Ogłoszenia 08.09.2019 r.

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
08 września 2019

1. Dzisiaj 8 września, obchodzimy jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej.
  2. Dzisiaj również po Mszach świętych z racji II niedzieli miesiąca zbiórka ofiar do puszek przed kaplicą na budowę kościoła. Zbiórkę przeprowadzi nasza grupa kwestarzy. Bóg zapłać za złożone ofiary na ten cel.
  3. We wtorek 10 września o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę świętą i nabożeństwo do Św. Michała Archanioła.
  4. W środę, 11 września, przypada kolejna rocznica tragicznych zamachów w Nowym Jorku. Z powodu nienawiści zginęło tylu niewinnych ludzi. Chrystus nieustannie poucza nas: „Błogosławieni ubodzy w duchu…, błogosławieni cisi…, błogosławieni, którzy łakną i pragną sprawiedliwości…, błogosławieni miłosierni…, błogosławieni, którzy wprowadzają pokój…”. Ale taki może być tylko ten, kto naprawdę żyje w wielkiej przyjaźni z Panem Bogiem, kto idzie drogą wiary, nadziei i miłości. Prośmy o prawdziwy Boży pokój w naszych rodzinach, w naszej wspólnocie parafialnej, w naszej Ojczyźnie i na całym świecie.
  5. W czwartek 12 września o godz. 18.00 Msza święta przez wstawiennictwo Bł. bpa Władysława Gorala.
  6. W piątek 13 września po Mszy świętej o godz. 18.00 Nabożeństwo Fatimskie.
  7. W sobotę, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Po którym nadeszło zmartwychwstanie i wniebowstąpienie. Nasza Ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami. Jak nigdzie w Europie, zwłaszcza Zachodniej, wszędzie górują u nas krzyże. Zachowujmy je w szacunku i dbałości nie tylko przy okazji święta Podwyższenia Krzyża. Zachęcam do licznego udziału w świątecznej Mszy Świętej o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.
  8. W piątek 13 września na godz. 17.00 zapraszamy na zbiórkę ministrantów i lektorów oraz wszystkich chętnych chłopców do bycia ministrantami.
  9. W sobotę 14 września o godz. 19.00 kolejny cykl nauk przedmałżeńskich dla narzeczonych, zainteresowanych – zapraszamy.
  10. Przyszła niedziela to „Dzień Środków Społecznego Przekazu” – po Mszach świętych zbiórka ofiar do puszki przed kaplicą na „Fundusz Ewangelizacji w Środkach Społecznego Przekazu”.
  11. W niedzielę 22.09.2019 r. zapraszamy kandydatów przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania na I spotkanie po wakacjach po Mszy świętej o godz. 18.00.
  12. Zapraszamy naszych parafian i gości na coroczną pielgrzymkę autokarową do Częstochowy w sobotę 19 października 2019 r. Wyjazd z parafii o godz. 5.00 rano, powrót ok. 2.30 w nocy w niedzielę. Koszt: 70 zł. Zapisy w zakrystii.
  13. Ruszają przesłuchania chłopców i panów do Archidiecezjalnego chóru chłopięco-męskiego PUERI CANTORES LUBINENSES. Przesłuchania odbywają się w siedzibie chóru przy Kościele MB Różańcowej (ul. Bursztynowa 20) w piątki godz.18.30-19.15 (ks. Attila Adam Honti – dyrygent). Więcej info na pcl.kuria.lublin.pl lub pod telefonem dyrygenta 511 199 904.
  14. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ornat maryjny do sprawowania Mszy świętej od rodziny Deperas – Marii i jej śp. męża Mariana.
  15. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, dwutygodnika Droga oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
  16. Tegoroczne Święto Plonów – Dożynki Wojewódzkie rozpoczną się w dniu 8 września (niedziela) tradycyjnie o godz. 10:30 w Radawcu korowodem i obrzędem dożynkowym, zaś uroczysta Msza święta zostanie odprawiona o godz. 12:00.
  17. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Anna Józefa Dudzińska, lat 84 z ul. Puławskiej, i śp. Elżbieta Ewa Wachowiak – Kowalska, lat 73 z ul. Przy Stawie, śp. Elżbieta Niezgoda, lat 76 z ul. Ćwiklińskiej, pogrzeb w poniedziałek 9 września o godz. 10.00, cmentarz na Majdanku, śp. Irena Mazurek, lat 82 z ul. Junoszy, pogrzeb we wtorek 10 września, godz. 12.00, cmentarz przy ul. Unickiej. Polećmy ich i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….”