Ogłoszenia 25.06.2017 r.

DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

25 czerwca 2017

1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze, dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Dziś wielu ludzi próbuje urządzać świat i swoje życie bez Pana Boga albo wbrew Bogu. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłość Pana Boga i bliźniego.
  2. W minionym tygodniu w naszej parafii zostali zaprzysiężeni nowi członkowie Rady Duszpasterskiej, którzy wesprą obecną Radę z racji śmierci w ostatnich miesiącach kilku członków Rady Duszpasterskiej. Są to: Pani Aldona Borowiec z ul. Ogródkowej 3, Pan Arkadiusz Dąbrowski z ul. Puławskiej 4B, Pani Wiesława Kociubińska z ul. Puławskiej 18, Pani Agnieszka Kremer z ul. Popiełuszki 6, Pan Grzegorz Trubalski z ul. Lelka – Sowy 5, Pani Elżbieta Wójtowicz z ul. Księżycowej.
  3. We wtorek, 27 czerwca, czcimy Matkę Bożą Nieustającej Pomocy. W naszej parafii, zwłaszcza w każdą środę, zwracamy się do Niej jak do naszej Matki i Pośredniczki, przedkładając Bogu Ojcu podziękowania, prośby osobiste i wspólnotowe. Niech Maryja, Matka Nieustannie Pomagająca, uczy nas tej samej pięknej postawy – pomagania innym!
  4. W środę, 28 czerwca, celebracją wieczornej Mszy Świętej wigilijnej o godz. 18.00 wchodzimy w uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym pod datą 29 czerwca czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia.                      Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wszystkich wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy również obecnego papieża Franciszka – Piotra naszych czasów.
  5. W czwartek w uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła w naszej parafii Msze Święte będą sprawowane o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Ofiary z tacy w tym dniu przeznaczone będą na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
  6. Jeszcze przed wakacyjnym wyjazdem warto skorzystać z sakramentu pokuty. W naszej parafii okazja do spowiedzi św. codziennie przed Mszą święta o godz. 7.00    i 18.00. Wszystkim wyjeżdżającym życzymy, aby wakacje, urlop był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i duchowego wzrostu.
  7. W tym tygodniu w sobotę przypada pierwsza sobota miesiąca lipca. O godz. 16.30 zmiana tajemnic różańcowych, o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i wspólny różaniec.

8.Tydzień temu w niedzielę 18 czerwca uczestniczyliśmy po Mszy świętej o godz. 10.30 w procesji eucharystycznej do 4 ołtarzy z naszej parafii do parafii garnizonowej. Dziękujemy wszystkim za udział i modlitwę. W sposób szczególny dziękujemy za przygotowanie 2 ołtarzy na terenie naszej parafii. Pierwszego mężczyznom ze wspólnoty Św. Józefa i S. Zycie, drugiego Legionowi Maryi i Państwu Szabałom. Dziękuję naszemu chórowi Stella Maris, Siostrze Iwonie -organistrze, orkiestrze wojskowej, wojsku, służbie liturgicznej ołtarza, Legionowi Maryi niosącemu proporzec, chłopcom niosącym różaniec, dziewczynkom sypiącym kwiatki i wszystkim którzy włączyli się w udział i organizację procesji oraz służbom porządkowy: Policji, Żandarmerii Wojskowej i Straży Miejskiej.

9. 1 lipca b.r. w sobotę organizujemy pielgrzymkę autokarowa do Częstochowy. Wyjazd o 7 rano tu spod kaplicy, powrót w niedzielę rano. Szczególnie zapraszamy nauczycieli z okazji 80 ogólnopolskiej pielgrzymki nauczycieli na Jasną Górę oraz czcicieli Św. Michała Archanioła również z okazji ogólnopolskiej pielgrzymki na Jasną Górę. Zapraszamy wszystkich chętnych. Zapisy w zakrystii.

10.  Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziały w XXXIX Pieszej Pielgrzymce do Częstochowy  w dniach 3 – 14 sierpnia 2017 r., zapisy w zakrystii. Zachęcamy również do wpłat na fundusz solidarnościowy  „Idę z Tobą” dla tych,  którzy nie mogą wziąć udziału w pielgrzymce, a chcieli by zanieść Matce Bożej Częstochowskiej swoją intencję.

11. W sobotę 1 lipca zapraszamy na Mszę świętą o godz. 7.00 rano w intencji ks. ppłk Mariana Słabka z okazji imienin oraz 52 rocznicy święceń kapłańskich.

12. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu na budowę kościoła: bezimiennie 50 zł., z ul. Legionowej 100 zł., z ul. Puławskiej 100 zł.

13.  Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, dwutygodnika Droga oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.

14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Ludwika Jadwiga Furtak, lat 84 z ul. Puławskiej 8, pogrzeb jutro o godz.. 10.00, cmentarz przy ul. Lipowej.

Polećmy ją i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….

W tym tygodniu patronuje nam:

• 28 VI – św. Ireneusz (ok. 130-202), biskup Lyonu, wykształcony teolog, obrońca tradycji apostolskiej i męczennik, ojciec i doktor Kościoła (wspomnienie obowiązkowe).