Ogłoszenia 03 września 2017r.

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

3 września 2017

1. W pierwszych dniach września modlimy się o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. Warto więc dziś przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: „Osiągniemy pokój, wychowując do pokoju! […] Kościół nie przestaje powtarzać: pokój jest obowiązkiem” (z orędzia na XXXVII Światowy Dzień Pokoju). Prośmy więc Chrystusa – Księcia Pokoju, aby nasze dzieci i młodzież wzrastały w poczuciu bezpieczeństwa i w harmonii, a nasza Ojczyzna uniknęła okrucieństwa wojny i terroryzmu.
  2. W poniedziałek 4 września 2017r. dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny. Zatroszczmy się, by rozpoczęły go w imię Boże. Zapraszamy najmłodszych parafian, ich rodziców, nauczycieli i katechetów na Eucharystię podczas której będziemy modlić się o światło i dary Ducha Świętego w nowym roku: godz. 8.00 Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego dla dzieci, nauczycieli i pracowników ze Szkoły Podstawowej nr 21,  godz. 9.00 Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów, nauczycieli i pracowników Zespołu Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego, godz.10.00 Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów, nauczycieli i pracowników Liceum im. Kazimierza Wielkiego.

Przy tej okazji przypominam rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców. Podczas chrztu świętego swoich dzieci oraz sakramentalnego ślubowania małżonkowie zobowiązywali się do katolickiego wychowania potomstwa. W najbliższych dniach będziemy modlić się o to, aby rodzice temu podołali.

1. Przypominam, że z początkiem września wracamy do przedwakacyjnego porządku nabożeństw w naszej parafii: codzienną Eucharystię sprawujemy o godz. 7.00 i 18.00, w niedziele i święta o godz. 7.30, 9.00,  10.30,  12.00,  16.00  i 18.00, w święta w dni robocze o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.
  2. Jutro w poniedziałek o godz. 18.45 spotkanie RADY DUSZPASTERSKIEJ.
  3. We wtorek 5.09.2017r. uroczystości patronalne ku czci Św. Matki Teresy z Kalkuty w Domu Pomocy Społecznej pod jej wezwaniem przy ul. Głowackiego 26. Msza święta o godz. 11.00. Mieszkańcy domu wraz z dyrekcją i pracownikami serdecznie zapraszają.
  4. Również we wtorek katecheza biblijna po Mszy świętej o godz. 18.00. Zapraszamy.
  5. W środę o godz. 16.30 spotkanie KATECHETÓW.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Podczas pierwszoczwartkowej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00, będziemy dziękować Panu Bogu za dar Eucharystii oraz prosić o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne oraz misyjne również z naszej wspólnoty parafialnej.
  7. Wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. W piątek, 8 września, obchodzimy jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej przyszłoroczne plony podczas Mszy Świętej o godz. 7.00, 9.00 i 18.00, pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Jaki ono wydaje w moim życiu owoc? – oto pytanie, jakie w kontekście tego święta warto sobie samemu postawić. W tym dniu podczas Mszy świętych zawierzymy naszą parafię i ojczyznę Matce Bożej.
  8. W dniach 8 i 9 września 2017r. w naszym mieście Lublinie będzie miała miejsce Ogólnopolska Pielgrzymka Niewidomych i Słabowidzących. Osoby które zapisały się na przyjęcie pielgrzymów na nocleg prosimy o przyjście do kaplicy w piątek 8 września na godz. 19.15, aby zabrać pielgrzymów do swoich domów. W związku z przyjazdem pielgrzymów do Lublina prosimy, kto może o upieczenie ciasta, bułeczek, rogalików, którymi chcemy poczęstować pielgrzymów. O przyniesienie tych darów prosimy w czwartek do zakrystii. Za pomoc z serca dziękujemy.
  9. W przyszłą niedzielę 10 września zgodnie z propozycją Rady Duszpasterskiej że, w każdą II niedzielę miesiąca poszczególni przedstawiciele grup parafialnych zbierać będą ofiary na budowę kościoła przed kaplicą. Zbiórkę przeprowadzi Legion Maryi. Za złożone ofiar serdecznie dziękujemy. Również w przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 10.30 poświęcenie plecaków i przyborów szkolnych dla dzieci. Dzieci prosimy o ich przyniesienie do kościoła. Natomiast na godz. 16.00 zapraszamy wszystkich przedszkolaków, rodziców, nauczycieli i pracowników przedszkoli, będziemy modlić się z Wami na rozpoczęcie nowego roku przedszkolnego 2017/2018.
  10. Również w przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci z klas III Szkoły Podstawowej wraz z rodzicami na Mszę świętą o godz. 12.00, a po Mszy świętej na spotkanie w ramach rozpoczęcia przygotowania do I Komunii Świętej.
  11. W poniedziałek 11.09. 2017 r. zapraszamy kandydatów do przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania na I spotkanie powakacyjne po Mszy świętej o godz. 18.00.
  12. W przyszła niedzielę ks. proboszcz głosi kazania w parafii Św. Teodora i Św. Kajetana w Wojciechowie, w swojej parafii rodzinnej i będzie zbierał ofiary na budowę naszego kościoła.
  13. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu na budowę kościoła: bezimiennie 200 zł. i 200 Euro, z ul. Głowackiego 100 zł., z ul. Puławskiej Państwo Helena i Adolf Malik – 500 zł., mieszkańcy bloku z ul. Skautów 3 w comiesięcznej zbiórce 160 zł., z ul. Popiełuszki 150 zł., z ul. Szarych Szeregów 200 zł.
  14. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, dwutygodnika Droga oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
  15. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Zofia Kiszczak, z ul. Skautów 5. Pogrzeb jutro 4.09.2017r. o godz. 13.00, cmentarz przy ul. Lipowej. Polećmy ją i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….”