Ogłoszenia 01.01.2018 r.

ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI

1 stycznia 2018

1. Rozpoczęliśmy pod opieką Świętej Bożej Rodzicielki Maryi nowy rok Pański 2018. Prosimy o Boże błogosławieństwo na każdy dzień i życzymy sobie wzajemnie, abyśmy w nadchodzącym roku w zdrowiu, pokoju i radości wzrastali w Bożej łasce i wzajemnie sobie pomagając, dzielili się darem miłości.
  2. Świadomi okrucieństwa, jakie niesie każda wojna, modlimy się dzisiaj z całym Kościołem pod przewodnictwem Ojca Świętego o dar pokoju na świecie.
  3. Dzisiaj za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu O Stworzycielu, Duchu, przyjdź można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, skorzystajmy więc z tego daru Kościoła.
  4. W środę, 3 stycznia, tradycyjnie wspominamy Najświętsze Imię Jezus. U św. Łukasza czytamy: „Gdy nadszedł dzień ósmy i należało obrzezać Dziecię, nadano Mu imię Jezus, którym Je nazwał anioł, zanim się poczęło w łonie [Matki]” (Łk 2,21). Pamiętajmy o zapewnieniu samego Pana Jezusa, który powiedział: „Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: o cokolwiek byście prosili Ojca, da wam w imię moje” (J 16,23). Choć jest to dowolne liturgiczne wspomnienie, tego dnia do codziennej modlitwy dołączmy Litanię do Imienia Jezus. Msze święte o godz. 7.00 i 18.00.
  5. Przypominamy, że w tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  6. W sobotę, w święto Trzech Króli, czyli w uroczystość Objawienia Pańskiego, Msze Święte będą sprawowane według porządku niedzielnego. Podczas każdej Mszy pobłogosławimy kadzidło i kredę do oznaczenia drzwi naszych mieszkań. Niech to oznaczenie drzwi będzie wyznaniem wiary w Jezusa naszego Zbawiciela.
  7. W minionym roku 2017 w naszej parafii Sakrament Chrztu Świętego przyjęło 69 osób, sakrament bierzmowania 57 osób, do I Komunii Świętej przystąpiło 79 osób, pożegnaliśmy 112 osób.
  8. W minionym roku z naszej wspólnoty parafialnej odeszło do wieczności jak słyszeliśmy 112 osób. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…..”
  9. U progu nowego roku kalendarzowego 2018 jeszcze bardziej otwórzmy się na Bożą miłość, aby mogła napełnić nasze domy, nasze rodziny i stać się w nas źródłem życia Bożego, z którego będą czerpać inni. Niech ten kolejny, rozpoczynający się rok Pański dla nas wszystkich, dla naszych rodzin, dla naszej wspólnoty parafialnej i dla naszej Ojczyzny będzie czasem prawdziwie błogosławionym.

Szczęść Boże wszystkim naszym parafianom i gościom na Nowy 2018 rok.

Wasi Duszpasterze.