Ogłoszenia 03.05.2019 r.

UROCZYSTOŚĆ NMP KRÓLOWE POLSKI

03 maja 2019

1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki Polski. Najświętsza Maryja Panna jest naszą Matką i Królową, dlatego mamy szczególny powód do oddawania Jej czci. Z racji uroczystości dzisiaj nie obowiązuje post.
  2. Również dzisiaj obchodzimy święto narodowe w 228 rocznicę ustanowienia Konstytucji 3 Maja. Przypomina nam to o potrzebie modlitwy i ofiary za naszą ojczyznę. Biskupi polscy po odzyskaniu niepodległości w 1918 roku świadomie chcieli połączyć te dwa święta razem, do czego przychylił się ówczesny papież Benedykt XV, podkreślając w ten sposób nierozerwalność historii narodu polskiego z Jego Matką.
  3. Rozpoczął się miesiąc maj, który tradycyjnie w naszej ojczyźnie i wszędzie tam, gdzie są Polacy, jest poświęcony Matce Bożej. Pielęgnujmy piękną tradycję śpiewania Litanii loretańskiej w naszych rodzinach, zbierając się z sąsiadami wokół kapliczek poświęconych tej najlepszej z Matek, czy też zbierając się na to nabożeństwo w kościele. W naszej parafii jest ono odprawiane codziennie o godz. 17.30. Zabierajmy na nie również dzieci, zachęcajmy do uczestnictwa młodzież. Będziemy ich uczyć w ten sposób nie tylko czci do Maryi i Jej Syna, lecz wprowadzać w tajemnice naszej wiary także poprzez uczestnictwo w nabożeństwach.
  4. W najbliższą niedzielę 5.05.2019 r. ministranci i scholka „Goralki” po Mszach świętych będą zbierać ofiary do puszek przed kaplicą na wyjazd wakacyjny do Zakopanego.
  5. W poniedziałek 6 maja o godz. 7.30 Msza święta w intencji maturzystów z naszej parafii i  z naszych szkół będących na terenie parafii z prośbą o Boże błogosławieństwo i światło Ducha Świętego w dniu rozpoczynającym egzamin maturalny. Maturzystów zapraszamy.
  6. W niedzielę 26 maja o godz. 19.00 /po Mszy świętej o g. 18.00/ – pierwsze spotkanie i zapisy kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania w przyszłym 2020 roku. Zapraszamy na to spotkanie uczniów obecnych klas VII Szkoły Podstawowej oraz uczniów szkół średnich, którzy do tej pory do sakramentu bierzmowania nie przystąpili. Kolejne spotkanie kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami będzie miało miejsce w sobotę 8 czerwca po Mszy świętej o godz. 18.00, a następnie od g.19.00 czuwanie modlitewne młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z racji Wigilii Zesłania Ducha Świętego.
  7. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, dwutygodnika Droga oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano. W Gościu Niedzielnym znajdziemy artykuły: Na czym polega kult Matki Bożej?, o tym, dlaczego dobry katolik winien być patriotą, reportaż o kościele Ouo Vadis w Rzymie. W Niedzieli: Narodowe czytanie Pisma Świętego, Przed wizytą Papieża w Bułgarii i Macedonii Północnej – „Papież Franciszek w morzu prawosławia”, „Zejść z balkonów otworzyć klatki” i inne bardzo ciekawe artykuły – zapraszamy do czytania.

CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ ALLELUJA!

PRAWDZIWIE ZMARTWYCHWSTAŁ ALLELUJA!