Ogłoszenia 05.05.2019 r.

Parafia Błogosławionego Biskupa Władysława Gorala w Lublinie

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY

5 maja 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś jest trzecia niedziela Wielkanocy. Nadal przeżywamy okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa Zmartwychwstałego. Dzięki tej mocy stajemy się wolni od samych siebie, od krępujących schematów i przyzwyczajeń. Ta moc uzdalnia nas do kochania innych i tworzenia z nimi autentycznej wspólnoty – komunii. Okres od zmartwychwstania do wniebowstąpienia Pan Jezus poświęcił tym, których najbardziej umiłował. Spróbujmy wejść do tego grona, poczujmy się zaproszeni do bliskiego przebywania ze Zmartwychwstałym, które najlepiej realizuje się przez nasz pełny udział w Eucharystii.
 2. Na mocy decyzji Konferencji Episkopatu Polski w trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. Niedziela i Tydzień Biblijny to inicjatywy kierowane do wszystkich wiernych. Nie tylko dzisiaj, w Niedzielę Biblijną, ale w ciągu tego rozpoczynającego się Tygodnia Biblijnego wczytujmy się z ochotą i rozważajmy słowo Boże, zwłaszcza zawarte na kartach Ewangelii.
 3. Dzisiaj ministranci i Scholka „Goralki” z naszej parafii po Mszach świętych zbierają ofiary do puszki przed kaplicą na wakacje z Bogiem w Zakopanym. Prosimy o wsparcie.
 4. Jutro w poniedziałek 6 maja o godz. 7.30 Msza święta w intencji maturzystów o Boże błogosławieństwo i światło Ducha Świętego na czas egzaminów maturalnych. Maturzystów zapraszamy.
 5. W środę 8 maja obchodzimy uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i naszej Archidiecezji Lubelskiej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętych, które będą sprawowane o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Jest to dzień modlitwy w intencji naszego ks. arcybiskupa Stanisława Budzika z okazji imienin w intencji którego modlić się będziemy na poszczególnych Mszach świętych. Natomiast na Mszy świętej o godz. 18.00 modlić się będziemy w intencji ks. kanonika dr. Stanisława Rojka z okazji imienin. Serdecznie zapraszamy.
 6. W poniedziałek, wtorek, środę i piątek o godz. 18.40 spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej – próby.
 7. W czwartek 9 maja o godz. 18.40 spotkanie dzieci przygotowujących się do pierwszej rocznicy I Komunii Świętej – próba.
 8. W przyszłą niedzielę 12 maja na Mszy świętej o godz. 12.00 dzieci przystąpią do I Komunii Świętej. W związku z tym, cała kaplica w tejże godzinie zarezerwowana jest dla dzieci. Do środka będą mogły wejść tylko dzieci, ich najbliższe rodziny i nauczyciele.  Przepraszając za te utrudnienia wszystkich chodzących na tę godzinę Mszy świętej prosimy o pozostanie na zewnątrz  lub przyjście na inną godzinę Mszy świętej.
  W sobotę 11 maja o godz. 9.00  spowiedź dzieci przystępujących do I Komunii Świętej wraz  z rodzinami  oraz odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, prosimy przynieść świece chrzcielne.
  Natomiast  w czwartek  9 maja zapraszamy rodziców dzieci przystępujących do I Komunii Świętej  na godz. 18.45 do posprzątania kaplicy, umycia okien oraz  prac porządkowych wokół kaplicy. Prosimy  również o zabranie za sobą odpowiednich środków i sprzętu. Za pomoc już dziś z góry dziękujemy. W czasie I Komunii Świętej samochody będzie można parkować jak co roku za budującym się kościołem – wjazd od ul. Popiełuszki przy ogrodzeniu kościoła.
 9. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych zbiórka ofiar do puszek przed kaplicą na budowę naszego kościoła. Zbiórkę przeprowadzi Legion Maryi. Za złożone ofiary i przeprowadzoną zbiórkę serdecznie dziękujemy.
 10. Za dwa tygodnie 19 maja w niedzielę o godz. 18.00 Msza święta z okazji 25-lecia święceń kapłańskich naszego ks. proboszcza Mariusza Nakoniecznego. Przewodniczył jej będzie ks. bp Artur Miziński.  Przyjadą księża  koledzy z rocznika święceń kapłańskich. Serdecznie wszystkich zapraszamy na wspólne dziękczynienie razem z ks. proboszczem.
 11. W niedzielę 26 maja o godz. 19.00 /po Mszy świętej o g. 18.00/ – pierwsze spotkanie i zapisy kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania w przyszłym 2020 roku. Zapraszamy na to spotkanie uczniów obecnych klas VII Szkoły Podstawowej oraz uczniów szkół średnich, którzy do tej pory do sakramentu bierzmowania nie przystąpili. Kolejne spotkanie kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami będzie miało miejsce w sobotę 8 czerwca po Mszy świętej o godz. 18.00, a następnie od ok. g. 19.00 czuwanie modlitewne młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z racji Wigilii Zesłania Ducha Świętego.
 12. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, dwutygodnika Droga oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
  W Gościu Niedzielnym znajdziemy artykuły: Na czym polega kult Matki Bożej?, o tym, dlaczego dobry katolik winien być patriotą, reportaż o kościele Quo Vadis w Rzymie.
  W Niedzieli:
  Narodowe czytanie Pisma Świętego, przed wizytą Papieża w Bułgarii i Macedonii Północnej – „Papież Franciszek w morzu prawosławia”, „Zejść z balkonów otworzyć klatki” i inne bardzo ciekawe artykuły – zapraszamy do czytania.
 13. W sobotę 18 maja w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Konopnicy odbędzie się charytatywny kiermasz, którego celem jest wsparcie zbiórki na leczenie Wiktorii Dyś z Mętowa. Dziewczynka urodziła się w maju 2017 roku jako drugi bliźniak. Przyszła na świat z niezwykle rzadką chorobą – Femoral Facial Syndrome. Wiktoria jest jedyną osobą w Polsce cierpiącą na to wyjątkowo ciężkie schorzenie, które atakuje głównie dolny układ kostny. Zapraszamy na powyższy kiermasz charytatywny organizowany przez strażaków z OSP do Konopnicy. Poniżej linki w których podane jest więcej szczegółów.
  https://www.lublin112.pl/strazacy-organizuja-charytatywny-kiermasz-chca-wspomoc-leczenie-wiktorii-ktora-nie-moze-chodzic/
  https://www.siepomaga.pl/sen-o-wiktorii
 14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Bożenna Maria Hołyk, lat 75 z ul. Głowackiego 26 (DPS), śp. Franciszka Stolarz, lat 91 z ul. Legionowej, pogrzeb w poniedziałek 6 maja o godz. 12.00, cmentarz przy ul. Lipowej, śp. Stefania Kostecka, lat 99 z ul. Leszczyńskiego, pogrzeb w środę 8 maja o godz. 12.00, cmentarz przy ul. Lipowej. Polećmy ich i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.