Ogłoszenia 06.05.2018 r.

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY

06 maja 2018

1. Rozpoczął się miesiąc maj, który tradycyjnie w naszej ojczyźnie i wszędzie tam, gdzie są Polacy, jest poświęcony Matce Bożej. Pielęgnujmy piękną tradycję śpiewania Litanii loretańskiej w naszych rodzinach, zbierając się z sąsiadami wokół kapliczek poświęconych tej najlepszej z Matek, czy też zbierając się na to nabożeństwo w kościele. Jest ono odprawiane codziennie o godz. 17.30. Zabierajmy na nie również dzieci, zachęcajmy do uczestnictwa młodzież. Będziemy ich uczyć w ten sposób nie tylko czci do Maryi i Jej Syna, lecz wprowadzać w tajemnice naszej wiary także poprzez uczestnictwo w nabożeństwach.
  2. Jutro w poniedziałek 7 maja o godz. 16.15 spotkanie katechetów, a po Mszy świętej o godz. 18.00 Katecheza biblijna.
  3. We wtorek 8 maja obchodzimy uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.. Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętych, które będą sprawowane o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Jest to dzień modlitwy w intencji naszego ks. arcybiskupa Stanisława Budzika z okazji imienin w intencji którego modlić się będziemy na poszczególnych Mszach świętych. Natomiast na Mszy świętej o godz. 18.00 modlić się będziemy w intencji ks. kanonika dr Stanisława Rojka z okazji imienin. Serdecznie zapraszamy.
  4. Również we wtorek po Mszy świętej o godz. 18.00 Nabożeństwo do Św. Michała Archanioła w rocznicę objawień Św. Michała Archanioła na górze Gargano we Włoszech. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
  5. W sobotę 12 maja tradycyjnie Msza święta zbiorowa o godz.18.00 przez wstawiennictwo błogosławionego biskupa Władysława Gorala o rychłą jego kanonizację we wszystkich intencjach do niego zanoszonych, a w szczególności z prośbą o błogosławieństwo w budowie naszej świątyni i plebani oraz o błogosławieństwo  i opiekę naszego patrona dla wszystkich ofiarodawców i darczyńców.
  6. W niedzielę 13 maja przypada 101. rocznica pierwszego objawienia fatimskiego i 37. rocznica zamachu na Świętego Jana Pawła II. To dzień wspomnienia NMP Fatimskiej. Nabożeństwo fatimskie po Mszy świętej o godz. 18.00. Zapraszamy.
  7. W sobotę 12 maja i w niedzielę 13 maja, zgodnie z propozycją Rady Duszpasterskiej że, w każdą II niedzielę miesiąca poszczególni przedstawiciele grup parafialnych zbierać będą ofiary na budowę kościoła przed kaplicą. Zbiórkę będą przeprowadzać przedstawiciele Kółek Żywego Różańca. Bóg zapłać za ofiary i za zbiórkę.
  8. W sobotę 12 maja na Mszy świętej o godz. 12.00, pierwsza grupa dzieci przystąpi do I Komunii świętej, druga grupa dzieci przystąpi do I Komunii Świętej w niedzielę 13 maja na Mszy świętej również o godz. 12.00.Spowiedź pierwszej grupy dzieci wraz z rodzinami w piątek 11 maja o godz. 18.40.Spowiedź drugiej grupy wraz z rodzinami w sobotę 12 maja o godz. 8.30.Ostatnia próba dzieci przystępujących do I Komunii Świętej: dla grupy sobotniej we wtorek o godz. 19.00, dla grupy niedzielnej w środę o godz. 18.40.
  9. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Na Mszy świętej o godz. 12.00 dzieci przystąpią do I Komunii Świętej. W związku z tym, cała kaplica w tejże godzinie zarezerwowana jest dla dzieci. Do środka będą mogły wejść tylko dzieci, ich najbliższe rodziny i nauczyciele.  Przepraszając za te utrudnienia wszystkich chodzących na tę godzinę Mszy świętej prosimy o pozostanie na zewnątrz  lub przyjście na inną godzinę Mszy świętej.
  10. W sobotę i w niedzielę w czasie I Komunii Świętej od godz. 10.30 do godz. 14.00 w naszej Szkole Podstawowej nr 21 przy ul. Zuchów będzie otwarty parking dla samochodów. Dyrekcji Szkoły dziękujemy.  Będzie można również parkować jak co roku za kościołem i plebanią wjazd od ul. Popiełuszki przy ogrodzeniu kościoła.
  11. Natomiast w czwartek 7 maja zapraszamy rodziców dzieci przystępujących do I Komunii Świętej  na godz. 18.45 do posprzątania kaplicy, umycia okien oraz  prac porządkowych wokół kaplicy. Prosimy  również o zabranie za sobą odpowiednich środków i sprzętu. Za pomoc już dziś z góry dziękujemy.
  12. We wtorek 15 maja o godz. 18.50 pierwsze spotkanie kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania w przyszłym 2019 roku. Zapraszamy na to spotkanie uczniów obecnych klas VII Szkoły Podstawowej oraz uczniów obecnych klas II Gimnazjum. Kolejne spotkanie kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami będzie miało miejsce w sobotę 19 maja po Mszy świętej o godz. 18.00, a następnie czuwanie modlitewne młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z racji Wigilii Zesłania Ducha Świętego.
  13. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu na budowę kościoła: bezimiennie 50 zł., z ul. Puławskiej 100, 100 zł., z ul. Lelka Sowy 200 zł., z ul. Szarych Szeregów 200 zł., z ul. Popiełuszki 200 zł.,  z ul. Snopkowskiej 300 zł., Kolka Różańcowe m-c maj 2500 zł. Serdecznie dziękujemy.
  14. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, dwutygodnika Droga oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
  15. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Krzysztof Porębski, lat 60 z ul. Głowackiego 17A, pogrzeb w poniedziałek 7 maja o godz. 12.00. Cmentarz przy ul. Lipowej, śp. Elżbieta Wójtowicz, lat 50 z ul. Snopkowskiej 6, pogrzeb w środę 9 maja o godz. 9.00. Cmentarz na Majdanku, śp. Maria Szewczyk – Bartoszewska, lat 55 z ul. Popiełuszki 27, pogrzeb w środę 9 maja o godz. 10.00. Cmentarz przy ul. Unickiej. Polećmy ich i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….