Nawiedzenie obrazu i relikwii św. Małgorzaty Marii Alacoque 28-29 wrzesień 2024 r.

W dniach 28 i 29 września 2024 r. będziemy przeżywali w naszej parafii nawiedzenie obrazu i relikwii św. Małgorzaty Marii Alacoque, wielkiej apostołki Bożego Serca.

350 lat temu Jezus odkrył przed nią tajemnice swojego Serca i zapragnął w Kościele nowego nabożeństwa ku Jego czci.

O tych wydarzeniach w kazaniach na wszystkich Mszach świętych przypomni nam ks. Krzysztof Zimończyk, sercanin, krajowy dyrektor Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ.

Program nawiedzenia:

1. Wprowadzenie i powitanie relikwii św. Małgorzaty Marii – w sobotę 28 września przed Mszą Świętą o godz. 18.00.
  2. W niedzielę 29 września rano o 7.10  godzinki ku czci Św. Małgorzaty Marii Alacoque (zamiast godzinek o NMP).
  3. W niedzielę 29 września na wszystkich Mszach świętych – kazanie wygłosi nasz gość ks. Krzysztof Zimończyk.
  4. Pożegnanie w niedzielę 29 września po Mszy świętej o godz. 18.00.

Z tej okazji będzie można też nabyć pamiątkowe obrazy, książki oraz modlitewniki.
Wszystkich serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.