Ogłoszenia 17.03.2019 r.

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

17 marca 2019

1. Dzisiejsza niedziela nazywana jest niedzielą Ad Gentes. Naszymi modlitwami obejmujemy także głoszenie Ewangelii Chrystusowej na misjach i tych, którzy dobrą nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia dla odkupienia innych braci. Niech to będzie wyraz naszej solidarności i wymierny udział w misji Ewangelizacyjnej Kościoła. Dzisiaj po Mszach świętych zbiórka ofiar do puszki przed kaplicą na Krajowy Fundusz Misyjny „Ad gentes”.
  2. Trwa Wielki Post włączmy się w głębokie przeżycie tego czasu poprzez nabożeństwo Drogi krzyżowej w piątki o godz. 16.30 dla dzieci  i  o godz. 17.20 dla wszystkich, a w niedzielę o godz. 17.30 w nabożeństwo Gorzkich żali. Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.
  3. Przypominam, że w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu oraz za udział w Drodze krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie Gorzkich żali oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji wielkopostnych można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  4. Przy bocznym ołtarzu Miłosierdzia Bożego zbiórka żywności i środków czystości na paczki na święta dla potrzebujących z naszej parafii. Bóg zapłać za złożone dary.
  5. We wtorek 19 marca będziemy obchodzić uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Msze święte o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. W tym dniu swoje imieniny obchodzi ks. biskup Józef Wróbel, pamiętajmy w modlitwie.
  6. We wtorek po Maszy świętej o godz. 18.00 w salce za zakrystią, katecheza biblijna – zapraszamy.
  7. We wtorek 19 marca po Maszy świętej o godz. 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, oraz uwielbienie do godz. 21.00 W ramach rekolekcji szkolnych Liceum     Ogólnokształcącym im. Kazimierza Wielkiego. Wszystkich serdecznie zapraszamy.
  8. W przyszłą niedzielę 24 marca ofiarami do puszek przed kościołem będziemy mogli wesprzeć Wielkopostne Dzieło Pomocy „ Jałmużna Wielkopostna”. Niech to będzie wyraz naszej solidarności z potrzebującymi.
  9. W tym roku Trasa fioletowa błogosławionego biskupa Władysława Gorala Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w nocy z 29 na 30 marca 2019 roku po raz trzeci będzie wiodła przez naszą parafię. Przy naszej kaplicy będzie stacja II. W tym dniu od godz. 20.00 do 21.30 zapraszamy na  adorację Najświętszego Sakramentu. Zapisy na drogę krzyżową przez stronę internetową.
  10. Organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 16 – 23 listopada 2019 r. ( od soboty do soboty).  Koszt ok. 3400 zł. Zapisy jak najszybciej w zakrystii. Pielgrzymkę organizujemy przez Biuro Usług Turystycznych KAMA TOURS Katarzyna Dziewulska, ul. Kościelna 7 lok. 1 20-307 Lublin, tel. 605846556.  Spotkanie zapisanych na pielgrzymkę i chętnych do wyjazdu w salce za zakrystią w środę 20.03.2020 r. o godz. 18.45.
  11. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, dwutygodnika Droga oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
  12. Składamy serdeczne podziękowanie naszym parafianom, którzy wczoraj od g. 10.00 do g. 14.00 razem z ks. proboszczem sprzątali salkę za zakrystią: Radni z Rady Duszpasterskiej – Pan Henryk Szabała, Siostra Zyta, Pani Aldona Borowiec, Pani Agnieszka Kremer, Pan Grzegorz Trubalski, Pan Arkadiusz Dąbrowski oraz Pani Anna Sałamacha, Pan Leszek Sałamacha, Pan Michał Szewczyk, Pan Dawid Borowiec, Pan Dariusz Warda  i Pan Krzysztof Warda. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy.
  13. W tym roku 2019 w naszym dekanacie Lubelski – Śródmiejski Ks. prof. biskup Józef Wróbel przeprowadza wizytację kanoniczną w poszczególnych parafiach naszego dekanatu, która odbywa się raz na 5 lat. I tak w pierwszą niedzielę marca wizytacja kanoniczna był w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP /parafia wojskowa/, w drugą niedzielę marca była w parafii Św. Michała Archanioła na Bronowicach. Dzisiaj jest w parafii Archikatedralnej, a za dwa tygodnie w ostatnią niedziele marca tj. 31.03. br. będzie w naszej parafii. Szczegóły podamy w przyszłą niedzielę.
  14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Eugenia Wanda Karpiuk, lat 85 z DPS – u, śp. Krystyna Czesława Kamelska, lat 90 z DPS – u, śp. Janina Ozimek, lat 89 z ul. Puławskiej śp. Maria Krystyna Zaremba, lat 80  z DPS – u.  Pogrzeb w poniedziałek 18 marca o godz. 10.00, cmentarz przy ul. Unickiej. Polećmy ich i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….