Ogłoszenia 07.07.2019 r.

Parafia Błogosławionego Biskupa Władysława Gorala w Lublinie

CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

7 lipca 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś kolejna lipcowa niedziela, 14. w tak zwanym okresie zwykłym roku liturgicznego. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego i modlitwie w kościele.
 2. We wtorek 09 lipca o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę świętą, a po niej na nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła.
 3. W czwartek, 11 lipca, przypada święto św. Benedykta (480-547), opata, patrona Europy. Założony przez niego zakon benedyktynów przyczynił się do znacznego pogłębienia życia religijnego w Kościele, ale i szeroko rozumianej kultury. Z tej racji papież Św. Paweł VI w 1964 roku ogłosił św. Benedykta głównym patronem Europy. Ora et labora – Módl się i pracuj! – to sposób św. Benedykta na dobre chrześcijańskie życie. Do Polski benedyktyni przybyli wraz ze św. Wojciechem ( †997 ).
 4. W piątek 12 lipca zapraszamy na Mszę świętą zbiorową o godz. 18.00 przez wstawiennictwo błogosławionego biskupa Władysława Gorala.
 5. W sobotę 13 lipca po Mszy świętej o godz. 18.00 Nabożeństwo Fatimskie – wszystkich serdecznie zapraszamy.
 6. W przyszłą niedziele 14 lipca z racji II niedzieli miesiąca zbiórka ofiar do puszek przed kaplicą na budowę kościoła. Zbiórkę przeprowadzi Legion Maryi. Bóg zapłać za złożone ofiary na ten cel.
 7. Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziały w XXXXI Pieszej Pielgrzymce do Częstochowy w dniach 3 – 14 sierpnia 2019 r., zapisy w zakrystii. Zachęcamy również do wpłat na fundusz solidarnościowy  „Idę z Tobą” dla tych,  którzy nie mogą wziąć udziału w pielgrzymce, a chcieli by  zanieść Matce Bożej Częstochowskiej swoją intencję.
 8. Dzisiaj w naszej parafii gościmy Mariusza Mądrzaka, muzyka, wokalistę, autor tekstów, związany z wydarzeniami w diecezji zamojsko-lubaczowskiej, takimi jak: Exodus Młodych, Koncert Uwielbienia na Rynku w Zamościu, Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, Jezus na Wschodzie. Dzielący się dobrym słowem i muzyką. Przyjechał ze swoją autorska płytą i świadectwem. Akompaniuje mu Arek Rozmus. Po Mszy świętej będzie można otrzymać jego płytę.
 9. Dzisiaj również gościmy w naszej parafii wolontariuszy ze Stowarzyszenia Solidarności Globalnej z Lublina. Przed kaplica zbierają pieniądze do puszek na pomoc dzieciom z Gruzji i na wsparcie gruzińskich rodzin, które wciąż odczuwają skutki wojny rosyjsko-gruzińskiej.
  Wolontariusze podejmują misje nie tylko w Polsce, ale też poza granicami, m.in. na Kubie, Białorusi, w krajach Afryki i – od wielu lat – także w Gruzji. Tam, w sierpniu – tak, jak każdego roku – zorganizują wakacje dzieciom z najbiedniejszych rejonów. Tym razem misje będą realizować w trzech gruzińskich regionach – w Janeti, Nikozji i w Szawszwebii. Zapraszamy do wsparcia po wszystkich Mszach świętych  ich działalności. Bóg zapłać.
 10. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, dwutygodnika Droga oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
 11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Stanisław Szelest, lat 99 z ul. Puławskiej, śp. Edward Szczęsny, lat 91 z ul. Popiełuszki, śp. Eliza Irena Fiuk, lat 79 z ul. Głowackiego, śp. Henryk Kłoda, lat 68 z ul. Puławskiej, pogrzeb w poniedziałek 8 lipca o godz. 12.00, cmentarz na Kalinowszczyźnie. Polećmy ich i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….

W tym tygodniu patronuja nam:

 • 12 VII – św. Brunon Bonifacy z Kwerfurtu (974-1009), biskup, pierwszy metropolita pogańskich Słowian zachodnich,
 • 13 VII – św. Andrzej Świerad (†1030-1034), z pochodzenia Polak, i jego uczeń św. Benedykt (†1033-1037), dwaj pustelnicy prowadzący niezwykle surowe życie na terenie dzisiejszych Węgier, przez co wskazali na najwyższą wartość życia duchowego,
 • 15 VII – św. Bonawentura (1218-1274), biskup i doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych teologów średniowiecza.