Ogłoszenia duszpasterskie 15.09.2024 r.

DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

15 września 2024

1. Dzisiejsza niedziela w szczególny sposób w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Wiemy, że media, jeśli chcą, mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Dzisiaj po Mszach świętych zbiórka ofiar do puszki przed kaplicą na „Fundusz Ewangelizacji w Środkach Społecznego Przekazu”.
  2. W ciągu tego miesiąca, przez wstawiennictwo Matki Bożej i wielu świętych, polecamy Panu Bogu losy naszej Ojczyzny, życie i rozwój naszych dzieci, nasze rodziny. Nadal prośmy o żywą wiarę, nadzieję i miłość, gotową dzielić z braćmi to, co posiadamy, choćby w najskromniejszym wymiarze. Niech nasze rodziny, jako domowe Kościoły, promieniują Ewangelią, a czerpią do tego moc ze wspólnej modlitwy i Eucharystii, nie tylko niedzielnej i świątecznej, ale i tej codziennej, sprawowanej w naszym kościele o godz. 7.00, 7.30 i 18.00.
  3. We wtorek 17 września 85 rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku, w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie.
  4. W środę 18 września przypada święto Św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Podczas Eucharystii o godz. 18.00, przez wstawiennictwo św. Stanisława Kostki, będziemy prosili Pana Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła – zapraszamy nie tylko dzieci i młodzież, ale także rodziców, nauczycieli i wychowawców.
  5. W środę 18 września 2024 r. o godz. 8.00 Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników ze Szkoły Podstawowej nr 18, im. Macieja Rataja.
  6. Terminy Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii w roku 2025: Szkoła Podstawowa nr 21, im. Królowej Jadwigi – niedziela 11 maja 2025 r. godz. 12.00.  Szkoła Podstawowa nr 18, im. Macieja Rataja – niedziela 25 maja 2025 r. godz. 12.00.  Rodziców wraz z dziećmi zapraszamy na Msze święte w każdą niedzielę na godz. 10.30 w ramach przygotowań  do I Komunii Świętej.
  7. W dniach 28 i 29 września 2024 r. będziemy przeżywali w naszej parafii nawiedzenie obrazu i relikwii św. Małgorzaty Marii Alacoque, wielkiej apostołki Bożego Serca. 350 lat temu Jezus odkrył przed nią tajemnice swojego Serca i zapragnął w Kościele nowego nabożeństwa ku Jego czci. O tych wydarzeniach w kazaniach przypomni nam ks. Krzysztof Zimończyk, sercanin, krajowy dyrektor Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ. Wprowadzenie i powitanie relikwii św. Małgorzaty Marii będzie miało miejsce w sobotę 28 września przed Mszą Świętą o godz. 18.00. Z tej okazji będzie można też nabyć pamiątkowe obrazy, książki oraz modlitewniki.
  8. W sobotę 21 września o godz. 18.45 r. 3 cykl konferencji przedmałżeńskich dla narzeczonych. Zainteresowanych zapraszamy do salki za zakrystią.
  9. Zapraszamy naszych parafian i gości na coroczną pielgrzymkę autokarową do Częstochowy w sobotę 12 października 2024 r. Wyjazd z parafii o godz. 6.30 rano, powrót ok. 2.30 w nocy. Koszt: 100 zł.  Zapisy w zakrystii.
  10. Po przerwie wakacyjnej s. Bożymira zaprasza na spotkania formacyjne Dzieci Rodziny Sercańskiej oraz wszystkich chętnych chłopców i dziewczyny ze szkoły podstawowej, by we wspólnocie wzrastać w wierze. Spotkania odbywają się w czwartki o godz. 16.30 w salce duszpasterskiej przy ul. Skautów 3/33.
  11. W naszej parafii trwa zbiórka – zużytego sprzętu elektrycznego, elektronicznego, makulatury, odzieży, butów, zabawek, itp. Zużyty sprzęt prosimy składać na placu przy żółtym kontenerze.
  12. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu na budowę kościoła: bezimiennie z ul. Legionowej 200 zł., z ul. Ćwiklińskiej – Maria i Jan Saran 200 zł. z ul. Junoszy 100 zł., mieszkaniec parafii Głusk 200 zł., mieszkańcy bloku z ul. Popiełuszki 35 w comiesięcznej zbiórce 300 zł. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziękujemy również wszystkim naszym parafianom, gościom, darczyńcom, składającym ofiary bezpośrednio poprzez konto parafialne. Nr konta bankowego parafii:  BANK  PKO S.A. V O/LUBLIN 67 1240 1503 1111 0010 0301 0337
  13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej wyłożonej w kaplicy na stoliku pod chórem.
  14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Władysław Mełgieś, lat 90 z ul. Skautów, pogrzeb we wtorek 17 września o godz. 10.00, cmentarz na Majdanku, do wieczności odszedł również Ks. Kan. Jan Bednara, lat 87, budowniczy kościoła pw. Trójcy Przenajświętszej w Lublinie na Felinie. Msza Święta pogrzebowa zostanie odprawiona w poniedziałek 16 września o godz. 12.00 w kościele parafialnym pw. Św. Jana Chrzciciela w Wilkołazie. Polećmy ich i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….