Ogłoszenia 04.02.2018r.

PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

4 lutego 2018

1. Piąta niedziela w ciągu roku liturgicznego gromadzi nas przy stole Eucharystii. Pamiętajmy, że nikt z nas osobiście ani nasza wspólnota parafialna nie jest w stanie pogłębić swojej więzi z Panem Bogiem bez Eucharystii. Dopiero tutaj, karmiąc się prawdziwą miłością, każdy chrześcijanin uczy się ofiarnego życia.
  2. W przyszłą niedziele, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Tamte wydarzenia upamiętnia znana i chętnie śpiewana pieśń Po górach, dolinach. Podczas osiemnastu spotkań z Bernadetą Maryja wzywała do modlitwy oraz pokuty i prosiła, aby na miejscu objawień został zbudowany kościół. Tak też się stało. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji.
  3. Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących, chorych, osamotnionych. W naszej parafii Mszę Świętą z udzieleniem sakramentu chorych będziemy sprawowali o godz. 12.00. Serdecznie prosimy o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej kaplicy.
  4. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych zbiórka ofiar do puszek przed kaplicą na budowę kościoła. Zbiórkę przeprowadzi Rada Duszpasterska.
  5. Bardzo serdecznie dziękujemy Siostrze Zycie i Radzie Duszpasterskiej za przygotowanie dekoracji Bożonarodzeniowej na Święta Bożego Narodzenia oraz za wczorajsze jej rozebranie i prządek w kaplicy /10 osób/. Dziękujemy również darczyńcom za ofiarowane choinki do kaplicy. Bóg zapłać.
  6. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu na budowę kościoła: bezimiennie z ul. Ogródkowej 100 zł., z ul. Lelka – Sowy 200 zł., z ul. Skatów 100 zł., mieszkańcy bloku z ul. Skatów 3 w comiesięcznej zbiórce 160 zł. Serdeczne Bóg zapłać
  7. Dziękujemy również za bukiet 50 czerwonych róż do kaplicy.
  1. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, dwutygodnika Droga oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
  2. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Feliksa Ewa Bartosz – Szwed, lat 75 z ul. Junoszy, śp. Dariusz Bojanowski, lat 55 z ul. Leszczyńskiego, śp. Andrzej Markisz, lat 67 z ul. Popiełuszki, pogrzeb jutro 5 lutego o godz. 15.00, cmentarz przy ul. Lipowej, śp. Piotr Jerzy Jurkowski, lat 69 z al. Racławickich, pogrzeb we wtorek 6 lutego o godz. 10.00, cmentarz przy ul. Lipowej. Polećmy ich i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….

W tym tygodniu patronujĄ nam:

• 6 II – św. Paweł Mika i jego Towarzysze, pierwsi męczennicy Dalekiego Wschodu (wspomnienie obowiązkowe);
  • 10 II – św. Scholastyka (†542), dziewica, siostra św. Benedykta, wielkiego założyciela zakonu benedyktynów i patrona Europy; na wzór brata założyła zakon żeński według reguły benedyktyńskiej  i całkowicie poświęciła się Panu Bogu (wspomnienie obowiązkowe).