Ogłoszenia 07.01.2018 r.

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

7 stycznia 2018 r.

1. Dzisiejsza niedziela Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia w liturgii Kościoła rzymskokatolickiego. Chociaż zgodnie z polską tradycją kolędy będziemy śpiewać i zachowywać wystrój bożonarodzeniowy aż do 2 lutego, to jednak już jutro w liturgii rozpocznie się tzw. okres zwykły – część I – przed Wielkim Postem, przypominający i uobecniający w liturgii publiczną działalność Pana Jezusa.
  2. Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia, czyli naszej przyjaźni, komunii z Panem Bogiem. W tym sakramencie otrzymaliśmy godność przybranego dziecka Bożego i dar Bożej miłości. Zostaliśmy też włączeni do wspólnoty Kościoła. Przyjęcie chrztu jest dla nas jednocześnie wielkim zobowiązaniem.
  3. 9 stycznia we wtorek zapraszamy na comiesięczne nabożeństwo przez wstawiennictwo Św. Michała Archanioła po Mszy świętej o godz. 18.00.
  4. 12 stycznia w piątek, Msza święta zbiorowa przez wstawiennictwo błogosławionego biskupa Władysława Gorala we wszystkich intencjach do niego zanoszonych, a w szczególności z prośbą o błogosławieństwo w budowie  naszej świątyni i plebani oraz  o błogosławieństwo i opiekę naszego patrona dla wszystkich ofiarodawców i darczyńców.
  5. Za tydzień 14 stycznia zgodnie z propozycją Rady Duszpasterskiej że, w każdą II niedzielę miesiąca poszczególni przedstawiciele grup parafialnych zbierać będą ofiary na budowę kościoła przed kaplicą. Zbiórkę przeprowadzi Legion Maryi.
  6. W przyszłą niedzielę 14 stycznia o godz. 15.00 spotkanie opłatkowe z Katechetami.
  7. Konferencje przedmałżeńskie dla narzeczonych rozpoczniemy 20 stycznia w sobotę o godz. 19.00 w salce za zakrystią.
  8. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, dwutygodnika „Droga”, miesięcznik „Mały Gość Niedzielny” i L’osservatore Romano.
  9. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu na budowę kościoła: bezimiennie 50 i 200 zł., z ul. Czechowskiej 100 zł., z ul. Puławskiej 200 zł., z ul. Wieniawskiej 100 zl., z ul. Legionowej 50 zł., z al. Racławickich 50 zł.,  Pan Andrzej Dyka z szopek 100 zł., mieszkańcy bloku  z ul. Skautów 3 w comiesięcznej zbiórce – 160 zł., mieszkańcy bloku  z ul. Puławskiej 4B w comiesięcznej zbiórce – 180 zł., Kółka Różańcowe m-c styczeń 2337 zł.
  10. Trwa wizyta duszpasterska. W tym tygodniu odwiedzimy parafian mieszkających przy następujących ulicach: Szczegóły na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii goral.diecezja.lublin.pl
  11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Janina Szołno, lat 89 z ul. Głowackiego 3/5, śp. Janusz , lat 53 z ul. Głowackiego 26, pogrzeb w poniedziałek 8 stycznia o godz. 9.00, cmentarz  na majdanku. Polećmy ich i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…..”