Ogłoszenia 01.07.2018 r.

TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1 lipca 2018

1. Dziś pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje, zwłaszcza naszych dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie. Zaproszeni są wszyscy, a najbardziej ci, którym wydaje się, że są niegodni. Pan Bóg w każdym człowieku może dokonać nowego stworzenia.
  2. Wakacyjny porządek Mszy Świętych niedzielnych w naszej parafii będzie następujący: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00, nie będzie Mszy świętej o godz. 16.00. W środy nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.45. Wszystkich parafian i gości przebywających u nas na wakacjach zapraszamy do licznego udziału w codziennej Eucharystii i w nabożeństwach.
  3. Nie zapominajmy też o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach. Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie. Oni często pracują, aby inni mogli wypoczywać.
  4. W najbliższy wtorek, 3 lipca, przypada święto św. Tomasza Apostoła. Mimo przysłowiowej niewiary miał on głosić Ewangelię aż w dalekich Indiach. Jest także autorem najpiękniejszego chyba wyznania wiary: „Pan mój i Bóg mój”. Święty Tomasz jest patronem Indii, Portugalii, wielu miast, w tym Zamościa. Przez jego wstawiennictwo prośmy o umocnienie i pogłębienie naszej wiary.
  5. We wtorek 3 lipca zapraszamy jak co roku na pieszą pielgrzymkę z naszej parafii do Archikatedry z racji 69 rocznicy Cudu Lubelskiego do sanktuarium Najświętszej Marii Panny Płaczącej. Wyjście o godz. 18.00. O 19.00 uroczysta Msza święta przed Archikatedrą, a później procesja różańcowa z obrazem Matki Bożej.
  6. We wtorek po Mszy świętej o godz. 18.00 Katecheza biblijna – Zapraszamy.
  7. W piątek, 6 lipca, w liturgiczne wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych. Naszą modlitewną pamięcią obejmijmy również tych, którzy starają się pomagać duchowo chorym, cierpiącym i seniorom.
  8. W tym tygodniu przypada też pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Mimo wakacyjnej atmosfery postarajmy się o chwilę adoracji Najświętszego Sakramentu w czwartek już od godz. 17.00, ofiarując ją w intencji nowych powołań kapłańskich, także z naszej wspólnoty parafialnej. Pierwszy piątek to dzień Komunii św. wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. Chrystusa Eucharystycznego możemy przyjąć tylko czystym sercem. Dlatego w naszym kościele okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi świętej od godz. 17.30, a wieczorna Msza Święta wynagradzająca z pierwszopiątkowym nabożeństwem o godz. 18.00. Podobnie w pierwszą sobotę miesiąca – obok naszych osobistych intencji – matczyne Serce Maryi będziemy prosili o liczne i święte powołania do kapłaństwa, wszak Maryja jest Matką wszystkich kapłanów i najlepszą Wychowawczynią powołań kapłańskich. Zmiana Tajemnic Różańcowych od godz. 16.30. Adoracja i różaniec od godz. 17.00.
  1. W przyszłą niedziele z racji II niedzieli miesiąca zbiórka ofiar do puszek przed kaplicą na budowę kościoła. Zbiórkę przeprowadzą przedstawiciele naszej parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary na ten cel.
  2. Zapraszamy narzeczonych na konferencje przedmałżeńskie w naszej parafii w sobotę 7 lipca br. o godz. 19.00 w salce za zakrystią.
  3. Jutro 2 lipca ks. proboszcz wyjeżdża na pielgrzymkę nauczycieli z okazji 81 ogólnopolskiej pielgrzymki nauczycieli na Jasną Górę. Wyjazd o 4.30 rano tu spod kaplicy, powrót w nocy.
  4. Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziały w XXXX Pieszej Pielgrzymce do Częstochowyw dniach 3 – 14 sierpnia 2018 r., zapisy w zakrystii. Zachęcamy również do wpłat na fundusz solidarnościowy  „Idę z Tobą” dla tych,  którzy nie mogą wziąć udziału w pielgrzymce, a chcieli by        zanieść Matce Bożej Częstochowskiej swoją intencję.
  5. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w kancelarii parafialnej w tym tygodniu na budowę kościoła: bezimiennie 50, 100, 200 i 500 zł., z ul. Wieniawskiej 100 zł., z ul. Skautów 100 zł., z ul. Junoszy 100 zł., mieszkańcy bloku z ul. Puławskiej 4B w comiesięcznej zbiórce 160 zł., mieszkańcy bloku z ul. Skautów 3 w comiesięcznej zbiórce 160 zł. Za złożone ofiary serdeczne Bóg zapłać.
  6. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, dwutygodnika Droga oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
  7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Kazimiera Jastrzębska, lat 81, śp. Gnieciak Kazimierz, l. 87, śp. Józef Mieczysław Stefański, l. 97. Polećmy ich i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….

W tym tygodniu patronują nam:

• 6 VII – bł. Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), dziewica i zakonnica, która założyła pismo „Echo Afryki” oraz instytut zakonny pod nazwą Sodalicja św. Piotra Klawera, patronka dzieł misyjnych w Polsce (wspomnienie obowiązkowe);
  • 8 VII – św. Jan z Dukli (1414-1484), prezbiter, niezwykle gorliwy franciszkanin, związany z Krosnem, Lwowem i Poznaniem; słynął z wiedzy teologicznej i daru prorokowania (wspomnienie obowiązkowe).