Ogłoszenia duszpasterskie 06.10.2024 r.

DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

06 października 2024

1. Przez cały miesiąc październik z Matką Bożą chcemy trwać na modlitwie różańcowej. Różaniec towarzyszy nam w chwilach radości i doświadczenia. Rozważając tajemnice z życia Pana Jezusa i Maryi  w różańcowe dziesiątki wplatamy nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła, całej ludzkości. Jakże wielka jest dziś potrzeba modlitwy o pokój na świecie i w intencji zagrożonej rodziny. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszym kościele codziennie o godz. 17.30. Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16.30. Wszystkich serdecznie zapraszam!W poniedziałek 7 października  wspomnienie liturgiczne Matki Bożej Różańcowej.
  2. Dzisiaj zbiórka ofiar do puszki przed kaplicą na budowę kościoła. Ofiary zbiera Legion Maryi. Za złożone ofiar i przeprowadzoną zbiórkę serdeczne Bóg zapłać.
  3. We wtorek 8 października po Mszy świętej wieczornej nabożeństwo ku czci Św. Michała. Zapraszamy.
  4. We wtorek 08.10. 2024 r. na godz. 18.35 zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania na kolejne spotkanie gr. II.
  5. W środę 9 października przypada 86 rocznica święceń biskupich naszego patrona parafii Bł. Bpa Władysława Gorala. Zapraszamy do wspólnej modlitwy przez jego wstawiennictwo o godz. 18.00.
  6. W czwartek 10 października przypada 19 rocznica Nawiedzania Matki Bożej Częstochowskiej w kopi Jasnogórskiego obrazu – naszej parafii. Po Mszy świętej wieczornej i nabożeństwie kontynuacja całego Różańca do godz. 21.00 do Apelu Jasnogórskiego. Zapraszamy. Różaniec poprowadzą od g.19.00 Kółka Różańcowe – tajemnice radosne, od g.19.40 – Legion Maryi – tajemnice bolesne, od g.20.20 Rada Duszpasterska – tajemnice chwalebne.
  7. W piątek 11 października zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00 w intencji naszego wikariusza ks. Emila z racji jego imienin. Życzymy mu wszelkich łask i Bożego błogosławieństwa w dalszej posłudze kapłańskiej.
  8. W sobotę 12 października o godz. 18.00 Msza święta zbiorowa do Bł. Bpa Władysława Gorala.
  9. Zapraszamy naszych parafian i gości na coroczną pielgrzymkę autokarową do Częstochowy w sobotę 12 października 2024 r. Wyjazd z parafii o godz. 6.30 rano, powrót ok. 2.30 w nocy. Koszt: 100 zł. Zapisy  najpóźniej do czwartku 10 października w zakrystii.
  10. W niedzielę 13 października, ostatni w tym roku dzień fatimski w 107 rocznicę objawień Maryjnych, zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie o godz. 19.00.
  11. 16 października, przypada 46. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły – Jana Pawła II na Stolicę Piotrową, stąd w przyszłą niedziela, 13 października, w naszej ojczyźnie będzie już 24 Dzień Papieski. Tego dnia swoimi ofiarami składanymi do puszek przed kaplicą wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu św. Jana Pawła II. Głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania papieża Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury; między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, pochodzącej z ubogich rodzin. Decyzją polskiego Parlamentu dzień 16 października jest w naszym kalendarzu Dniem Papieża Jana Pawła II.W ten sposób naród polski składa uznanie „największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas solidarności, odwagi i pokory, stanowczości i wyrozumiałości, mądrości…”. Dziś Panu Bogu dziękujemy za wieloletnią posługę świętego papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.
  12. Również za tydzień w niedzielę 13 października z racji Dnia Papieskiego przed kościołem będą do nabycia kremówki papieskie przywiezione z Wadowic. Każda kremówka będzie już firmowo zapakowana.
  13. W czwartek 10 października na godz. 16.30 zapraszamy dzieci z klas IV – VII szkół podstawowych do powstającej w naszej parafii grupy dziecięcej, którą prowadzi S. Bożymira.
  14. Zapraszamy dorosłych do śpiewu w chórze parafialnym „Stella Maris”, prowadzonym przez dyrygent Panią Barbarę Cedrowską, spotkania w czwartki o godz. 18.00 w salce przy ul. Skautów 3/33. W sobotę 19 października o godz. 18.00 obchodzić będziemy jubileusz chóru – 10 rocznicę jego powstania. Szczegóły na plakacie na tablicy ogłoszeń przed kościołem.
  15. Przez cały miesiąc listopad w naszej parafii trwać będzie modlitwa za naszych bliskich zmarłych. „Wypominki”, jak tę modlitwę popularnie nazywamy, będą odprawiane codziennie o godz. 17.30. Przy wyjściu z kaplicy znajdują się karty wspominkowe na każdy dzień miesiąca listopada do wyboru. Po zapisaniu naszych zmarłych na wypominkach prosimy je składać w zakrystii.
  16. W naszej parafii trwa zbiórka – zużytego sprzętu elektrycznego, elektronicznego, makulatury, odzieży, butów, zabawek, itp. Zużyty sprzęt prosimy składać na placu przy żółtym kontenerze. Od jutra na podjeździe do kościoła będzie podstawiony kontener na makulaturę.
  17. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej wyłożonej w kaplicy na stoliku pod chórem.
  18. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu w kancelarii parafialnej na budowę kościoła: bezimiennie z ul. Puławskiej 300 zł., z ul. Ćwiklińskiej 100 i 200 zł., z ul. Popiełuszki 200 zł., Kółka Różańcowe m-c październik 3900 zł. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziękujemy również wszystkim naszym parafianom, gościom, darczyńcom, składającym ofiary bezpośrednio poprzez konto parafialne. Nr konta bankowego parafii:  BANK  PKO S.A. V O/LUBLIN 67 1240 1503 1111 0010 0301 0337
  19. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: śp. Genowefa Bartoszek, lat 81, z ul. Junoszy, śp. Jadwiga Guz, lat 94 z ul. Szarych Szeregów, pogrzeb w środę 09.10.2024 r. o godz. 11.00, cmentarz przy ul. Lipowej. Polećmy je i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….”