Ogłoszenia 03.06.2018 r.

Parafia Błogosławionego Biskupa Władysława Gorala w Lublinie

IX NIEDZIELA ZWYKŁA

3 czerwca 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Pan Jezus przypomina nam dzisiaj prawdę, że to szabat został ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla szabatu. Każdy dzień święty ma pomóc człowiekowi najpierw w poznaniu i przybliżeniu się do Pana Boga, a następnie w jego osobistym i wspólnotowym rozwoju. Nie powinien być on traktowany jako czas bezczynności i lenistwa czy też jako czas nadmiernego zabiegania o posiadanie dóbr materialnych, ale jako dzień poświęcony Panu Bogu.
 2. Z inicjatywy metropolity warszawskiego, kard. Kazimierza Nycza, od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Święto Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Ale jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci          i braterskiej solidarności. Dzisiaj są zbierane ofiary do puszek przed kaplicą na Świątynię Opatrzności Bożej.
 3. Dzisiaj podczas oktawy Bożego Ciała odbędzie się procesja Bożego ciała do 4 ołtarzy z parafii garnizonowej do naszej. Początek Mszą świętą w parafii garnizonowej o godz. 10.30.
 4. We wtorek po Mszy świętej o godz. 18.00 Katecheza Biblijna.
 5. W środę, 6 czerwca, przypada 8 rocznica beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie. Przez wstawiennictwo tego polskiego błogosławionego prośmy o sprawiedliwość społeczną w naszej Ojczyźnie oraz o mądrość i roztropność dla rządzących naszym narodem. Na Mszach świętych o godz. 7.00 i 18.00 błogosławieństwo relikwiami błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki.
 6. W środę zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00 w intencji ks. Emila oraz Jego brata bliźniaka Daniela z okazji 15 rocznicy święceń kapłańskich, a w niedzielę zapraszamy na Mszę święta o godz. 18.00 w intencji ks. Grzegorza z okazji 18 rocznicy święceń kapłańskich.
 7. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. O godz. 18.00 Msza święta z procesją po posesji parafii oraz poświęcenie wianków z kwiatów i ziół leczniczych. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatków.
 8. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu będziemy modlić się o uświęcenie kapłanów. Jest to inicjatywa zapoczątkowana przez św. Jana Pawła II w 1995 roku. Prośmy, aby serca kapłanów i każdego z nas Chrystus uczynił według Serca swego. Msze Święte będziemy sprawować o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, czyli post.

W tym dniu Msza święta o godz. 19.00 u Sióstr Sercanek w kaplicy pod wezwanie Najświętszego Serca Jezusowego z okazji ich święta patronalnego. Siostry w tym roku obchodzą jubileusz 60 lat posługi                                      w Archidiecezji Lubelskiej. Dziękujemy za ten czas i życzymy błogosławieństwa Bożego na dalsze lata.

 1. W sobotę będziemy wspominać Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny, niepodzielnie zjednoczone z Sercem Jej Syna.
 2. W przyszłą niedzielę, 10 czerwca, będziemy obchodzili odpust parafialny ku czci błogosławionego biskupa Władysława Gorala. Suma odpustowa o godz. 12.00. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy. Dzieci w strojach komunijnych z I komunii Świętej i z pierwszej rocznicy I Komunii Świętej oraz z innych lat zapraszamy na Mszę świętą o godz. 12.00.

 11. W przeddzień odpustu parafialnego w sobotę 9 czerwca zapraszamy na wspólny różaniec połączony  z nabożeństwem czerwcowym w intencji zmarłych z naszej parafii oraz z naszych rodzin, który rozpoczniemy o godz. 17.00.

 1. W przyszłą niedziele z racji II niedzieli miesiąca zbiórka ofiar do puszek przed kaplicą na budowę kościoła. Zbiórkę przeprowadzi Rada Duszpasterska. Bóg zapłać za złożone ofiary na ten cel.
 2. W czerwcu codziennie o godz. 17.30 w naszej parafii celebrujemy nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Prośmy jak najczęściej, nie tylko w czerwcu: „Jezu, uczyń serca nasze według Serca Twego”. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.
 3. 6 czerwca w środę w godz. od 14.00 do 19.00 Rada Dzielnicy Wieniawa zaprasza wszystkich mieszkańców Wieniawy na Festyn Rodziny na plac przy ul. Popiełuszki przed Galerią Labirynt. Serdecznie wszystkich zapraszany – szczegóły na plakacie.
 4. W przyszłą niedzielę 10 czerwca zaprasza wszystkich mieszkańców Wieniawy na Festyn Rodziny Pasje Ludzi Pozytywnie Zakręconych IX Edycja ( Niedziela) w godz. 11.00 -16.00 Plac Litewski oraz obiekty obok Placu Litewskiego (Sala Teatralna Poczty Głównej, Sale Wydziału Psychologii UMCS, Sale Wydziału Politologii UMCS). W gmachu politologii UMCS przewidziana jest wystawa dotycząca naszego patrona Bł. biskupa Władysława Gorala. Serdecznie wszystkich zapraszany – szczegóły na plakacie.
 5. Komunikat Metropolity Lubelskiego zapraszający na Marsz Życia i Rodziny.

Umiłowani w Chrystusie Panu! W niedzielę 10 czerwca ulicami Lublina przejdzie Marsz Życia i Rodziny pod hasłem „Dziękuję, że żyję”. Organizatorami tegorocznego marszu są Fundusz Obrony Życia i Centrum Jana Pawła II. Tegoroczny przebieg wydarzenia będzie miał nieco inny charakter niż w poprzednich latach.Rozpocznie go Eucharystia o godz. 15.00 na placu przed kościołem akademickim KUL. O godzinie 16.00 wyruszy marsz z uniwersytetu w kierunku Placu Zamkowego. O godzinie 17.15 rozpocznie się tam piknik rodzinny, w ramach którego wystąpi Majka Jeżowska. Poza koncertem przewidziane jest wiele atrakcji dla dzieci oraz podsumowanie akcji „Selfie dla życia”.W czasie marszu będziemy zbierać pieniądze na fundusz „Dobrze, że żyjesz”, przeznaczony dla potrzebujących dzieci z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie. 10 czerwca Marsz dla Życia i Rodziny odbędzie się również w Puławach i w Chełmie. Warto wziąć w nim udział, aby publicznie wyrazić wdzięczność za dar życia i rodziny oraz przyłączyć się do wielkiej wspólnoty ludzi dzielących te same wartości.              Z modlitwą i błogosławieństwem Wasz biskup Stanisław.

16.W piątek 8 czerwca o godz. 10.15 Masza święta na zakończenie roku szkolnego dla uczniów,nauczycieli i pracowników XXIII Liceum Ogólnokształcącego im. Nauczycieli Tajnego Nauczania oraz Masza święta na zakończenie roku szkolnego dla uczniów, nauczycieli i pracowników Państwowych Szkół Budownictwa i Geodezji.

 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu na budowę kościoła: bezimiennie 50 zł., z ul. Legionowej 100 zł., z ul. Ogródkowej 200 zł., Kółka Różańcowe m-c czerwiec 2600 zł.
 2. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, dwutygodnika Droga oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
 3. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Giancarlo Amerini, lat 78 z ul. Ogródkowej, śp. Genowefa Zwolińska, lat 87 z ul. Głowackiego z DPS -u, pogrzeb w środę 6 czerwca o godz. 12.00, cmentarz przy ul. Lipowej. Polećmy ich i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….