Ogłoszenia 09.12.2018 r.

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU

09 grudnia 2018

1. W drugą niedzielę Adwentu usłyszeliśmy wezwanie św. Jana Chrzciciela do przygotowania drogi Panu, który przychodzi. Niech to wezwanie ciągle w nas pobrzmiewa i skłania do przemiany naszego życia.
  2. Do licznego udziału w roratach z zapalonymi lampionami, sprawowanych w naszej kaplicy od poniedziałku do soboty o godz. 6.15, zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych oraz w sobotę zapraszamy na Mszę świętą roratnią małe dzieci o godz. 16.00. W ten sposób, w blasku światła lampionów roratnych i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych, choćby przez zakup Wigilijnych świec Caritas, które są do nabycia przed kaplicą w cenie 6, 14 i 16 zł. Niech na każdym stole wigilijnym one zapłoną.
  3. Przy bocznym ołtarzu Miłosierdzia Bożego zbiórka – żywności, środków chemicznych, przyborów szkolnych na paczki na święta dla potrzebujących z naszej parafii. Za złożone dary Bóg zapłać.
  1. Dzisiejsze ofiary złożone do puszek przed kaplicą przeznaczone są z racji II niedzieli miesiąca na budowę naszego kościoła. Ofiary zbiera Rada Duszpasterska. Za wszelkie złożone ofiary Bóg zapłać.
  1. We wtorek kolejne spotkanie o godz. 18.00 kandydatów do bierzmowania grupa I i II razem. Msza święta, a po niej nabożeństwo do Św. Michała Archanioła.
  1. W środę o godz. 18.00 Msza święta zbiorowa przez wstawiennictwo Bł. bpa Władysława Gorala.
  1. W środę, 13 grudnia, w kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, będziemy modlić się o pokój i pomyślność naszej Ojczyzny.
  2. W przyszłą niedzielę o godz. 18.00 Msza święta zbiorowa przez wstawiennictwo Św. Jana Pawła II.
  1. W przyszłą niedzielę 16 grudnia rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe, które potrwają do środy 19 grudnia b.r. Poprowadzi je Wicekanclerz Kurii Metropolitarnej w Lublinie  – Ks. dr Adam Jaszcz.
  1. Od niedzieli 16 grudnia o godz. 17.40 rozpoczniemy Nowennę Bożonarodzeniową.
  2. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu na budowę kościoła: bezimiennie 200, 200  i 800 zł., z ul. Puławskiej 200 zł.
  3. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, dwutygodnika Droga oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
  4. W naszej parafii Siostra Iwona, nasza organistka i Radni z Rady Duszpasterskiej zakończyli roznoszenie opłatków. Opłatki są do nabycia już tylko w zakrystii.
  1. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy wzięli udział w minionym tygodniu w czwartek, w sympozjum na KUL Jana Pawła II, poświęconemu postaci bł. bpa Władysława Gorala oraz w piątek, w koncercie w Filharmonii Lubelskiej Jemu dedykowanemu.
  1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Mieczysław Majewski, lat 78, z ul. Skautów, śp. Maria Maksymiuk, lat 89, z DPS – u, pogrzeb w środę 12 grudnia, godz. 14.00, cmentarz przy ul. Lipowej, śp. Michał Czarski z ul. Junoszy. Polećmy ich i naszych zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…..”