Ogłoszenia 06.08.2017 r.

PRZEMIENIENIE PAŃSKIE

6 sierpnia 2017

1. W dzisiejszą niedzielę przypada święto Przemienienia Pańskiego. Wydarzenie to było umocnieniem wiary Apostołów przed męką Pana Jezusa. Jest ono również zaproszeniem do prowadzenia intensywnego życia wewnętrznego, poznawania Pana Boga na drodze sakramentów i modlitwy.
  2. We wtorek po Mszy świętej o godz. 18.00 nabożeństwo do Św. Michała Archanioła. Zapraszamy.
  3. W liturgii rozpoczynającego się tygodnia przypadają dwa święta. Już w najbliższą środę, 9 sierpnia, oddamy cześć św. Teresie Benedykcie od Krzyża, dziewicy i męczennicy – Edycie Stein. Urodziła się we Wrocławiu, w rodzinie żydowskiej. Studiowała filozofię we Fryburgu. Zapatrzona w św. Teresę z Ávili, mimo protestów rodziny, przyjęła chrzest. W 1933 roku wstąpiła do karmelitanek w Kolonii. Ze względu na prześladowania hitlerowskie przeniosła się do klasztoru w Echt w Holandii. Tam została aresztowana, a następnie wywieziona do obozu w Oświęcimiu, gdzie zginęła 9 sierpnia 1942 roku. Kanonizował ją papież św. Jan Paweł II w 1998 roku, a rok później ogłosił współpatronką Europy, podkreślając, że jej wyjątkowe życie i ofiara, jaką złożyła dla Chrystusa, są zadatkiem prawdziwie braterskiego społeczeństwa, niezależnie od różnic narodowych, kulturowych i religijnych.
  4. W czwartek, 10 sierpnia, przypada święto św. Wawrzyńca, diakona Kościoła rzymskiego, męczennika ( †258). Przypuszcza się, że zginął za wiarę w Chrystusa razem z papieżem Sykstusem II tego samego dnia. Zwłaszcza dzisiaj warto wpatrywać się w jego życie, aby dostrzec, jak wiele dla Chrystusa i Kościoła warto wycierpieć, a z czego później rodzą się błogosławione owoce. Gdy dobrze przypatrzymy się dziejom Kościoła, wyraźnie widać, że ofiara, zwłaszcza krew męczeńska tych, którzy poszli za Chrystusem, ich przykład, rodzi następne pokolenia wyznawców gotowych oddać wszystko za Ewangelię. Przemienieni ich przykładem idźmy i głośmy w świecie Chrystusowe orędzie zbawienia. Siły do tego łatwo czerpać z codziennej i świątecznej Mszy Świętej, sprawowanej w naszym kościele.
  5. W sobotę o godz. 18.00 Msza święta zbiorowa przez wstawiennictwo bł. bpa Władysława Gorala.
  6. W przyszłą niedziele z racji II niedzieli miesiąca zbiórka ofiar do puszek przed kaplicą na budowę kościoła. Zbiórkę przeprowadzi Legion Maryi. Bóg zapłać za złożone ofiary na ten cel.
  7. W dniach 8 i 9 września 2017r. w naszym mieście Lublinie będzie miała miejsce Ogólnopolska Pielgrzymka Niewidomych i Słabowidzących. Serdecznie prosimy naszych parafian o przyjęcie na jeden nocleg z 8 na 9 września b.r,/ z piątku na sobotę/ w domu dwóch osób. Zapisy w zakrystii.
  8. Rozpoczął się kolejny cykl przygotowań w ramach nauk przedmałżeńskich. Zainteresowanych zapraszamy do salki za zakrystią w sobotę 12 sierpnia b.r. o godz. 19.00.
  9. Spotkanie Młodych Archidiecezji Lubelskiej – 25-27 sierpnia, Garbów: Temat: DASZ WIARĘ?  Zapisy uczestników prowadzone są internetowo, przez formularz zgłoszeniowy. Można go znaleźć na stronie internetowej Centrum Duszpasterstwa Młodzieży: www.cdmlublin.plw zakładce SMAL . Zapisu można dokonać również osobiście w biurze Centrum Duszpasterstwa Młodzieży przy ul. Filaretów 7 w Lublinie od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 – 16.00. Koszt uczestnictwa w spotkaniu dla jednej osoby to 40 złotych.
  10. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu na budowę kościoła: bezimiennie z ul. Junoszy 100 zł., z al. Racławickich 50 zł., z ul. Szarych Szeregów 200 zł., z ul. Ogródkowej 400 zł., mieszkańcy bloku z ul. Skautów 3 w comiesięcznej zbiórce 160 zł., Kółka Różańcowe m-c sierpień 2600 zł.
  11. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, dwutygodnika Droga oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
  12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Antoni Lucjan Sawicki, lat 86 z ul. Leszczyńskiego 17, śp. Marianna Zuziak, lat 91 z ul. Głowackiego 26, śp. Helena Żurawska – Łodygowska, lat 88 z ul. Legionowej. Polećmy ich i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….”

W tym tygodniu patronujĄ nam (oprócz wyżej wymienionych):

• 8 VIII – św. Dominik (ok. 1170-1221), prezbiter, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów, który do dziś szerzy Ewangelię przez głoszenie słowa i świadectwo życia (wspomnienie obowiązkowe);
  • 11 VIII – św. Klara (1194-1253), dziewica; idąc za wzorem św. Franciszka, wybrała życie w ubóstwie i założyła zakon sióstr zwanych od jej imienia klaryska