Ogłoszenia 10.03.2019 r.

Parafia Błogosławionego Biskupa Władysława Gorala w Lublinie

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

10 marca 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W minioną środę rozpoczęliśmy Wielki Post. Zapraszamy w każdy piątek Wielkiego Postu na godz. 17.20 na Drogą krzyżową, a w niedziele  na godz. 17.30 na Gorzkie żale. Nie żałujmy czasu i odwagi, aby pokazać, że mocno trwamy przy Chrystusowym krzyżu – znaku zbawienia. Dla dzieci Droga krzyżowa w piątki Wielkiego Postu o godz. 16.30.
 2. Wpatrzeni w Ukrzyżowanego, który dla nas wyrzekł się wszystkiego i złożył w ofierze swoje życie, z ochoczym sercem podejmujmy trud dobrowolnego umartwienia, jako wynagrodzenie za grzechy nasze i naszych bliźnich. Zróbmy dobre postanowienia, powstrzymujmy się od udziału w głośnych rozrywkach, od spożywania napojów alkoholowych, palenia tytoniu i innych używek, aby w ten sposób wynagrodzić Panu Bogu grzechy pijaństwa, rozwiązłości, nieuczciwości i wszelki brak pokory. Nie zapominajmy, że Wielki Post jest czasem powagi, pokuty i modlitwy. Kochani Rodzice i Wychowawcy,  z większą troską spójrzcie w tym czasie na swoje dzieci. To na Was spoczywa obowiązek dobrego wychowania młodego pokolenia, także w duchu tradycji i naszej polskiej pobożności.
 3. Dzisiaj w II niedzielę miesiąca marca po Mszach świętych zbiórka ofiar do puszek przed kaplicą na budowę kościoła. Zbiórkę prowadzi Rada Duszpasterska. Bóg zapłać za ofiary złożone na nasz kościół.
 4. We wtorek 12 marca serdecznie wszystkich zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00 w intencji ks. Grzegorza Opoki – naszego wikariusza z okazji imienin.
 5. We wtorek o godz. 18.00 Msza święta zbiorowa przez wstawiennictwo Bł. bpa Władysława Gorala, a po Mszy świętej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Michała Archanioła.
 6. W środę przypada 6. rocznica wyboru papieża Franciszka na stolicę Piotrową. Powierzajmy go Bożej Opatrzności oraz opiece Matki Najświętszej w naszych osobistych modlitwach, aby bezpiecznie zdołał przeprowadzić Kościół przez burzliwe współczesne czasy.
 7. W sobotę 16 dzień miesiąca modlitwa o godz. 18.00 przez wstawiennictwo Św. Jana Pawła II.
 8. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych zbiórka ofiar do puszki przed kaplicą na Krajowy Fundusz Misyjny „Ad gentes”.
 9. Rodzice chorego Franciszka Barana dziękują za złożone w zeszłą niedzielę ofiary na jego leczenie i rehabilitację.
 10. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, dwutygodnika Droga oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
 11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Stanisław Pietras, lat 75, z ul. Głowackiego (DPS), pogrzeb w poniedziałek 11 marca, godz. 13.00, cmentarz przy ul. Lipowej. Polećmy go i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….

                          Organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 16 – 23 listopada 2019 r. ( od soboty do soboty).                                                                                                              Koszt ok. 3400 zł. Zapisy jak najszybciej w zakrystii.

Pielgrzymkę organizujemy przez:

    Biuro Usług Turystycznych KAMA TOURS Katarzyna Dziewulska
ul. Kościelna 7 lok. 1 20-307 Lublin  tel. 605846556

PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ

16-23.11.2019

Dzień 1
Zbiórka w Lublinie o godz. 8.30. Przejazd do Warszawy. O godzinie 14.25 przelot do Tel Avivu.  Przylot o godzinie 19.15. Przejazd do hotelu w Nazarecie lub Tyberiadzie. Zakwaterowanie, obiadokolacja (zimna płyta), nocleg.

Dzień 2

Śniadanie, całodzienne zwiedzanie: Góra Tabor –  sanktuarium Przemienienia, Nazaret – bazylika Zwiastowania NMP i kościół św. Józefa, „synagoga Jezusa”, Kana Galilejska (msza św. i odnowienie przymierza małżeńskiego). Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3

Śniadanie, całodzienne zwiedzanie: Jezioro Galilejskie: Góra Ośmiu Błogosławieństw. Kafarnaum – synagoga i dom Piotra; Tabgha – kościół Rozmnożenia Chleba i kościół Prymatu; rejs łodzią po Jeziorze Galilejskim i obiad z rybą św. Piotra. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4

Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Hajfy: sanktuarium św. Eliasza i NMP na Górze Karmel. Panorama Hajfy z punktu widokowego. Ogrody Bahaitów. Przejazd do Cezarei – Morze Śródziemne oraz akwedukt. Przejazd do Jaffy: spacer po starym mieście, Kościół św. Piotra. Przejazd do En Kerem: sanktuaria Nawiedzenia NMP i Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Przejazd do hotelu w Betlejem, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 5

Śniadanie, zwiedzanie Betlejem:  Bazylika Narodzenia Pańskiego z grotami Narodzenia i Żłóbka, kościół św. Katarzyny, Grota Mleczna, Grota św. Józefa, Grota Młodzianków, Grota św. Hieronima, Pole Pasterzy. Wyjazd do Jerozolimy:  Kościół Pater Noster, Góra Oliwna, Dominus Flevit: wspaniałe widoki na Starą Jerozolimę. Getsemani, Kopuła Wniebowstąpienia, Bazylika Agonii (Kościół Wszystkich Narodów). Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6
Po śniadaniu przejazd do Jerozolimy, całodzienne zwiedzanie: kościół św. Anny i sadzawka, kaplice Skazania na Śmierć i Flagellatio, Droga krzyżowa (Via Dolorosa), bazylika Grobu Pańskiego, Wieczernik, opactwo Zaśnięcia NMP, kościół św. Piotra In Gallicantu. Przejazd do Instytutu Yad Vashem – zwiedzanie. Powrót do Betlejem. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7

Śniadanie. Całodzienna wycieczka: Betania: kościół św. Łazarza. Wadi Qelt: panorama pustyni Judzkiej, Qasr al-Yahud nad Jordanem– odnowienie przymierza chrzcielnego,  Jerycho: panorama Góry Kuszenia, sykomora Zacheusza. Morze Martwe– Kalia Beach: odpoczynek i możliwość kąpieli. Powrót do Betlejem, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd pod Parlament Izraelski i symbol kraju – Menorę. Żydowskie stare miasto – rzymskie Cardo i „Mur płaczu” pod Wzgórzem świątynnym. Czas wolny. Przejazd na lotnisko. Odprawy bagażowo paszportowe. Wylot do Warszawy o godzinie 20.10.  Przylot do Warszawy o godzinie 23.05. Transfer uczestników do Lublina. Zakończenie pielgrzymki.

CENA: 450 USD + 1630 ZŁ  = ok. 3400 zł.

CENA ZAWIERA:

 • przelot Warszawa – Tel Awiw – Warszawa z bagażem podręcznym: 1 szt. oraz bagażem rejestrowym 20 kg. (LINIE LOTNICZE WIZZAIR);
 • 7 noclegów w hotelach ***/**** w pokojach 2/3-osobowych, 7 śniadań i 7  kolacji;
 • transport klimatyzowanym autokarem na miejscu, usługi przewodnickie, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, napiwki dla kierowcy;
 • ubezpieczenie (KL 30 000 Euro, NNW 15 000 zł), obowiązkowa dopłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 15 zł, opłaty wjazdowe do miast, parkingi, wstępy do zwiedzanych obiektów, napiwki dla kierowców i obsługi hotelowej oraz słuchawki tour audio guide.

CENA NIE ZAWIERA:

dopłaty do pokoju 1-osobowego (720 zł),

dobrowolnego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z udziału w imprezie turystycznej (120 zł/os),

ubezpieczenia następstw chorób przewlekłych (120 zł/os),

napiwki dla obsługi hotelowej – zwyczajowo 2 USD/OS/DZIEŃ.

 

MOŻLIWOŚĆ ORGANIZACJI WYCIECZKI FAKULTATYWNEJ – JEROZOLIMA NOCĄ   – 30 USD/OS.

Podczas wycieczki pojedziemy pod oświetlony budynek Parlamentu oraz zobaczymy symbol Izraela – Menorę. Następnie przejedziemy ulicami ortodoksyjnej dzielnicy żydowskiej Mea Szearim- będziemy podglądać wieczorne życie ortodoksyjnych Żydów. Następnie przejedziemy do centrum Jerozolimy – wieczorny spacer w okolicach Bramy Jaffy, czas wolny na zakupy w galerii handlowej Mamilla. Na koniec udamy się na punkt widokowy, z którego roztacza się wspaniała panorama oświetlonej Jerozolimy.