Ogłoszenia 10.06.2018 r.

X NIEDZIELA ZWYKŁA

10 czerwca 2018

1. Dzisiaj obchodzimy w naszej parafii doroczny odpust ku czci błogosławionego biskupa Władysława Gorala. Suma odpustowa o godz. 12.00. Sumie przewodniczył będzie i słowo Boże wygłosi Ks. Prałat Adam  Lewandowski .  Z racji odpustu parafialnego można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami tj. być w łasce uświęcającej bez przywiązania do jakiegokolwiek grzech, pomodlić się w intencjach  Papieża.                                                                                                                                          Dzisiaj również z racji II niedzieli miesiąca zbiórka ofiar do puszki przed kaplicą na budowę kościoła, którą prowadzi RADA DUSZPASTERSKA. Za złożone ofiary i przeprowadzoną zbiórkę serdeczne Bóg zapłać.
  2. W poniedziałek 11 czerwca o godz. 18.35 spotkanie kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
  3. We wtorek 12 czerwca o godz. 16.15 spotkanie katechetów. O godz. 18.00 Msza święta zbiorowa przez wstawiennictwo bł. bpa Władysława Gorala.O godz. 18.40 Nabożeństwo przez wstawiennictwo Św. Michała Archanioła.
  1. W środę 13 czerwca, o godz. 18.30 Nabożeństwo Fatimskie. W ty dniu odpust w parafii Nawrócenia Św. Pawła. Suma odpustowa o godz. 18.30, ks. proboszcz zaprasza. W tym dniu dzieci  z pierwszej rocznicy I Komunii Świętej jadą na pielgrzymkę z ks. Emilem, S. Agnieszką i Panem Piotrem katechetami do Chełma.
  1. W czwartek 14 czerwca, zapraszamy na Mszę świętą o godz. 7.00 w intencji ks. kan. Konrada Dobrowolskiego oraz ks. biskupa Mieczysława Cisło z okazji 48 rocznicy święceń kapłańskich, a w sobotę 16 czerwca, zapraszamy na Mszę święta o godz. 7.00 w intencji ks. kan. dr Stanisława Rojka z okazji 55 rocznicy święceń kapłańskich
  1. W piątek 15 czerwca o godz. 10.00 Masza święta na zakończenie roku szkolnego dla uczniów,nauczycieli i pracowników Zespołu Szkół Samochodowych, im. Stanisława Syroczyńskiego
  1. W sobotę 16 czerwca o godz. 18.00 Msza święta zbiorowa przez wstawiennictwo Św. Jana Pawła II.
  1. W przyszłą niedzielę 17 czerwca po Mszach świętych będzie kiermasz ciast przed kaplicą na rzecz wyjazdu naszej scholii „Goralki” na rekolekcje do Zakopanego. Schola „Goralki” dziękuje za ofiary złożone przed dwoma tygodniami do puszek przed kaplicą na ich wyjazd wakacyjny. Zebrano 1600 zł.
  2. W przyszłą niedzielę odpust w parafii garnizonowej ku czci bł. kmdr. Władysława Miegonia. Suma odpustowa o godz. 12.00, ks. proboszcz zaprasza.
  3. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu w kancelarii parafialnej na budowę kościoła: bezimiennie 300 zł, z ul. Puławskiej 50, 100 i 100 zł., z ul. Głowackiego 100 zł., mieszkańcy bloku z ul. Popiełuszki 35 w comiesięcznej zbiórce 350 zł. Serdeczne Bóg zapłać.
  4. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, dwutygodnika Droga oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
  5. 12 lipca b.r. w poniedziałek organizujemy pielgrzymkę autokarowa do Częstochowy. Wyjazd o 4.30 rano tu spod kaplicy, powrót w nocy. Szczególnie zapraszamy nauczycieli z okazji 81 ogólnopolskiej pielgrzymki nauczycieli na Jasną Górę. Zapraszamy wszystkich chętnych. Zapisy w zakrystii.
  6. Dzisiaj zapraszamy na Marsz Życia i Rodziny pod hasłem „Dziękuję, że żyję”. Rozpocznie go Eucharystia o godz. 15.00 na placu przed kościołem akademickim KUL. O godzinie 16.00 wyruszy marsz z uniwersytetu w kierunku Placu Zamkowego. O godzinie 17.15 rozpocznie się tam piknik rodzinny, w ramach którego wystąpi Majka Jeżowska. Poza koncertem przewidziane jest wiele atrakcji dla dzieci oraz podsumowanie akcji „Selfie dla życia”. W czasie marszu będą zbierane pieniądze na fundusz „Dobrze, że żyjesz”, przeznaczony dla potrzebujących dzieci z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie.
  7. Również dzisiaj zaprasza wszystkich mieszkańców Wieniawy na Festyn Rodziny – Pasje Ludzi Pozytywnie Zakręconych IX Edycja ( Niedziela) w godz. 11.00 -16.00 Plac Litewski oraz obiekty obok Placu Litewskiego (Sala Teatralna Poczty Głównej, Sale Wydziału Psychologii UMCS, Sale Wydziału Politologii UMCS). Przed gmachem politologii UMCS będzie wystawa dotycząca naszego patrona błogosławionego biskupa Władysława Gorala. Serdecznie wszystkich zapraszany – szczegóły na plakacie.
  8. W Boże Ciało znaleziono słuchawkę do ucha osoby słabo słyszącej. Odbiór w zakrystii.
  9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Zbigniew Szczęsny, lat 88, z ul. Puławskiej, śp. Henryk Pydyś, lat 67 z DPS – u, pogrzeb we wtorek 12 czerwca o godz. 8.00, cmentarz na Majdanku, śp. Paweł Świst, lat 47 z ul. Popiełuszki, pogrzeb we wtorek 12 czerwca o godz. 12.00, cmentarz na Majdanku. Polećmy ich i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…

W tym tygodniu patronują nam:

• 13 VI – św. Antoni z Padwy (1195-1231), prezbiter i doktor Kościoła, do którego tak chętnie zwracamy się w różnych potrzebach (wspomnienie obowiązkowe);
  • 14 VI – bł. Michał Kozal (1893-1943), biskup i męczennik obozu w Dachau (wspomnienie obowiązkowe);
  • 17 VI – św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, rozmodlony pokutnik, który odznaczał się heroiczną miłością bliźniego, dzieląc los z najuboższymi i pragnąc przywrócić im godność; to on uczy, że trzeba być „dobrym jak chleb” (wspomnienie obowiązkowe).