Ogłoszenia 04.03.2018 r.

TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

4 marca 2018

1. Dzisiaj trzecia niedziela Wielkiego postu. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w tym świętym czasie jest nasze nawrócenie. Chodzi o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego i społecznego, rodzinnego. Potrzeba wiele pokory i silnej wiary w Boże miłosierdzie. Nawrócenie ma się bowiem dokonać przede wszystkim w naszym sercu.
  2. Włączmy się w głębokie przeżycie tego czasu poprzez Nabożeństwo Drogi krzyżowej w piątki o godz. 16.30 dla dzieci i  o godz. 17.20 dla wszystkich,               a w niedziele o godz. 17.30 Nabożeństwo Gorzkie żale. Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcam wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych.                                     Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii będą w dniach 18 -21 marca 2018r.
  3. Przypominam, że w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu oraz za udział w Drodze krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie Gorzkich żali oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny.
  4. Dzisiaj po Mszach świętych zbiórka ofiar do puszki przed kaplicą na operację serca chorego Mateuszka Kozaka, który zaraz po narodzeniu w połowie kwietnia musi być poddany natychmiastowej operacji serca w Klinice Uniwersyteckiej w Munster, w Niemczech. Zbiera babcia wraz z rodziną i wolontariuszami. Pierwsza z trzech operacji kosztuje 350 000 tys. zł. Za udzieloną pomoc mama i tata Mateuszka wraz z rodziną serdecznie dziękują. Szczegóły na stronie www.siepomaga/mateusz-kozak.
  5. We wtorek dla wszystkich Katecheza Biblijna po Mszy świętej o godz. 18.00.
  6. W czwartek, 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet. Choć to świecka uroczystość, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich kobietach, zwłaszcza o najbardziej utrudzonych matkach rodzin wielodzietnych, o samotnych pannach i wdowach, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Wszak kobiety odgrywają szczególną rolę w świecie, w Kościele i w rodzinie. Polecajmy ich trud i życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.
  7. 7. W czwartek 8 marca w ramach V Pielgrzymki Wielkopostnej do kościołów stacyjnych Lublina do naszej parafii przybędą pielgrzymi na Mszę świętą o godz. 7.00. Kościoły Stacyjne to 40 lubelskich kościołów w których gromadzą się pielgrzymi podczas Wielkiego postu na pierwszej Mszy świętej codziennie w innym wyznaczony kościele. W pielgrzymce może wziąć udział każdy, można dołączyć również w czasie jej trwania. Zapisy wieczorem pod nr tel. 501 076 556.
  8. W przyszłą II niedzielę miesiąca 11 marca po Mszach świętych zbiórka ofiar do puszek przed kaplicą na budowę kościoła. Zbiórkę przeprowadzi Legion Maryi. Bóg zapłać za ofiary złożone na nasz kościół. Na Mszy świętej o godz. 12.00 będzie śpiewał Chór Stella Maris.
  9. Również w przyszłą niedzielę 11 marca w roku 100 rocznicy odzyskania niepodległości w nowennie przygotowującej nas do 11 listopada 2018 r. po Mszy świętej o godz. 18.00 zapraszamy na program słowno – muzyczny w wykonaniu młodzieży pt.”Kto ratuje jedno życie, ratuje cały świat – Otwarci na życie Samarytanie z Markowej – rodzina Ulmów”. Serdecznie zapraszamy.
  10. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu w zakrystii na budowę kościoła: bezimiennie 50, 50, 100 i 150 zł.,  z ul. Popiełuszki 200 zł., z ul. Puławskiej 200 zł., Kółka Różańcowe m-c marzec 2600 zł.
  11. W tym roku w IV edycji Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w nocy z 9 na 10 marca 2018 roku pielgrzymi będą rozważać Misterium Męki Pana Jezusa w na pięciu trasach. Za pośrednictwem strony  www.edk.pielgrzymka.lublin.pl można zgłaszać chęć udziału w tej wyjątkowej drodze krzyżowej. Jedna z tras będzie wiodła przez naszą parafię i nazwana została Trasą fioletową  błogosławionego biskupa Władysława Gorala o długości 41 km z Sanktuarium Matki Bożej Płaczącej, z Archikatedry Lubelskiej do Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy. Przy naszym kościele będzie stacja II. W tym dniu 9 marca od godz. 18.30 do 22.00 będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu. Serdecznie zapraszamy na adorację i udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowe. Pielgrzymów chcemy poczęstować  herbatą i ciastem. Dlatego prosimy o pomoc w upieczeniu np. ciasta, rogalików, czy  bułeczek i przyniesienie do salki za zakrystią w czwartek lub piątek. Radę duszpasterską i młodzież prosimy o pomoc w wydawaniu pątnikom tych produktów w piątek po Mszy świętej wieczornej do godz. 22.00.  Z góry wszystkim dziękujemy za pomoc w gościnie uczestników Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.
  12. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, dwutygodnika Droga oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
  13. Nasz parafianin- pielgrzym Adam Uliczny również w tym roku wybiera się na pieszą pielgrzymkę po raz drugi z Lourd do Santiago de Compostela. Kto chciałby, przekazać mu intencje modlitewne – prosimy zapisane na kartce i złożone w kopercie przynieść do zakrystii.
  14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: śp. Kazimiera Klimowicz, lat 89 z ul. Puławskiej 10, śp. Elżbieta Maria Kulesza, lat 66 z ul. Leszczyńskiego 24. Pogrzeb w poniedziałek 5 marca o godz.13.00, cmentarz przy ul. Lipowej. Polećmy je i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….