Ogłoszenia 07.10.2018 r.

DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

7 października 2018

1. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Różaniec towarzyszy nam w chwilach radości i doświadczenia. Rozważając tajemnice z życia Pana Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła, całej ludzkości. W ten sposób prosta modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem. Jakże wielka jest dziś potrzeba modlitwy o pokój na świecie i w intencji zagrożonej rodziny. Spróbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej i w zaciszu domowego Kościoła. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszym kościele codziennie o godz. 17.30. Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16.30. Wszystkich serdecznie zapraszam!
  2. Dzisiaj zbiórka ofiar do puszki przed kaplicą na budowę naszego kościoła. Ofiary zbiera Legion Maryi. Za złożone ofiar i przeprowadzoną zbiórkę serdeczne Bóg zapłać.
  3. We wtorek 9 października przypada 80 rocznica święceń biskupich naszego patrona parafii Bł. Bpa Władysława Gorala. Zapraszamy na Mszę święta przez Jego wstawiennictwo o godz. 18.00.
  4. We wtorek po Mszy świętej wieczornej nabożeństwo ku czci Św. Michała Archanioła. Zapraszamy.
  5. W środę 10 października przypada 13 rocznica Nawiedzania Matki Bożej Częstochowskiej w kopi Jasnogórskiego obrazu naszej parafii. Po Mszy świętej wieczornej i nabożeństwie kontynuacja całego Różańca do godz. 21.00, do Apelu Jasnogórskiego. Zapraszamy.
  6. W piątek 12 października zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00 w intencji naszego wikariusza ks. Emila z racji jego imienin. Życzymy mu wszelkich łask i Bożego błogosławieństwa w dalszej posłudze kapłańskiej.
  1. W piątek 12 października o godz. 18.00 Msza święta zbiorowa do Bł. Bpa Władysława Gorala.
  2. W sobotę, w 13. dzień miesiąca, ostatni w tym roku dzień fatimski w 101 rocznicę objawień. Zapraszamy na Mszę święta o godz. 18.00, a po niej na nabożeństwo fatimskie.
  3. W niedzielę 14 października zapraszamy na Mszę świętą o godz. 12.00 w intencji nowej Siostry Przełożonej naszych Sióstr Sercanek – Siostry Zyty. Życzymy jej wszelkich łask i Bożego błogosławieństwa w pełnieniu tej funkcji.
  4. W przyszłą niedzielę, będziemy również pamiętali w naszych modlitwach o nauczycielach i wychowawcach, którzy obchodzą swoje doroczne święto. To ich dzień – Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą.
  5. We wtorek, 16 października, przypada 40. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły – Jana Pawła II na Stolicę Piotrową, stąd w przyszła niedziela, 14 października, w naszej ojczyźnie będzie dorocznym Dniem Papieskim. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu św. Jana Pawła II. Głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania papieża Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury; między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, pochodzącej z ubogich rodzin. Tym bardziej już dziś polecamy życzliwości parafian tę specjalną zbiórkę w przyszłą niedzielę.
  6. Zapraszamy naszych parafian i gości na coroczną pielgrzymkę autokarową do Częstochowy w sobotę 20 października 2018 r. Wyjazd z parafii o godz. 5.00 rano, powrót ok. 2.30 w nocy niedzielę. Koszt: 70 zł.  Zapisy w zakrystii.
  7. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu na budowę kościoła: bezimiennie 200 i 200 zł., z ul. Puławskiej 100 i 100 zł., z ul. Zuchów 300 zł., z ul. Przy Stawie 200 zł., z al. Racławickich 50 zł., Kółka Różańcowe m-c październik 2700 zł. Serdeczne Bóg zapłać.
  8. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, dwutygodnika Droga oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
  9. W dniach 23 września – 10 października br. mieszkańcy Lublina mają możliwość głosowania na projekty do budżetu obywatelskiego na rok 2019. Głosowanie drogą elektroniczną. Szczegóły na plakatach. Głosujmy na nasze projekty z naszej dzielnicy tj. M  – 112 Boisko dla Szkoły Podstawowej nr 21,                                                           M – 126 Rewitalizacja Zespołu Boisk Sportowych KS „ LUBLINIANKA” ,   M – 128 Wykonanie projektu budowlano – wykonawczego docelowej zadaszonej trybuny wraz z zapleczem na Stadionie Klubu Sportowego Lublinianka.                                                                                                                                                                                                           Dla  tych którzy nie mają w domu Internetu można głosować w siedzibie – filiach miejskiej biblioteki publicznej: Filia nr 6 ul. Poniatowskiego 4 tel. 81 533-07-13,  Filia nr 8 ul. Zuchów 2 tel. 81 534-10-73,  w punktach mobilnych na www.lublin.eu/budzetobywatelski, w  Biurze Obsługi Mieszkańców –  ul. Wieniawska 14.
  10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Wanda Filipowska, lat 65, śp. Helena Rodak, lat 97, śp. Edward Żak, lat 91, pogrzeb w środę 10 października, o g. 12.00, cmentarz przy ul. Lipowej. Polećmy go i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….”

W tym tygodniu patronują nam:

• 9 X – bł. Wincenty Kadłubek (1160-1223), biskup krakowski, uczestnik Soboru Laterańskiego IV; dziełem jego życia są „Kroniki polskie”, w których zebrał wszystkie podania i mity o początkach Polski; jest uznawany za naszego pierwszego historyka (wspomnienie obowiązkowe);
  • 13 X – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), prezbiter, kapucyn, który powołał do życia wiele bezhabitowych zgromadzeń zakonnych, przeważnie żeńskich (wspomnienie obowiązkowe).