Ogłoszenia 09.09.2018 r.

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

09 września 2018

1. We wtorek, 11 września, przypada kolejna rocznica tragicznych zamachów w Nowym Jorku. Z powodu nienawiści 17 lat temu zginęło tylu niewinnych ludzi. Chrystus nieustannie poucza nas: „Błogosławieni ubodzy w duchu…, błogosławieni cisi…, błogosławieni, którzy łakną i pragną sprawiedliwości…, błogosławieni miłosierni…, błogosławieni, którzy wprowadzają pokój…”. Ale taki może być tylko ten, kto naprawdę żyje w wielkiej przyjaźni z Panem Bogiem, kto idzie drogą wiary, nadziei i miłości. Prośmy o prawdziwy Boży pokój w naszych rodzinach, w naszej wspólnocie parafialnej, w naszej Ojczyźnie i na całym świecie.
  2. Dzisiaj po Mszach świętych z racji II niedzieli miesiąca zbiórka ofiar do puszek przed kaplicą na budowę kościoła. Zbiórkę przeprowadzi nasza grupa kwestarzy. Bóg zapłać za złożone ofiary na ten cel.
  3. We wtorek 11 września o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę świętą i nabożeństwo do Św. Michała Archanioła. Będziemy w tym dniu gościć ks. Roberta – Michalitę, który dwukrotnie pielgrzymował do nas z figurą Św. Michała Archanioła. Serdecznie zapraszamy na to spotkanie.
  1. W środę 12 września o godz. 18.00 Msza święta przez wstawiennictwo Bł. bpa Władysława Gorala.
  1. W czwartek 13 września po Mszy świętej o godz. 18.00 Nabożeństwo Fatimskie.
  1. W piątek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Po którym nadeszło zmartwychwstanie i wniebowstąpienie. Nasza Ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami. Jak nigdzie w Europie, zwłaszcza Zachodniej, wszędzie górują u nas krzyże. Zachowujmy je w szacunku i dbałości nie tylko przy okazji święta Podwyższenia Krzyża. Zachęcam do licznego udziału w świątecznej Mszy Świętej o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.
  2. W sobotę, 15 września, przypada maryjne wspomnienie liturgiczne – Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Matka Boża od chwili poczęcia aż po krzyż na Kalwarii jest dla nas wzorem trwania przy Chrystusie, naszym Zbawicielu, nawet poprzez tak bolesne tajemnice. Uczmy się od Niej wiary, nawet wtedy gdy dotyka nas potęga zła. Msze święte o godz. 7.00 i 18.00.
  3. W środę 12 września, w Wąwolnicy o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza święta zamówiona przez rodziców w intencji dzieci, które przystąpiły w tym roku do I Komunii Świętej.
  1. W piątek na godz. 17.00 zapraszamy na zbiórkę ministrantów i lektorów oraz wszystkich chętnych chłopców do bycia ministrantami.
  2. W sobotę 15 września o godz. 19.00 rozpocznie się kolejny cykl nauk przedmałżeńskich dla narzeczony, Zainteresowanych – zapraszamy.
  3. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę świętą o godz. 12.00 w intencji Sióstr Sercanek – Siostry Blanki z okazji złożonych ślubów wieczystych i Siostry Noemi z   okazji rozpoczęcia pracy na nowej placówce w naszej parafii.
  1. Przyszła niedziela to „Dzień Środków Społecznego Przekazu” po Mszach świętych zbiórka ofiar do puszki przed kaplicą na „ Fundusz Ewangelizacji w Środkach Społecznego Przekazu”.
  2. W przyszły poniedziałek 17.09. 2018 r. zapraszamy kandydatów przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania na I spotkanie powakacyjne po Mszy świętej o godz. 18.00.
  3. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarowa do Częstochowy w dniu 20 października w sobota. Zapisy w kancelarii parafialnej. Koszt 70 zł.
  4. Ruszają przesłuchania chłopców i panów do Archidiecezjalnego chóru chłopięco-męskiego PUERI CANTORES LUBLINENSES. Przesłuchania odbywają się w siedzibie chóru przy Kościele MB Różańcowej (ul.Bursztynowa 20) w piątki godz.18.30-19.30 lub soboty 11.00-13.00. Ks. Attila Adam Honti – dyrygent. Więcej info na www.pcl.kuria.lublin.pl lub pod telefonem dyrygenta 511 199 904
  5. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu na budowę kościoła: bezimiennie 50, 100, 200 zł., z ul. Puławskiej 100, 200 i 300 zł., z ul. Ogródkowej 200 i 200 zł., z ul. Lelka – Sowy 300 zł., z ul. Junoszy 150 zł., z ul. Skautów 100 i 200 zł., z ul. Legionowej 100 zł., Kółka Różańcowe m-c wrzesień 2500 zł.
  6. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, dwutygodnika Droga oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.

W tym tygodniu patronują nam:

• 13 IX – św. Jan Chryzostom (ok. 349-407), biskup i doktor Kościoła, który zasłynął jako wielki obrońca czystości wiary i moralności, kaznodzieja i pisarz, obrońca ubogich (wspomnienie obowiązkowe);
  • 16 IX – św. Korneliusz, papież, i św. Cyprian, biskup; obydwaj gorliwie bronili wiary chrześcijańskiej i ponieśli śmierć męczeńską w połowie III wieku (wspomnienie obowiązkowe).