Ogłoszenia duszpasterskie 20.10.2024 r.

DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

20 października 2024

1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Pana Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Pana Boga nie poznały. Światowy Dzień Misyjny uświadamia nam, jak bardzo Kościół jest różnorodny, różnobarwny, a przez to rzeczywiście powszechny. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj możemy to uczynić składając ofiary do puszki przed kaplicą na „Fundusz Solidarności Misyjnej – Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary”.
  2. Dzisiaj w niedzielę 20 października 2024 r. w naszym budującym się kościele po Mszy świętej o godz. 18.00 odbędzie się kolejny pokaz multimedialny z cyklu Teraz przyszedł czas… Fulman Wyszyński Goral. W obecnej odsłonie zaprezentowana zostanie postać lubelskiego biskupa Mariana Leona Fulmana. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
  3. 22 października – wtorek, wspomnienie liturgiczne Św. Jana Pawła II – Papieża. Jest to również kolejna rocznica ingresu do kościoła archikatedralnego naszego arcybiskupa Stanisława Budzika. Pamiętajmy o nim w modlitwie.
  4. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Zapraszamy na nabożeństwo październikowe codziennie o godz. 17.30. Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16.30. Do wspólnej modlitwy wszystkich serdecznie zapraszamy.
  5. Przez cały miesiąc listopad w naszej parafii trwać będzie modlitwa za naszych bliskich zmarłych. „Wypominki”, jak tę modlitwę popularnie nazywamy, będą odprawiane codziennie o godz. 17.30. Przy wyjściu z kaplicy znajdują się karty wspominkowe na każdy dzień miesiąca listopada do wyboru. Po zapisaniu naszych zmarłych na wypominkach prosimy je składać w zakrystii.
  6. Warunki uzyskania odpustu dla zmarłych w dniach 1-8 listopada. Nawiedzając z modlitwą kościół lub kaplicę w uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dniu Zadusznym, możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących. Ponadto wypełniając określone warunki, możemy uzyskać odpust zupełny od 1 do 8 listopada za pobożne (czyli modlitewne) nawiedzenie cmentarza. Odpust zupełny możemy uzyskać raz dziennie. Warunki uzyskania odpustu zupełnego:

1. Wzbudzić intencję jego otrzymania.
2. Być w stanie łaski uświęcającej.
2. Wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
3. Przyjąć w tym dniu Komunię Świętą.
4. Odnowić naszą jedność ze wspólnotą Kościoła poprzez odmówienie: „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga” oraz modlitwy w intencjach omadlanych przez Papieża.

Zachęcamy gorąco do skorzystanie z tego ogromnego skarbu, który daje nam Kościół.

1. W sobotę, 26 października 2024 r., o godz. 10.00 w parafii Matki Bożej Różańcowej w Lublinie, w ramach Tygodnia Misyjnego, odbędzie się spotkanie o charakterze modlitewno-formacyjnym dla członków Żywego Różańca i osób zainteresowanych tematyką misyjną z Archidiecezji Lubelskiej. Zapraszam teraz Panią Annę Sałamachę Zelatorkę Piątego Kółka Różańcowego w naszej parafii, która przybliży nam istotę modlitwy i przynależności do Kółka Różańcowego. Po Mszy świętej w przedsionku kaplicy spotkanie z Panią Anią i możliwość zapiania się do Kółka Różańcowego.  Zachęcamy i zapraszamy.
  2. Wczoraj wieczorem obchodziliśmy Jubileusz 10 lecia naszego chóru parafialnego „Stella Maris” pod dyrekcją Pani Barbary Cedrowskiej. Raz jeszcze gratulujemy wszystkim naszym chórzystom, którzy tworzyli i tworzą nasz chór i życzymy Bożego błogosławieństwa oraz dziękujemy wam na ręce Pani Barbary – dyrygent chóru za tą śpiewająca posługę przez te 10 lat.
  3. Pamiętajmy o zmianie czasu. W nocy z soboty 26.X. na niedzielę 27.X. zmiana czasu o godzinę do tyłu z godz. 3.00 na godz. 2.00.
  4. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej wyłożonej w kaplicy na stoliku pod chórem.
  5. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu w kancelarii parafialnej na budowę kościoła: bezimiennie z ul. Głowackiego 10 000 zł. Serdeczne Bóg zapłać za złożoną ofiarę. Dziękujemy również wszystkim naszym parafianom, gościom, darczyńcom, składającym ofiary bezpośrednio poprzez konto parafialne. Nr konta bankowego parafii:  BANK  PKO S.A. V O/LUBLIN 67 1240 1503 1111 0010 0301 0337
  6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Henryk Wilkołaski, lat 94, z ul. Skautów, pogrzeb we wtorek 22.10.2024 r., godz.10.00, cmentarz przy ul. Unickiej, śp. Mieczysław Piotrowski, lat 69, z ul. Puławskiej,  pogrzeb we wtorek 22.10.2024 r., godz.10.00, cmentarz na Majdanku. Polećmy ich i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….”