Ogłoszenia 08.04.2018 r.

Parafia Błogosławionego Biskupa Władysława Gorala w Lublinie

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY, CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

8 kwietnia 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś przeżywamy niedzielę Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest miłosierną miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Ojciec Święty Franciszek mówi wprost, że imieniem Boga jest miłosierdzie. Jakże więc nie dziękować za wielki dar miłosierdzia, za łaskę sakramentu pokuty. Jako Kościół, napełnieni paschalną radością, mamy teraz tylko jedno zadanie: głosić i uobecniać miłosierdzie Boga, objawione w Jezusie Chrystusie. Dzisiaj o godz. 15.00 w naszej kaplicy Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego – serdecznie wszystkich zapraszamy.
 2. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego, a także patronalne święto Caritas odbywa się zbiórka do puszek przed kaplicą, której celem jest zebranie środków finansowych na działalność hospicyjną. Znakiem solidarności i podziękowania jest wręczany Darczyńcy kwiatek – żonkil. Od roku 2017 Caritas Archidiecezji Lubelskiej w Centrum Charytatywnym Caritas w Krasnymstawie prowadzi Hospicjum Domowe, które otacza opieką pacjentów nieuleczalnie chorych, w terminalnej fazie choroby  nowotworowej. Misją zespołu hospicyjnego jest uśmierzanie bólu, łagodzenie cierpienia. W tym roku nasza Caritas dołączyła do ogólnopolskiej akcji „Pola Nadziei” mającej na celu zwrócenie uwagi na ideę opieki hospicyjnej, propagowanie w społeczeństwie postaw altruistycznych otwartych na drugiego człowieka oraz pozyskanie środków finansowych potrzebnych na bieżące funkcjonowanie. Hospicjum Domowe Caritas w Krasnymstawie działa dzięki ofiarności ludzi dobrej woli, a opieka hospicyjna, mimo braku kontraktu z NFZ, jest bezpłatna dla chorego i jego rodziny.  Za złożone ofiary na ten cel serdecznie dziękujemy.
 1. W tym rozpoczynającym się dziś Tygodniu Miłosierdzia warto też przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!” (Łagiewniki, 2002 r.).
 2. Jutro, w poniedziałek, 9 kwietnia, zgodnie z zasadami kalendarza liturgicznego, będziemy obchodzili Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przeniesioną z 25 marca 2018r. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Uroczystość tę obchodzimy w Kościele jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Życie – wielki dar Stwórcy – jest święte od poczęcia w łonie matki aż do śmierci, domaga się poszanowania i obrony. Pamiętajmy, że nikt oprócz Pana Boga nie ma nad nim władzy. Osoby, które pragną rozpocząć dziewięciomiesięczną nowennę w intencji zagrożonego życia dziecka poczętego, tzw. duchową adopcję, zapraszamy do wzięcia deklaracji wyłożonej pod chórem i jej wypełnienie, a następnie złożenie w kancelarii. Złożenie przyrzeczeń będzie jutro na wszystkich Mszach świętych.
 3. Wtorek, 10 kwietnia, kieruje nasze myśli do tragicznego wydarzenia sprzed 8 lat. W tym dniu przypada bowiem 8. rocznica katastrofy polskiego prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. Wspominając tamte chwile, prośmy Pana Boga o miłosierdzie Boże dla wszystkich ulegającym różnym wypadkom i katastrofom. Msza święta w intencji ofiar katastrofy w tym dniu o godz. 7.00.
 1. We wtorek godz.18.00 Msza święta i Nabożeństwo do Św. Michała Archanioła.
 2. Za dwa tygodnie 22 kwietnia w niedzielę na godz. 12.00 zapraszamy na Mszę świętą z okazji 60 lecia istnienia Domu Sióstr Sercanek przy ul. Norwida 3. Przewodniczył jej będzie ks. bp Artur Miziński. Przyjadą również Siostry, które w tym domu mieszkały oraz Matka generalna z Krakowa.
 3. Konferencje przedmałżeńskie /II tura/ dla pragnących zawrzeć sakramentalny związek małżeński drugie spotkanie w sobotę o godz. 19.00. Zapraszamy do salki za zakrystią.
 4. Za tydzień w niedzielę 15 kwietnia 2018r. po Mszy świętej o godz. 12.00 spotkanie dzieci wraz  z  rodzicami przygotowującymi się do pierwszej rocznicy przyjęcia I Komunii Świętej.
 5. Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 18.00 wielkanocne spotkanie Rady Duszpasterskiej.
 6. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych zbiórka ofiar do puszek przed kaplicą na budowę kościoła. Zbiórkę przeprowadzi Rada Duszpasterska.
 7. Przyszła trzecia niedziela Wielkanocy z ustanowienia Episkopatu Polski we wszystkich diecezjach w Polsce będzie obchodzona jako Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny.
 8. Bardzo serdecznie dziękujemy Siostrze Zycie i Radzie Duszpasterskiej za przygotowanie dekoracji na Święta Zmartwychwstania Pańskiego.
 9. Spotkanie nadzelatorów i ich zastępców parafialnych Kół Żywego Różańca w dniu 14. kwietnia (sobota) w godz. 10.00 – 12.00. Miejscem spotkania jest aula Caritas (wejście od Al. Unii Lubelskiej) w Lublinie”.
 10. XXI Liceum Ogólnokształcące im. św. Stanisława Kostki w Lublinie popularnie zwane Biskupiakiem zaprasza uczniów kończących w tym roku gimnazja na Dzień Otwartych Drzwi, który rozpocznie się o godz. 12.00, w środę 11 kwietnia br.. Podczas tego spotkania będzie można zapoznać się z ofertą szkoły na rok szkolny 2018/19. W związku z wygaszaniem gimnazjum Biskupiaka została rozszerzona oferta klas licealnych. Szczegóły są dostępne na stronie internetowej szkoły. Biskupiak jest jedynym bezpłatnym publicznym liceum należącym do naszej Archidiecezji. Szkoła dysponuje też internatem dla młodzieży zamiejscowej. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych nauką w szkole katolickiej.
 11. Przedszkole nr 43 przy ul. Skautów 11A, posiada jeszcze wolne miejsca dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Zapisy 16, 17 i 18 kwietnia 2018 r. Rodziców wraz z dziećmi serdecznie zapraszamy.                                                                 
 12. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w kancelarii w tym tygodniu na budowę kościoła: bezimiennie 100 i 150 zł., z ul. Rayskiego 300 zł., z ul. Ogródkowej 600 zł., z ul. Puławskiej 100 zł., narzeczeni z Kocka 500 zł., mieszkańcy bloku z ul. Skautów 3 w comiesięcznej zbiórce 170 zł., Kółka Różańcowe miesiąc kwiecień 2700 zł.
 13. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, dwutygodnika Droga oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.