Ogłoszenia 02.09.2018 r.

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

2 września 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKI

1. W pierwszych dniach września modlimy się o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. Warto więc dziś przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: „Osiągniemy pokój, wychowując do pokoju! […] Kościół nie przestaje powtarzać: pokój jest obowiązkiem” (z orędzia na XXXVII Światowy Dzień Pokoju). Prośmy więc Chrystusa – Księcia Pokoju, aby nasze dzieci i młodzież wzrastały w poczuciu bezpieczeństwa i w harmonii, a nasza Ojczyzna uniknęła okrucieństwa wojny i terroryzmu.
  2. Wakacje, dobiegły końca. Na progu nowego roku szkolnego apelujemy o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonują się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która stanowi osobiste spotkanie z Panem na łamaniu chleba.
  3. W poniedziałek 3 września 2018r. dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny. Zatroszczmy się, by rozpoczęły go w imię Boże. Zapraszamy uczniów, rodziców, nauczycieli i katechetów na Eucharystię podczas której będziemy modlić się o światło i dary Ducha Świętego w nowym roku.
  4. 8.00 Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego dla dzieci, nauczycieli i pracowników ze Szkoły Podstawowej nr 21.
  5. 9.00 Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów, nauczycieli i pracowników Zespołu Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego.
  6. 14. g.10.00 Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów, nauczycieli i pracowników  Liceum im. Kazimierza Wielkiego.
  7. Przypominam, że z początkiem września wracamy do przedwakacyjnego porządku nabożeństw w naszej parafii: codzienną Eucharystię sprawujemy o godz. 7.00 i 18.00, w niedziele i święta o godz. 7.30, 9.00,  10.30,  12.00,  16.00  i 18.00, w święta w dni robocze o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. We wtorek o godz. 16.15 spotkanie KATECHETÓW.
  8. We wtorek po Mszy świętej o godz. 18.00 -katecheza biblijna. Zapraszamy.
  9. W środę 5.09.2018r. uroczystości patronalne ku czci Św. Matki Teresy z Kalkuty w Domu Pomocy Społecznej pod jej wezwaniem przy ul. Głowackiego 26. Msza święta o godz. 11.00. Mieszkańcy domu wraz z dyrekcją i pracownikami serdecznie zapraszają.
  10. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny. Podczas pierwszoczwartkowej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00, będziemy dziękować Panu Bogu za dar Eucharystii oraz prosić o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne oraz misyjne również z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek spowiedź pierwszopiątkowa dla dzieci od godz. 16.00, Msza święta dla dzieci pierwszopiątkowa o godz. 16.30. W pierwszy piątek podczas nabożeństwa będziemy przepraszać Serce Boże za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia. Będziemy prosić o łaskę nawrócenia dla siebie i dla tych, którzy Pana Boga przepraszać nie chcą.
  11. W sobotę, 8 września, będziemy obchodzić jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej przyszłoroczne plony podczas Mszy Świętej o godz. 7.00, 9.00 i 18.00, pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Jaki ono wydaje w moim życiu owoc? – oto pytanie, jakie w kontekście tego święta warto sobie samemu postawić.
  12. W przyszłą niedzielę 9 września zgodnie z propozycją Rady Duszpasterskiej że, w każdą II niedzielę miesiąca poszczególni przedstawiciele grup parafialnych zbierać będą ofiary na budowę kościoła przed kaplicą. Zbiórkę przeprowadzi grupa kwestarzy. Za złożone ofiar serdecznie dziękujemy.
  13. Również w przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 10.30 poświęcenie plecaków i przyborów szkolnych dla dzieci. Dzieci prosimy o ich przyniesienie do kościoła. Natomiast na godz. 16.00 zapraszamy wszystkich przedszkolaków, rodziców, nauczycieli i pracowników przedszkoli, będziemy modlić się z Wami na rozpoczęcie nowego roku przedszkolnego 2018/2019.
  14. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarowa do Częstochowy w dniu 20 października, w sobotę. Zapisy w kancelarii parafialnej. Koszt 70 zł.
  15. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu na budowę kościoła w kancelarii parafialnej: bezimiennie 50 i 200 zł., z ul. Ćwiklińskiej 100 zł., z ul. Puławskiej 100 zł., z ul. Ogródkowej 200 zł., z ul. Szarych Szeregów 200 zł.
  16. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, dwutygodnika Droga oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
  17. W dniu dzisiejszym trwają uroczystości w Wąwolnicy z okazji 40 rocznicy koronacji Figurki Matki Bożej Kębelskiej. Suma odpustowa o godz. 12.00 pod przewodnictwem Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza.
  18. W dniu wczorajszym dobiegła końca posługa u naszych Sióstr Sercanek jako przełożonej Siostry Maris Stelli Szymanowskiej, która pracuje w Domu Pomocy Społecznej im. Matki Teresy z Kalkuty, przy ul. Głowackiego 26. Serdecznie dziękujemy Siostrze Maris Stelli  za te trzy lata posługi jako przełożonej w domu sióstr przy ul. Norwida 3 oraz wszelką pomoc i życzliwość. Jednocześnie modlimy się i życzymy dalszego Bożego błogosławieństwa i potrzebnych łask w dalszej posłudze zakonnej. Nową przełożoną została Siostra Zyta Koperwas pracująca w Wojewódzkim Szpitala Kardynała Stefana Wyszyńskiego przy al. Kraśnickich. Modlimy się i życzymy Siostrze Bożego błogosławieństwa i potrzebnych łask w posłudze zakonnej jako przełożona wspólnoty Sióstr przy ul. Norwida 3. Z kapłańskim błogosławieństwem i modlitwą wspólnoty parafialnej dla Sióstr – kapłani i wierni.