Ogłoszenia duszpasterskie 10.05.2020 r.

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY

10 maja 2020

1. W V niedzielę Wielkanocy Pan Jezus przypomina nam o bardzo ważnym przykazaniu, przykazaniu miłości, które winniśmy realizować w naszym życiu jako ludzie wierzący, co ma nas wyróżniać jako tych, którzy podążają za Chrystusem.
  2. Miesiąc maj w szczególny sposób jest poświęcony Maryi. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na nabożeństwa majowe rano o godz. 7.25, wieczorem o godz. 17.35. To w szkole Maryi uczmy się całkowitego oddania Panu Bogu i braciom. Zadbajmy o Jej wizerunki w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, różańcu czy wieczornym Apelu jasnogórskim.
  3. Zapraszamy również codziennie do kaplicy na wspólny różaniec o g. 19.30 w niedzielę o g.19.45 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy wszystkich naszych parafian i gości do codziennej modlitwę na Różańcu w domach, przy zapalonych gromnicach i wystawionym obrazie M. B. Częstochowskiej w powyższych godzinach. Przypominamy, że codziennie przez stronę internetową naszej parafii na youtube transmitujemy nabożeństwo majowe o godz. 17.35, Mszę świętą o godz. 18.00, różaniec o g. 19.30, w niedzielę o g.19.45.
  4. Za tydzień w niedzielę 17 maja Msze święte w naszej parafii będą sprawowane co godzinę tj. o godz. 7.00, 8.00, 9.00, 10.00, 11.00 i 12.00. Po południu o godz. 16.00, 18.00 i 19.00.W ciągu tygodnia Msze święte będą sprawowane o godz. 7.00, 7.45, 12.00, 17.00, 18.00 i 19.00. Ulegną również zmianie niektóre godziny zamówionych Mszy świętych. Prosimy o kontakt z kancelarią parafialną.
  5. We wtorek 12 maja tradycyjnie Msza święta zbiorowa o godz.18.00 przez wstawiennictwo Bł. Bpa Władysława Gorala, po Mszy świętej nabożeństwo do Św. Michała Archanioła. Zapraszamy.
  6. W środę 13 maja przypada 103. rocznica pierwszego objawienia fatimskiego i 39. rocznica zamachu na Ojca Świętego Jana Pawła II. To dzień wspomnienia NMP Fatimskiej. Nabożeństwo fatimskie o godz. 19.30. Zapraszamy.
  7. W czwartek 14 maja święto – Św. Macieja Apostoła wybranego do grona Dwunastu w miejsce Judasza. Hebrajskie imię „Maciej” oznacza „dar Boga”. Zwróćmy się do tego świętego, aby wspomagał nasze wysiłki codziennego stawania się darem Pana Boga dla braci.
  8. W sobotę, 16 maja, przypada święto kolejnego patrona Polski, św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Żył na przełomie XVI i XVII wieku i zasłynął jako gorliwy kaznodzieja i duszpasterz jezuicki, stąd zyskał miano „łowcy dusz”. Dnia 16 maja 1657 roku został schwytany przez Kozaków. Mimo okrutnych tortur, nie wyrzekł się wiary w Jezusa Chrystusa. Jego relikwie znajdują się w kościele ojców jezuitów przy ul. Rakowieckiej w Warszawie.
  9. Również w sobotę 16 maja tradycyjnie Msza święta zbiorowa o godz.18.00 przez wstawiennictwo Św. Jana Pawła II we wszystkich intencjach do Niego zanoszonych. Zapraszamy.
  10. Zapraszamy, by już powracać do systematycznych praktyk religijnych uczestniczenia w Mszach świętych i nabożeństwach oraz korzystania z sakramentów świętych. Oczywiście z zachowaniem wszelkich zarządzeń władz sanitarnych i państwowych. Przywołujemy w tym miejscu słowa Ojca Świętego Franciszka, który przestrzegł przed niebezpieczeństwem ograniczania praktykowania wiary wyłącznie do wymiaru „wirtualnego”, Bóg się wcielił, nie jest rzeczywistością wirtualną.
  11. Dziękujemy wszystkim naszym parafianom, gościom, darczyńcom, którzy nie mogąc złożyć ofiar na budowę kościoła, czy na tacę w kościele, w sposób tradycyjny, składają ofiary poprzez wpłatę na konto parafialne. Serdeczne Bóg zapłać. Nr konta bankowego parafii: BANK PKO S.A. V O/LUBLIN 67 1240 1503 1111 0010 0301 0337
  12. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, dwutygodnika Droga oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano. Między innymi tygodnik Niedziela artykuły „Polska Wysycha” o niebezpieczeństwie suszy, Nieznane notatki Siostry Faustyny, „ Bohaterowie Wojny z Koronawirusem”, tygodnik Gość Niedzielny – Tron i ołtarz – czy to tylko władza świecka? I wiele innych ciekawych artykułów zapraszamy do czytania.
  13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Julia Wach, lat 91 z ul. Skautów. Polećmy ją i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….