Ogłoszenia 08 października 2017r.

Parafia Błogosławionego Biskupa Władysława Gorala w Lublinie

DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

8 października 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Różaniec towarzyszy nam w chwilach radości i doświadczenia. Rozważając tajemnice z życia Pana Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła, całej ludzkości. W ten sposób prosta modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem. Jakże wielka jest dziś potrzeba modlitwy o pokój na świecie i w intencji zagrożonej rodziny. Spróbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej i w zaciszu domowego Kościoła. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszym kościele codziennie o godz. 17.30. Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz.16.30. Wszystkich serdecznie zapraszam!
 2. Dzisiaj zbiórka ofiar do puszki przed kaplicą na budowę naszego kościoła. Ofiary będzie zbierać Rada Parafialna. Za złożone ofiar serdeczne Bóg zapłać.
 3. Jutro 9 października przypada 79 rocznica święceń biskupich naszego patrona parafii Bł. Bpa Władysława Gorala. Zapraszamy na Mszę święta przez Jego wstawiennictwo o godz. 18.00. O godz. 18.30 kolejne spotkanie kandydatów do bierzmowania w salce za zakrystią.
 4. We wtorek po Mszy świętej wieczornej nabożeństwo ku czci Św. Michała Archanioła. Zapraszamy. Również we wtorek spotkanie Rady Duszpasterskiej godz. 19.00.
 5. We wtorek 10 października przypada 12 rocznica Nawiedzania Matki Bożej Częstochowskiej w kopi Jasnogórskiego obrazu. Po Mszy świętej wieczornej i nabożeństwie kontynuacja całego Różańca do godz. 21.00, do Apelu Jasnogórskiego. Zapraszamy.
 6. W środę 11 października zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00 w intencji naszego wikariusza ks. Emila z racji jego imienin. Życzymy mu wszelkich łask i Bożego błogosławieństwa w dalszej posłudze kapłańskiej.
 7. W czwartek 12 października o godz. 18.00 Msza święta zbiorowa do Bł. Bpa Władysława Gorala.
 8. W piątek, w 13. dzień miesiąca, ostatni w tym roku dzień fatimski w 100 rocznicę objawień. Zapraszamy na Mszę święta o godz. 18.00, a po niej na nabożeństwo fatimskie.
 9. W sobotę, 14 października, będziemy pamiętali o nauczycielach i wychowawcach, którzy obchodzą swoje doroczne święto. To ich dzień – Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą. Zapraszam na modlitwę w intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników oświaty z naszej parafii w sobotę na godz. 18.00.
 10. W poniedziałek, 16 października, przypada 39. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły – Jana Pawła II na Stolicę Piotrową, stąd w przyszła niedziela, 15 października, w naszej parafii będzie dorocznym Dniem Papieskim. Ten dzień na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic i obchodów w naszej Ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu św. Jana Pawła II. Głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania papieża Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury; między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, pochodzącej z ubogich rodzin. Tym bardziej już dziś polecamy życzliwości parafian tę specjalną zbiórkę w przyszłą niedzielę. Również w przyszłą niedzielę 15 października będzie tzw. Liczenie wiernych.
 11. Zapraszamy naszych parafian i gości na coroczną pielgrzymkę autokarową do Częstochowy w sobotę 04 listopada 2017 r. W pierwsza sobotę miesiąca – dzień zawierzenia naszej parafii Matce Bożej Częstochowskiej. Wyjazd z parafii o godz. 5.00 rano, powrót ok. 2.30 w nocy niedzielę. Koszt: 65 zł. Zapisy w zakrystii.
 12. W dniach 23 września – 10 października br. mieszkańcy Lublina mają możliwość głosowania na projekty do budżetu obywatelskiego na rok 2018 . Głosowanie drogą elektroniczną. Szczegóły na plakatach. Głosujmy na nasze projekty z naszej dzielnicy tj. Projekt M – 25 / Chodniki na Wieniawie –  ul. Popiełuszki, ul. Zuchów, ul Puławska, ul. Poniatowskiego, ul. Junoszy/. Projekt M 26 boisko przy stadionie Lublinianki, D 13 – Stadion Lublinianki. Szczegóły na plakatach. Możemy również głosować na projekt D- 17 remont historycznej szkoły Sióstr Urszulanek. Dla  tych którzy nie mają w domu internetu można głosować w siedzibie Rady Dzielnicy przy al. Racławickich 22,  10.10 w godz. od 16.00 do 18.00 oraz w biurach obsługi mieszkańców, w filiach miejskiej biblioteki publicznej,  w punktach mobilnych na www.lublin.eu/budzetobywatelski
 13. Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę różańcową w dniu wczorajszym w ramach Różaniec do Granic. Ks. Grzegorzowi, który z grupa 50 osób był w Dorohusku oraz ks. Emilowi modlącemu się w naszej kaplicy z wiernymi od godz. 14.00.
 14. Rekolekcje Ewangelizacyjne w naszej parafii będą miały miejsce w dniach 19 – 22 października 2017, peregrynacja Krzyża ŚWIĘTEGO w dniach 21 – 28 października 2017r. Owocem Roku Wiary w naszej Archidiecezji jest peregrynacja Krzyża Świętego, która rozpoczęła się 15 marca 2014r. Po diecezji peregrynuje kopia Łaskami słynącego Krzyża Trybunalskiego z lubelskiej Archikatedry. W jego drzewcu zostały umieszczone relikwie drzewa Krzyża. Program do odczytania.
 15. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu na budowę kościoła: bezimiennie 50, 50,100, 100 i 200 zł., z ul. Puławskiej 100 zł., z ul. Popiełuszki 100 i 200 zł., z ul. Szarych Szeregów 100 zł., Pani Helena Najda 300 zł., Pani Krystyna Łybko 100 zł., Kółka Różańcowe m-c październik 2500 zł. Serdeczne Bóg zapłać.
 16. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, dwutygodnika Droga oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
 17. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Ryszard Tkaczyk, lat 63, z ul. Głowackiego 26, pogrzeb we wtorek 10  października, o g. 12.00, cmentarz Majdanek. Polećmy go i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….”

W tym tygodniu patronuj nam:

 • 9 X – bł. Wincenty Kadłubek (1160-1223), biskup krakowski, uczestnik Soboru Laterańskiego IV; dziełem jego życia są „Kroniki polskie”, w których zebrał wszystkie podania i mity o początkach Polski; jest uznawany za naszego pierwszego historyka (wspomnienie obowiązkowe);
 • 13 X – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), prezbiter, kapucyn, który powołał do życia wiele bezhabitowych zgromadzeń zakonnych, przeważnie żeńskich (wspomnienie obowiązkowe).