Ogloszena duszpasterskie 01.04.2024 r.

PONIEDZIAŁEK W OKTAWIE WIELKANOCY

01 kwietnia 2024

1. Liturgiczny okres Wielkanocy będzie trwał aż do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego – Zielonych Świąt. Pierwszy tydzień Wielkanocy ma tak uroczysty charakter, że nie obchodzimy w tym czasie żadnych innych uroczystości. W ten sposób Kościół podkreśla fundamentalne znaczenie zmartwychwstania Chrystusa dla chrześcijaństwa. Cieszmy się więc i radujmy największym cudem Pana Jezusa, który na powrót otwiera nam bramy nieba. Postarajmy się jednak, aby formy tej radości i kultura naszej zabawy, zwłaszcza w ten lany poniedziałek, były godne i roztropne. Nie żałujmy czasu na Eucharystię, która jest ciągle tą samą paschalną Ofiarą.
  2. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby liturgia w czasie tych świętych dni miała piękną i godną oprawę. Dziękujemy za aktywny udział wszystkim naszym parafianom i gościom, czytającym Słowo Boże i śpiewającym psalmy, niosącym krzyż w czasie Drogi Krzyżowej ulicami naszej parafii i porządkowym. Organistce Martynie Iskrze, chórowi „Stella Maris” na ręce dyrygentki Barbary Cedrowskiej, scholi Młodzieżowej „Goralki”, czytającemu komentarze Nadzwyczajnemu Szafarzowi Komunii Świętej Wojciechowi Chrapowickiemu. Ceremoniarzowi parafialnemu Michałowi Szewczykowi, pozostałym ceremoniarzom, ministrantom i lektorom, posługującym w zakrystii i przy ołtarzu Krzysztofowi i Dariuszowi Wardom, Eugeniuszowi Zawadzkiemu. Autorce dekoracji Ciemnicy i Grobu Pańskiego Ani Sałamacha oraz pomagającemu Leszkowi Sałamacha, Siostrze Zycie współautorce Ciemnicy, dziękujemy również siostrze za ułożenie kwiatów w kaplicy i w kościele, Panom niosącym baldachim, Radzie Duszpasterskiej, Legionowi Maryi, Kółkom Różańcowym, Ruchowi Mężczyzn Świętego Józefa. Naszym wikariuszom ks. Grzegorzowi i ks. Emilowi oraz seniorowi ks. Tadeuszowi.
  3. Zapraszamy na trwająca do niedzieli Nowennę do Miłosierdzia Bożego codziennie o g. 17.45.
  4. W środę będziemy obchodzić 20 rocznicę święceń biskupich Ks. Abp Stanisława Budzika. Polećmy pasterza naszej archidiecezji Duchowi Świętemu i Matce Bożej.
  5. Przyszła niedziela, przypadająca 7 kwietnia, kończy oktawę uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. To tak zwana niedziela przewodnia lub biała, a z ustanowienia Kościoła – Niedziela Miłosierdzia Bożego. Jej sercem, oprócz Eucharystii, będzie nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, na które serdecznie zapraszamy o godz. 15.00.
  6. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego, przypada patronalne święto Caritas. Po Mszach świętych przed kościołem będzie zbiórka ofiar do puszek na działalność charytatywną Caritas Archidiecezji Lubelskiej.
  7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek miesiąca o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne. Pierwszy piątek to dzień Komunii Świętej wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. Spowiedź pierwszo piątkowa dla dzieci od godz. 16.00. W pierwszą sobotę prosimy Matkę Najświętszą o opiekę nad naszymi rodzinami. Zmiana tajemnic Różańcowych od godz. 16.30. Wystawienie i adoracja od godz. 17.00.
  8. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu w kancelarii parafialnej na budowę kościoła: bezimiennie z ul. Legionowej 200 zł., z ul. Junoszy 500 zł., z ul. Ćwiklińskiej 100 zł., z ul. Wieniawskiej 100 zł., Pani Teresa ze Stowarzyszenia Chorych na Padaczkę 100 zł., ofiary za jajka pisanki 870 zł., na drzwi do nowego kościoła z ul. Lelka Sowy 1000 zł., na drzwi do nowego kościoła Państwo Majewscy 500 zł., na drzwi do nowego kościoła Państwo Januszewscy 3000 zł. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziękujemy  wszystkim naszym parafianom, gościom, darczyńcom, którzy składają ofiary bezpośrednio poprzez konto parafialne. Nr konta bankowego parafii: BANK  PKO S.A. V O/LUBLIN 67 1240 1503 1111 0010 0301 0337
  9. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano. Wszystkie gazety do nabycia ze stolika pod chórem w kaplicy. Opłatę prosimy wrzucać do brązowej skrzynki na gazety i czasopisma przy stoliku.
  10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Stanisław Wojda, lat 87 z al. Racławickich, pogrzeb we wtorek 2 kwietnia o godz. 12.00, cmentarz na Majdanku oraz z parafii w Jastkowie śp. Ks. Kanonik Jan Żukowski – senior, były wikariusz i proboszcz tejże parafii. Pogrzeb w czwartek 4 kwietnia b.r. godz. 14.00, parafia pw. Matki Bożej Królowej Polski w Jastkowie. Polećmy ich i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”