Ogłoszenia 04.08.2019 r.

OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

4 sierpnia 2019

1. Dziś, w 18. niedzielę w ciągu roku, liturgia ukazuje nam Boga, który troszczy się o nas nieustannie i zaprasza, abyśmy szli do Niego również wtedy, gdy wydaje się nam, że stajemy przed Nim z pustymi rękoma. Niech ten obraz w rozpoczynającym się dziś tygodniu pobudzi nas do refleksji nad dobrocią Boga i stanie się okazją do dziękczynienia za wszelkie dobro, jakiego doświadczamy każdego dnia.
  2. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej nową organistkę Siostrę Agnieszkę Gebel ze Zgromadzenia Sióstr Kapucynek Najświętszego Serca Jezusa, która zastąpi dotychczasową organistkę Siostrę Iwonę. Życzymy Siostrze Agnieszce Bożego błogosławieństwa, zdrowia, darów i światła Ducha Świętego, opieki Matki Bożej oraz naszego patrona parafii błogosławionego biskupa Władysława Gorala w naszej parafii.
  3. We wtorek 6 sierpnia, będziemy przeżywali święto Przemienienia Pańskiego. W Kościele obchodzone jest już od VI wieku, a w Polsce znane jest od XI wieku. I dzisiaj każdego z nas Chrystus wzywa do przemiany. Obiecuje, że będziemy razem z Nim królować, jeśli tylko będziemy pamiętali o tym, co dla nas Pan Bóg przygotował, jeśli będziemy karmili się Jego słowem i Ciałem, ufnie i wytrwale się do Niego modlili i służyli bliźnim. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich. Porządek Mszy Świętych: 7.00, 9.00 i 18.00.
  4. W piątek, 9 sierpnia, wspomnienie św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy – Edyty Stein. Urodziła się we Wrocławiu, w rodzinie żydowskiej. Zapatrzona w św. Teresę z Ávili, mimo protestów rodziny, przyjęła chrzest. W 1933 roku wstąpiła do karmelitanek w Kolonii. Ze względu na prześladowania hitlerowskie przeniosła się do klasztoru w Echt w Holandii. Tam została aresztowana, a następnie wywieziona do obozu niemieckiego w Oświęcimiu, gdzie zginęła 9 sierpnia 1942 roku. Kanonizował ją papież św. Jan Paweł II w 1998 roku, a rok później ogłosił współpatronką Europy.
  5. W sobotę, 10 sierpnia, przypada święto św. Wawrzyńca, diakona Kościoła rzymskiego, męczennika ( †258). Zwłaszcza dzisiaj warto wpatrywać się w jego życie, aby dostrzec, jak wiele dla Chrystusa i Kościoła warto wycierpieć, a z czego później rodzą się błogosławione owoce. Siły do tego łatwo czerpać                z codziennej i świątecznej Mszy Świętej, sprawowanej w naszym kościele.
  6. W przyszłą niedziele z racji II niedzieli miesiąca zbiórka ofiar do puszek przed kaplicą na budowę kościoła. Zbiórkę przeprowadzi Rada Duszpasterska. Bóg zapłać za złożone ofiary na ten cel.
  7. Serdecznie zapraszamy młodych do uczestnictwa w tegorocznym diecezjalnym spotkaniu młodzieży SMAL w Garbowie w dniach 22 – 25 sierpnia. Szczegółowe informacje dotyczące zapisów można znaleźć na plakacie oraz na stronie internetowej Centrum Duszpasterstwa Młodzieży w Lublinie. /cdmlublin.pl  w zakładce SMAL/ Osoby zainteresowane prosimy o kontakt w zakrystii.
  8. Wczoraj wyruszyła z Lublina 41 Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Módlmy się za nich, aby szczęśliwie wszyscy dotarli do Matki Bożej Częstochowskiej, zanosząc Jej swoje i nasze intencji. Osoby, które wpłacały na „Fundusz Idę z Tobą” prosimy o zgłoszenie się do zakrystii, aby odebrać foldery.
  9. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, dwutygodnika Droga oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
  10. Spotkanie wyjeżdżających na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w listopadzie będzie w poniedziałek 5 sierpnia o godz. 19.00 w salce za zakrystią.
  11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Marian Kwiatkowski, lat 86 z ul. Junoszy, śp. Kazimiera Zięba z ul. Junoszy. Msza święta pogrzebowa za śp. Kazimierę w naszej kaplicy we wtorek 6 sierpnia o godz. 10.00, pogrzeb tego samego dnia w Bychawie o godz. 15.00. Polećmy ich i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….”

W tym tygodniu patronują nam (oprócz wyżej wymienionych):

• 8 VIII – św. Dominik (ok. 1170-1221), prezbiter, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów, który do dziś szerzy Ewangelię przez głoszenie słowa i świadectwo życia (wspomnienie obowiązkowe);
  • 11 VIII – św. Klara (1194-1253), dziewica; idąc za wzorem św. Franciszka, wybrała życie w ubóstwie i założyła zakon sióstr zwanych od jej imienia klaryskami.