Ogłoszenia 22.04.2019 r.

PONIEDZIAŁEK W OKTAWIE WIELKANOCY

22 kwietnia 2019

1. Liturgiczny okres Wielkanocy będzie trwał aż do Zesłania Ducha Świętego – Zielonych Świąt. Pierwszy tydzień Wielkanocy ma tak uroczysty charakter, że nie obchodzimy w tym czasie żadnych innych uroczystości. W ten sposób Kościół podkreśla fundamentalne znaczenie zmartwychwstania Chrystusa dla chrześcijaństwa. Cieszmy się więc i radujmy największym cudem Pana Jezusa, który na powrót otwiera nam bramy nieba. Postarajmy się jednak, aby formy tej radości i kultura naszej zabawy, zwłaszcza w ten lany poniedziałek, były godne i roztropne.
  2. Liturgia najbliższych dni zaprasza nas na spotkanie ze zmartwychwstałym Panem, przynagla nas do związania z Nim całej swojej egzystencji, do odkrycia w Nim najgłębszej prawdy o nas samych i o naszej misji głoszenia Jego królestwa. Nie żałujmy czasu na Eucharystię, która jest ciągle tą samą paschalną Ofiarą Chrystusa. Z racji Oktawy Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego w najbliższy piątek nie ma postu.
  3. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby liturgia w czasie tych świętych dni miała piękną i godną oprawę.
  4. W środę 24 kwietnia i w piątek 26 kwietnia o godz. 18.40 spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
  5. W czwartek 25 kwietnia o godz. 16.00 spotkanie wielkanocne katechetów.
  6. W piątek zapraszamy maturzystów na Mszę świętą kończącą rok szkolny o godz. 9.00 lub 16.00.
  7. W sobotę 27 kwietnia zapraszamy na Mszę świętą o g. 18.00 w intencji Siostry Zyty – przełożonej Sióstr Sercanek z okazji imienin.
  8. Przyszła niedziela, przypadająca 28 kwietnia, kończy oktawę uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. To tak zwana niedziela przewodnia lub biała, a z ustanowienia Kościoła niedziela Miłosierdzia Bożego. Jej sercem, oprócz Eucharystii, będzie nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, na które zapraszamy o godz. 15.00. Dobrym przygotowaniem do tej niedzieli będzie codzienne odmawianie Koronki do Miłosierdzia Bożego. Przypomnijmy, że nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego nierozerwalnie łączy się z osobą św. Siostry Faustyny Kowalskiej. Święty Jan Paweł II powiedział o niej: „Ta prosta zakonnica przybliżyła Polsce i światu paschalne orędzie Jezusa Miłosiernego. W tej godzinie dziejów wołamy o Miłosierdzie Boże. Pascha jest to przyjście i zmartwychwstanie Chrystusa. Jest to paschalne objawienie się miłosierdzia Bożego”. Nowenna do Miłosierdzia Bożego codziennie o godz. 17.45.
  9. Konferencje przedmałżeńskie /II tura/ w naszej parafii rozpoczniemy 27 kwietnia br. w sobotę  o godz. 19.00  w salce za zakrystią. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy.
  10. Poradnia rodzina od najbliższej  środy 24 kwietnia czynna będzie w środy od godz. 18.00 do 19.00, a nie jak do tej pory we wtorki.
  11. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, dwutygodnika Droga oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano. W Małym Gościu znajdziemy płytę z piosenkami Arki Noego.

CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ ALLELUJA!

PRAWDZIWIE ZMARTWYCHWSTAŁ ALLELUJA!