Ogłoszenia duszpasterskie 16.06.2024 r.

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

16 czerwca 2024

1. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, aby było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty z Bogiem czas. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji.

w czwartek 20 czerwca o g. 8.00 Msza święta na zakończenie roku szkolnego dla uczniów, nauczycieli

i pracowników Szkoły Podstawowej nr 18 im. Macieja Rataja,

w czwartek 20 czerwca o g. 10.30 Masza święta na zakończenie roku szkolnego dla uczniów,

nauczycieli i pracowników Prywatnej Szkoły Podstawowej i Liceum Ogólnokształcącego im.

Królowej Jadwigi,

w  czwartek 20 czerwca o g. 16.00 Masza święta na zakończenie roku szkolnego dla uczniów,

nauczycieli i pracowników, Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego – grupa I,

w piątek 21 czerwca g. 8.00 Masza święta na zakończenie roku szkolnego dla uczniów,

nauczycieli i pracowników  Zespołu Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego im. Gen.

Franciszka Kleeberga,

w piątek 21 czerwca g. 8.00 Msza święta na zakończenie roku szkolnego dla uczniów,

nauczycieli i pracowników XXIII Liceum Ogólnokształcącego im. Nauczycieli Tajnego Nauczania,

nauczycieli i pracowników Państwowych Szkół Budownictwa i Geodezji, im. Hieronima

Łopacińskiego,

w piątek 21 czerwca g. 9.00 Masza święta na zakończenie roku szkolnego dla uczniów,

nauczycieli i pracowników Szkoły Podstawowej nr 21  im. Królowej Jadwigi,

w piątek 21 czerwca g. 10.00 Masza święta na zakończenie roku szkolnego dla uczniów,

nauczycieli i pracowników, Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego – grupa II,

w przyszłą niedzielę 23 czerwca g. 16.00 Masza święta na zakończenie roku szkolnego dla

uczniów, nauczycieli i pracowników wszystkich przedszkoli znajdujących się na terenie naszej parafii.

1. W niedzielę 23 czerwca, będziemy obchodzić Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej i gości, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o swoje rodziny, a zmarłych niech Bóg przyjmie do swojej chwały.
  2. W niedzielę 23 czerwca bieżącego roku w Wąwolnicy odbędzie się II Archidiecezjalny Dzień Rodzin. W tym roku spotkanie odbędzie się pod hasłem „W górę serca”. Wydarzenie rozpocznie się Mszą Świętą o godzinie 12.00, podczas której małżonkowie odnowią przyrzeczenia małżeńskie. Po zakończonej liturgii będzie czas na wspólne świętowanie na błoniach przy Sanktuarium. zapraszamy wszystkie małżeństwa i rodziny do udziału w tym wydarzeniu. W programie koncert, wspólny posiłek i wiele atrakcji dla dzieci. Więcej informacji na plakacie.
  3. We wtorek 2 lipca 2024 r. organizujemy pielgrzymkę autokarowa do Częstochowy. Wyjazd o 6.00 rano tu spod kaplicy, powrót w nocy. Koszt 90 zł. W tym roku nauczyciele i wychowawcy z całej Polski będą pielgrzymować na Jasną Górę pod hasłem „ Nauczycielu co mam czynić?” Szczególnie zapraszamy nauczycieli z okazji Ogólnopolskiej Pielgrzymki Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę.Zapraszamy wszystkich chętnych. Zapisy w zakrystii.
  4. Archidiecezjalne Studium Organistowskie w Lublinie, przygotowujące do posługi organisty w kościele, ogłasza nabór kandydatów na pierwszy rok. Chętni do podjęcia nauki w Studium są proszeni o osobiste zgłoszenie się na pierwsze spotkanie połączone z przesłuchaniem dnia 5 września (czwartek) albo 7 września (sobota) 2024 roku, na godzinę 9.00 do siedziby Studium. W uzasadnionych wypadkach kandydaci mogą ubiegać się o przyjęcie po tym terminie.
  5. Dnia 3 sierpnia z Archikatedry Lubelskiej wyruszy 46. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Partnerem Pielgrzymki będzie Zakon Braci Mniejszych Kapucynów, którzy przeżywają Jubileusz 300-lecia ich pobytu w Lublinie. W czasie rekolekcji w drodze będziemy modlić się o powołania do kapłaństwa i zakonów. Od dzisiaj (16.06) rozpoczynamy zapisy w parafiach, które będą trwały do 28 lipca. Można również zapisywać się przez stronę internetową Pielgrzymki. Istnieje również możliwość dojazdu nawet na jeden dzień w wariancie pielgrzymowania “Ile możesz”. Zachęcamy tych, którzy nie mogą osobiście pielgrzymować do składania intencji w funduszu „Idę z Tobą”. Szczegóły na stronie  www.pielgrzymka.lublin.pl
  6. Na podjeździe do kościoła stoi kontener do którego zbieramy makulaturę.
  7. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu na budowę kościoła: bezimiennie 100 i 150 zł., mieszkańcy bloku z ul. Popiełuszki 35 w comiesięcznej zbiórce 300 zł. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziękujemy również wszystkim naszym parafianom, gościom, darczyńcom, składającym ofiary poprzez konto parafialne.  Nr konta bankowego parafii:  BANK  PKO S.A. V O/LUBLIN 67 1240 1503 1111 0010 0301 0337
  8.  Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
  9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: śp. Katarzyna Maliszewska, lat 87 z ul. Głowackiego/DPS/, śp. Janina Błażewicz, lat 93 z al. Racławickich. Polećmy je i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….