Ogłoszenia 02.04.2018 r.

PONIEDZIAŁEK W OKTAWIE WIELKANOCY

02 kwietnia 2018

1. Liturgiczny okres Wielkanocy będzie trwał aż do Zesłania Ducha Świętego – Zielonych Świąt. Pierwszy tydzień Wielkanocy ma tak uroczysty charakter, że nie obchodzimy w tym czasie żadnych innych uroczystości. W ten sposób Kościół podkreśla fundamentalne znaczenie zmartwychwstania Chrystusa dla chrześcijaństwa. Cieszmy się więc i radujmy największym cudem Pana Jezusa, który na powrót otwiera nam bramy nieba. Postarajmy się jednak, aby formy tej radości i kultura naszej zabawy, zwłaszcza w ten lany poniedziałek, były godne i roztropne.
  2. Liturgia najbliższych dni zaprasza nas na spotkanie ze zmartwychwstałym Panem, przynagla nas do związania z Nim całej swojej egzystencji, do odkrycia w Nim najgłębszej prawdy o nas samych i o naszej misji głoszenia Jego królestwa. Nie żałujmy czasu na Eucharystię, która jest ciągle tą samą paschalną Ofiarą Chrystusa.
  3. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby liturgia w czasie tych świętych dni miała piękną i godną oprawę.
  4. Dzisiaj, 2 kwietnia, przypada 13. rocznica śmierci papieża Polaka – św. Jana Pawła II. Warto pamiętać, że przez jego wstawiennictwo możemy prosić Pana Boga o potrzebne dla nas łaski.
  5. We wtorek 3 kwietnia po Mszy świętej o godz. 18.00 Katecheza Biblijna.
  6. Przyszła niedziela, przypadająca 8 kwietnia, kończy oktawę uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. To tak zwana niedziela przewodnia lub biała, a z ustanowienia Kościoła niedziela Miłosierdzia Bożego. Jej sercem, oprócz Eucharystii, będzie nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, na które zapraszam o godz. 15.00. Dobrym przygotowaniem do tej niedzieli będzie codzienne odmawianie Koronki do Miłosierdzia Bożego. Przypomnijmy, że nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego nierozerwalnie łączy się z osobą św. Siostry Faustyny Kowalskiej. Święty Jan Paweł II powiedział o niej: „Ta prosta zakonnica przybliżyła Polsce i światu paschalne orędzie Jezusa Miłosiernego. W tej godzinie dziejów wołamy o Miłosierdzie Boże. Pascha jest to przyjście i zmartwychwstanie Chrystusa. Jest to paschalne objawienie się miłosierdzia Bożego”. Nowenna do Miłosierdzia Bożego codziennie o godz. 17.45.
  7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa; prosimy o nowe i święte powołania do pracy w winnicy Pańskiej, także z naszej wspólnoty parafialnej. Adoracja od godz. 17.00.W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Spowiedź święta dla dzieci od godz. 16.00. Msza święta z udziałem dzieci o godz. 16.30. W sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece naszą codzienność. Zmiana Tajemnic różańcowych o godz. 16.30, adoracja i różaniec od godz. 17.00.
  8. Konferencje przedmałżeńskie /II tura/ w naszej parafii rozpoczniemy                 7 kwietnia br. w sobotę  o godz. 19.00  w salce za zakrystią.
  9. W środę 4 kwietnia o godz. 18.40 spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej – GRUPA SOBOTNIA. Pierwsza próba.
  10. W piątek 6 kwietnia o godz. 18.40 spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej – GRUPA NIEDZIELNA. Pierwsza próba.
  11. W przyszłą niedzielę 8 kwietnia po Mszy świętej o godz. 18.00 spotkanie Rady Duszpasterskiej.
  12. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu w kancelarii parafialnej na budowę kościoła: bezimiennie 50 i 10.000 zł., z ul. Szarych Szeregów 100 zł.
  13. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, dwutygodnika Droga oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
  14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Tomasz Witold Podgórski, lat 56 z ul. Puławskiej 4A, śp. Ryszard Zbigniew Rozwadowski lat 53 z ul. Junoszy 47A,    śp. Andrzej Prusinowski lat 42 z ul. Junoszy 12. Polećmy ich i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….

CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ ALLELUJA!

PRAWDZIWIE ZMARTWYCHWSTAŁ