Ogłoszenia 17.02.2019 r.

SZÓSTA NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU

17 lutego 2019

1. Każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania i zacieśniania naszej osobistej relacji z Panem Bogiem. Jakże jest ważne, aby w tym procesie brała udział każda nasza rodzina i cała wspólnota parafialna. Pozwólmy Panu Jezusowi przemieniać nasze życie. Powierzajmy Mu trudy minionego tygodnia i nadzieje, które otwiera przed nami. Niech On działa w naszych sercach, a wówczas codzienność wypełni się dobrem.
  2. Dzisiaj zbiórka ofiar do puszki przed kaplicą na Fundusz Wschodni – Caritas.
  3. We wtorek 19 lutego zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00 w intencji Ks. Konrada Koczana pochodzącego z naszej parafii z okazji imienin i urodzin, a w środę 20 lutego zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00 w intencji ks. Leona Pietronia z okazji imienin i 89 urodzin.
  4. W piątek, 22 lutego, przypada święto Katedry św. Piotra Apostoła. Już od IV wieku wierni Rzymu obchodzili pamiątkę założenia gminy chrześcijańskiej i obrania Wiecznego Miasta przez św. Piotra Apostoła na stolicę Kościoła Chrystusowego. Symbolem władzy Piotrowej stała się potężna bazylika, wzniesiona w XVII wieku nad grobem pierwszego biskupa Rzymu, ale nie o samą budowlę przecież chodzi. Święto jest przede wszystkim okazją do wyrażenia czci św. Piotrowi i każdemu jego następcy, którzy zgodnie z wolą Chrystusa zostali wybrani na pasterzy całego Kościoła powszechnego. Pamiętajmy szczególnie w tym dniu o Papieżu Franciszku i Papieżu Benedykcie.
  5. W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszki przed kaplicą na Stowarzyszenie Chorych na Padaczkę „Drgawka”.
  6. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, dwutygodnika Droga oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
  7. Przypominamy o możliwości przy rozliczeniu podatku, wpisania jednego procentu na rzecz wybranej organizacji pozarządowej, aby komuś pomóc. Możemy np. pomóc naszemu czteroletniemu parafianinowi Antosiowi. Należy wówczas w folmularzu PIT wpisać:  KRS 0000382243 ”1820 pomoc dla Antosia Przyjałkowskiego”
  8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Amelia Jurecka, lat 76, z ul. Puławskiej, śp. Zbigniew Sadowski, lat 73, z ul. Puławskiej, pogrzeb we wtorek 19 lutego o godz. 13.00, cmentarz przy ul. Unickiej. Polećmy ich i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….