Ogłoszenia 10.12.2017 r.

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU

10 grudnia 2017

1. W drugą niedzielę Adwentu usłyszeliśmy wezwanie św. Jana Chrzciciela do przygotowania drogi Panu, który przychodzi. Niech to wezwanie ciągle w nas pobrzmiewa i skłania do przemiany naszego życia.
  2. Do licznego udziału w roratach z zapalonymi lampionami, sprawowanych w naszej kaplicy od poniedziałku do soboty o godz. 7.00, zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych oraz w sobotę zapraszamy na Mszę świętą roratnią małe dzieci o godz. 16.00. W ten sposób, w blasku światła lampionów roratnych i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych, choćby przez zakup Wigilijnych świec Caritas, które są do nabycia przed kaplicą w cenie 5, 14 i 16 zł. Niech na każdym stole wigilijnym one zapłoną.
  3. Przy bocznym ołtarzu Miłosierdzia Bożego zbiórka – żywności, środków chemicznych, przyborów szkolnych na paczki na święta dla potrzebujących z naszej parafii. Za złożone dary Bóg zapłać.
  4. Dzisiejsze ofiary złożone do puszek przed kaplicą przeznaczone są z racji II niedzieli miesiąca na budowę naszego kościoła. Ofiary będzie zbierał chór Stella Maris. Za wszelkie złożone ofiary Bóg zapłać.
  5. We wtorek o godz. 18.00 Msza święta zbiorowa przez wstawiennictwo Bł. bpa Władysława Gorala.
  6. W środę, 13 grudnia, w kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, będziemy modlić się o pokój i pomyślność naszej Ojczyzny.
  7. W sobotę o godz. 18.00 Msza święta zbiorowa przez wstawiennictwo Św. Jana Pawła II.
  8. Od soboty 16 grudnia o godz. 17.45 rozpoczniemy nowennę Bożonarodzeniową.
  9. Przed kaplicą i w zakrystii jest do nabycia płyta zawierająca piosenki w wykonaniu naszej scholi „GORALKI”. Serdecznie zachęcamy do jej nabycia.
  10. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu na budowę kościoła: bezimiennie  100 zł., z ul. Norwida 100 zł., z ul. Legionowej 300 zł., z ul. Lelka – Sowy 250 zł., z ul. Przy Stawie 100 zł., z ul. Puławskiej 50 zł., mieszkańcy bloku z ul. Skautów 3 w comiesięcznej zbiórce 160 zł., mieszkańcy bloku z ul. Popiełuszki 35 w comiesięcznej zbiórce 390 zł., Róże Różańcowe miesiąc grudzień 2500 zł.
  11. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, dwutygodnika Droga oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
  12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Maria Nowak, lat 85 z ul. Głowackiego 26, pogrzeb w poniedziałek 11 grudnia, godz. 11.00, cmentarz na Majdanku, śp. Adam Kańczukowski, lat 83 z ul. Głowackiego 26, pogrzeb we wtorek 12 grudnia, godz. 14.00, cmentarz przy ul. Unickiej, śp. Helena Kleszko, lat  z ul. Puławskiej 4C, pogrzeb w środę 13 grudnia, godz. 9.00, cmentarz przy ul. Unickiej, śp. Adolf Kuna, lat 82 z al. Racławickich 33, Msza święta pogrzebowa tu o nas w naszej kaplicy w środę 13 grudnia o godz. 12.00, następnie złożenie do grobu w Komorowie k/Pruszkowa. Polećmy ich i naszych zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…..”

W tym tygodniu patronują nam:

• 13 XII – św. Łucja (III/IV w.), dziewica i męczennica z Syrakuz na Sycylii, patronka ociemniałych.
  • 14 XII – św. Jana od Krzyża (1542-1591), hiszpański karmelita, reformator zakonu i mistyk ogłoszony Doktorem Kościoła.