Ogłoszenia 08.07.2018 r.

CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

8 lipca 2018

1. Dziś kolejna lipcowa niedziela, 14. w tak zwanym okresie zwykłym roku liturgicznego. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń.
  2. Dzisiaj z racji II niedzieli miesiąca zbiórka ofiar do puszek przed kaplicą na budowę kościoła. Zbiórkę przeprowadzają przedstawiciele naszej parafii.. Bóg zapłać za złożone ofiary na ten cel.
  3. We wtorek 10 lipca o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę świętą, a po niej na nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła.
  4. W środę, 11 lipca, przypada święto św. Benedykta (480-547), opata, patrona Europy. Założony przez niego zakon benedyktynów przyczynił się do znacznego pogłębienia życia religijnego w Kościele, ale i szeroko rozumianej kultury. Z tej racji papież bł. Paweł VI w 1964 roku ogłosił św. Benedykta głównym patronem Europy. Ora et labora – Módl się i pracuj! – to sposób św. Benedykta na dobre chrześcijańskie życie. Do Polski benedyktyni przybyli wraz ze św. Wojciechem (†997). Najbardziej znanym opactwem benedyktyńskim jest u nas Tyniec. Swoim pięknem przyciąga też niewielki benedyktyński klasztor w wielkopolskim Lubiniu.
  5. W czwartek 12 lipca zapraszamy na Mszę świętą zbiorową o godz. 18.00 przez wstawiennictwo błogosławionego biskupa Władysława Gorala.
  6. W piątek 13 lipca po Mszy świętej o godz. 18.00 Nabożeństwo Fatimskie – wszystkich serdecznie zapraszamy.
  7. Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziały w XXXX Pieszej Pielgrzymce do Częstochowy w dniach 3 – 14 sierpnia 2018 r., zapisy w zakrystii. Zachęcamy również do wpłat na fundusz  solidarnościowy  „Idę z Tobą” dla tych,  którzy nie mogą wziąć udziału w pielgrzymce, a chcieli by zanieść Matce Bożej Częstochowskiej swoją intencję.
  8. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu na budowę kościoła: bezimiennie 150 zł., z ul. Szarych Szeregów 200 zł., Pani Izabela z Częstochowy 500 zł., Kółka Różańcowe m-c lipiec 2600 zł.
  9. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, dwutygodnika Droga oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
  10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Michał Andrzej Podolecki, lat 35. Polećmy go i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….

W tym tygodniu patronują nam:

• 12 VII – św. Brunon Bonifacy z Kwerfurtu (974-1009), biskup, pierwszy metropolita pogańskich Słowian zachodnich,
  • 13 VII – św. Andrzej Świerad (†1030-1034), z pochodzenia Polak, i jego uczeń św. Benedykt (†1033-1037), dwaj pustelnicy prowadzący niezwykle surowe życie na terenie dzisiejszych Węgier, przez co wskazali na najwyższą wartość życia duchowego,
  • 15 VII – św. Bonawentura (1218-1274), biskup i doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych teologów średniowiecza.