Ogłoszenia 09.06.2019 r.

Parafia Błogosławionego Biskupa Władysława Gorala w Lublinie

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

09 czerwca 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Zesłanie Ducha Świętego to pamiątka narodzin wspólnoty Kościoła. Apostołowie, umocnieni mocą z wysoka, wyszli z Wieczernika, aby dawać świadectwo o zmartwychwstałym Zbawicielu. Ich misja wciąż trwa i jest kontynuowana w Kościele.
 2. Dzisiaj kończy się liturgiczny okres wielkanocny. Przypominamy, że zgodnie z zaleceniami Konferencji Episkopatu Polski czas Komunii św. wielkanocnej jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z zaproszenia i przygotowani przez sakrament pokuty zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.
 3. Dziś z racji II niedzieli miesiąca zbiórka ofiar do puszki przed kaplicą na budowę kościoła, którą prowadzi RADA DUSZPASTERSKA. Za złożone ofiary i przeprowadzoną zbiórkę serdeczne Bóg zapłać.
 4. Dzisiaj zapraszamy na Marsz Życia i Rodziny pod hasłem „Tak dla życia i rodziny” Plac przed Kościołem Akademickim KUL
  • g. 14.00 – „Scena Pełna Życia” wystąpią: Zespół „Guadalupe”, Monika Krajewska, Jerzy Zelnik
  • g. 16.00 – przemarsz do Archikatedry Lubelskiej pod przewodnictwem ks. Abp Stanisława Budzika
  • g. 17.00 – Msza święta w Archikatedrze Lubelskiej pod przewodnictwem ks. Abp Stanisława Wielgusa Zapraszamy wszystkich z całymi rodzinami.
 5. Również dzisiaj zapraszamy wszystkich mieszkańców Wieniawy na Festyn Rodziny – Pasje Ludzi Pozytywnie Zakręconych X Edycja ( Niedziela) w godz. 11.00-16.00 Plac Litewski oraz obiekty obok Placu Litewskiego. Serdecznie wszystkich zapraszamy – szczegóły na plakacie.
  • W tych samych godzinach (11.00-16.00) przed gmachem politologii UMCS będzie można obejrzeć wystawę dotyczącą naszego patrona błogosławionego biskupa Władysława Gorala.
 6. W poniedziałek, 10 maja (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Podczas Soboru Watykańskiego II biskupi polscy złożyli w Stolicy Apostolskiej prośbę o ogłoszenie Najświętszej Maryi Panny Matką Kościoła i oddanie całej ludzkości Jej macierzyńskiemu Sercu. Zamykając drugą sesję soborową, papież bł. Paweł VI ogłosił Maryję Matką Kościoła. Poniedziałkowe święto podkreśla rolę, jaką Maryja odgrywa w historii zbawienia i w mistycznym ciele Chrystusa – Kościele. Msze święte w naszej parafii o godz. 7.00,  9.00  i 18.00.
 7. W poniedziałek 10 czerwca o godz. 16.00 spotkanie katechetów.
 8. We wtorek 11 czerwca o godz. 18.30 Nabożeństwo przez wstawiennictwo Św. Michała Archanioła. We wtorek po Mszy świętej o godz. 18.00 Katecheza Biblijna.
 9. W czwartek 13 czerwca przypada obchodzone od 6 lat w Polsce święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana – dzień szczególnej modlitwy za kapłanów.
 10. W czwartek 13 czerwca, o godz. 18.30 Nabożeństwo Fatimskie. W tym dniu odpust w parafii Nawrócenia Św. Pawła. Suma odpustowa o godz. 18.30, ks. proboszcz zaprasza.
 11. W przyszłą niedzielę 17 czerwca przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W tym dniu po Mszach świętych Schola „Goralki” i ministranci zbierać będą ofiary do puszek przed kaplicą na wyjazd rekolekcyjny podczas wakacji do Zakopanego.
 12. W przyszłą niedzielę o godz. 19.15 Msza święta w języku hiszpańskim.
 13. Codziennie gromadzimy się na nabożeństwach czerwcowych o godz. 17.30. Dzieci, młodzież i dorosłych – zapraszamy.
 14. W piątek 14 czerwca, zapraszamy na Mszę świętą o godz. 7.30 w intencji ks. kan. Konrada Dobrowolskiego oraz ks. biskupa Mieczysława Cisło z okazji 49 rocznicy święceń kapłańskich, a w niedzielę 16 czerwca, zapraszamy na Mszę święta o godz. 18.00 w intencji ks. kan. dr Stanisława Rojka z okazji 56 rocznicy święceń kapłańskich.
 15. Zakończenie roku szkolnego w poszczególnych szkołach na terenie naszej parafii:
  • W środę 12 czerwca o godz. 13.00 Msza święta na zakończenie roku szkolnego dla uczniów, nauczycieli i pracowników XXIII Liceum Ogólnokształcącego, im. Nauczycieli Tajnego Nauczania
  • W środę  12 czerwca o godz. 13.00 Msza święta na zakończenie roku szkolnego dla uczniów, nauczycieli i pracowników Państwowych Szkól Budownictwa i Geodezji, im. Hieronima Łopacińskiego.
  • W piątek 14 czerwca o godz. 10.00 Msza święta na zakończenie roku szkolnego dla uczniów, nauczycieli i pracowników Zespołu Szkół Samochodowych, im. Stanisława Syroczyńskiego.
  • W piątek 14 czerwca o godz. 10.00 Msza święta na zakończenie roku szkolnego dla uczniów, nauczycieli i pracowników Zespołu Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego im. Gen. Franciszka Kleeberga.
  • We wtorek  18 czerwca o godz. 10.00 Msza święta na zakończenie roku szkolnego dla uczniów, nauczycieli i pracowników Szkoły Podstawowej nr 18 im. Macieja Rataja.
  • W środę 19 czerwca o godz. 8.00 Msza święta na zakończenie roku szkolnego dla uczniów,  nauczycieli i pracowników Szkoły Podstawowej nr 21 im. Królowej Jadwigi.
  • W niedzielę 23 czerwca o godz. 16.00 Msza święta na zakończenie roku szkolnego dla uczniów, nauczycieli i pracowników wszystkich przedszkoli znajdujących się na terenie naszej parafii.
 16. 30 czerwca w niedzielę organizujemy jednodniową  pielgrzymkę autokarowa do Łagiewnik  z racji 125 rocznicy powstania Zgromadzenia Sióstr  Sercanek. Wyjazd o 6.00 rano tu spod kaplicy. Koszt 80 zł. Zapraszamy wszystkich chętnych. Zapisy w zakrystii.
 17. 2 lipca b.r. wtorek organizujemy pielgrzymkę autokarowa do Częstochowy. Wyjazd o 4.30 rano tu spod kaplicy, powrót w nocy. Koszt 80 zł. Szczególnie zapraszamy nauczycieli z okazji 82 ogólnopolskiej pielgrzymki nauczycieli na Jasną Górę. Zapraszamy wszystkich chętnych. Zapisy w zakrystii.
 18. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, dwutygodnika Droga oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano. Szczególnie zachęcamy do nabycia tygodnika Gość Niedzielny gdzie znajduje się bezpłatna płyta DVD z wszystkimi przemówieniami Jana Pawła II z przełomowej I pielgrzymki do Polski.
 19. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Bohdan Szymański, lat 94 z ul. Puławskiej, śp. Marianna Świergiel, lat 81 z ul. Głowackiego 26 (DPS), pogrzeb w poniedziałek 10 czerwca o godz. 10.00, cmentarz na Majdanku. Polećmy ich i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.