć te dwa święta razem, do czego przychylił się ówczesny papież Benedykt XV, podkreślając w ten sposób nierozerwalność historii narodu polskiego z Jego Matką.
  3. Rozpoczął się miesiąc maj, który tradycyjnie w naszej ojczyźnie i wszędzie tam, gdzie są Polacy, jest poświęcony Matce Bożej. Pielęgnujmy piękną tradycję śpiewania Litanii loretańskiej w naszych rodzinach, zbierając się z sąsiadami wokół kapliczek poświęconych tej najlepszej z Matek, czy też zbierając się na to nabożeństwo w kościele. Jest ono odprawiane codziennie o godz. 17.30. Zabierajmy na nie również dzieci, zachęcajmy do uczestnictwa młodzież. Będziemy ich uczyć w ten sposób nie tylko czci do Maryi i Jej Syna, lecz wprowadzać w tajemnice naszej wiary także poprzez uczestnictwo w nabożeństwach.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Przyjdźmy do świątyni na chwilę adoracji Najświętszego Sakramentu, ofiarując ją w intencji nowych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego, także z naszej wspólnoty parafialnej. I czwartek godz. 17.00. Pierwszy piątek to dzień Komunii Świętej wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. Chrystusa Eucharystycznego możemy przyjąć tylko czystym sercem, dlatego w naszym kościele okazja do pierwszo piątkowej spowiedzi św. dla dzieci od godz. 16.00. Msza święta pierwszo piątkowa dla dzieci o godz. 16.30. W pierwszą sobotę prośmy Matkę Najświętszą o opiekę nad naszymi rodzinami. Zmiana tajemnic Różańcowych od godz. 16.30. Wystawienie i adoracja od godz. 17.00.
  5. Arcybiskup Metropolita Lubelski udzielił dyspensy od obowiązku powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych w piątek, 4 maja br., wszystkim wiernym Archidiecezji Lubelskiej, a także innym osobom przebywającym w tym dniu na terenie Archidiecezji. Zachęca jednocześnie do zastąpienia wstrzemięźliwości innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłości i pobożności.
  6. Jutro w piątek 4 maja o godz. 7.30 Msza święta w intencji maturzystów z naszej parafii i z naszych szkół będących na terenie parafii z prośbą o Boże błogosławieństwo i światło Ducha Świętego w dniu rozpoczynającym egzamin maturalny. Maturzystów zapraszamy.
  7. W niedzielę 6 maja na Mszy świętej o godz. 12.00 będziemy Bogu dziękować za 20 lat posługi Pana Wojciecha Chrapowickiego jako Nadzwyczajnego Szafarza Komunii Świętej. Zapraszamy.
  8. We wtorek 08 maja o godz. 19.00 spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej – GRUPA SOBOTNIA. Próba generalna.
  9. W środę 09 maja o godz. 18.35 spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej – GRUPA NIEDZIELNA. Próba generalna.
  10. We wtorek 15 maja o godz. 18.50 pierwsze spotkanie kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania w przyszłym 2019 roku. Zapraszamy na to spotkanie uczniów obecnych klas VII Szkoły Podstawowej oraz uczniów obecnych klas II Gimnazjum. Kolejne spotkanie kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami będzie miało miejsce w sobotę 19 maja po Mszy świętej o godz. 18.00, a następnie czuwanie modlitewne młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z racji Wigilii Zesłania Ducha Świętego.