Ogłoszenia 03.02.2019 r.

CZWARTA  NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

3 lutego 2019

1. Czwarta niedziela w ciągu roku liturgicznego gromadzi nas przy stole Eucharystii. Pamiętajmy, że nikt z nas osobiście ani nasza wspólnota parafialna nie jest w stanie pogłębić swojej więzi z Panem Bogiem bez Eucharystii. Dopiero tutaj, karmiąc się prawdziwą miłością, każdy chrześcijanin uczy się ofiarnego życia.
  2. Jutro 4 lutego kolejne spotkanie kandydatów do bierzmowania grupa I o godz. 18.30,we wtorek 5 lutego o godz. 18.30 grupa II.
  3. We wtorek po Mszy świętej o godz. 18.00 Katecheza Biblijna – zapraszamy.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa; prosimy o nowe i święte powołania do pracy w winnicy Pańskiej, także z naszej wspólnoty parafialnej. Adoracja od godz. 17.00.
  5. Za tydzień 10 lutego zgodnie z decyzją Rady Duszpasterskiej że, w każdą II niedzielę miesiąca poszczególni przedstawiciele grup parafialnych zbierać będą ofiary na budowę kościoła do puszek przed kaplicą. Zbiórkę przeprowadzi grupa kwestarzy.
  6. Bardzo serdecznie dziękujemy Siostrze Zycie oraz Radzie Duszpasterskiej za przygotowanie dekoracji Bożonarodzeniowej na Święta Bożego Narodzenia oraz za wczorajsze jej rozebranie i prządek w kaplicy /6 osób/. Dziękujemy również darczyńcom Państwu Annie i Januszowi Jurkom za ofiarowane choinek do kaplicy. Bóg zapłać.
  7. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, dwutygodnika Droga oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
  8. Nasz chór Stella Maris w swojej kategorii zajął I miejsce w XXIV Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd – Puławy 2019 oraz otrzymał wyróżnienie za udział w eliminacjach do Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie. Serdecznie gratulujemy.
  9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Stefan Kosidło, lat 80 z ul. Junoszy, śp. Halina Kurek, lat 60 z ul. Popiełuszki, pogrzeb we wtorek 5 lutego o godz. 14.00, cmentarz przy ul. Unickiej, śp. Michał Rynkowski, lat 74 z ul. Junoszy, pogrzeb w środę 6 lutego o godz. 14.00, cmentarz na Majdanku. Polećmy ich i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….

W tym tygodniu patronują nam:

• 6 II – św. Paweł Mika i jego Towarzysze, pierwsi męczennicy Dalekiego Wschodu (wspomnienie obowiązkowe);
  • 10 II – św. Scholastyka (†542), dziewica, siostra św. Benedykta, wielkiego założyciela zakonu benedyktynów i patrona Europy; na wzór brata założyła zakon żeński według reguły benedyktyńskiej  i całkowicie poświęciła się Panu Bogu (wspomnienie obowiązkowe).