Ogłoszenia 10 września 2017r.

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

10 września 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKI

1. Jutro, w poniedziałek, 11 września, przypada kolejna rocznica tragicznych zamachów w Nowym Jorku. Z powodu nienawiści 16 lat temu zginęło tylu niewinnych ludzi. Chrystus nieustannie poucza nas: „Błogosławieni ubodzy w duchu…, błogosławieni cisi…, błogosławieni, którzy łakną i pragną sprawiedliwości…, błogosławieni miłosierni…, błogosławieni, którzy wprowadzają pokój…”. Ale taki może być tylko ten, kto naprawdę żyje w wielkiej przyjaźni z Panem Bogiem, kto idzie drogą wiary, nadziei i miłości. Prośmy o prawdziwy Boży pokój w naszych rodzinach, w naszej wspólnocie parafialnej, w naszej Ojczyźnie i na całym świecie.
  2. Dzisiaj po Mszach świętych z racji II niedzieli miesiąca zbiórka ofiar do puszek przed kaplicą na budowę kościoła. Zbiórkę przeprowadzi Legion Maryi. Bóg zapłać za złożone ofiary na ten cel.
  3. Również dzisiaj zapraszamy dzieci z klas III Szkoły Podstawowej wraz z rodzicami na Mszę świętą o godz. 12.00, a po Mszy świętej na spotkanie w ramach rozpoczęcia przygotowania do I Komunii Świętej.
  4. Ks. proboszcz głosi dzisiaj kazania w parafii Św. Teodora i Św. Kajetana w Wojciechowie, w swojej parafii rodzinnej i zbiera ofiary na budowę naszego kościoła.
  5. W poniedziałek 11.09. 2017 r. zapraszamy kandydatów do przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania na I spotkanie powakacyjne po Mszy świętej o godz. 18.00.
  6. We wtorek o godz. 18.00 Msza święta przez wstawiennictwo Bł. bpa Władysława Gorala, a po Mszy świętej nabożeństwo do Św. Michała Archanioła.
  7. W środę po Mszy świętej o godz. 18.00 Nabożeństwo Fatimskie.
  8. W nadchodzący czwartek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Jednak po nim nadeszło zmartwychwstanie i wniebowstąpienie. Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei. Pamiętajmy też, że Chrystusowym krzyżem staje się ołtarz w naszej świątyni i we wszystkich kościołach na całym świecie. Na nim podczas każdej Eucharystii Chrystus ponawia swoją paschalną Ofiarę „za życie świata”. Nasza Ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami. Jak nigdzie w Europie, zwłaszcza Zachodniej, wszędzie górują u nas krzyże. Zachowujmy je w szacunku i dbałości nie tylko przy okazji święta Podwyższenia Krzyża. Zachęcam do licznego udziału w świątecznej Mszy Świętej o godz. 700, 9.00 i 18.00.
  9. W tym tygodniu, w piątek, 15 września, przypada jeszcze jedno maryjne wspomnienie liturgiczne – Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Matka Boża od chwili poczęcia aż po krzyż na Kalwarii jest dla nas wzorem trwania przy Chrystusie, naszym Zbawicielu, nawet poprzez tak bolesne tajemnice. Uczmy się od Niej wiary, nawet wtedy gdy dotyka nas potęga zła.
  10. W piątek na godz. 17.00 zapraszamy na zbiórkę ministrantów i lektorów oraz wszystkich chętnych chłopców do bycia ministrantami.
  11. W przyszłą niedzielę, 17 września, w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę
    w 1939 roku, w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie
    .
  12. Przyszła niedziela to „Dzień Środków Społecznego Przekazu” po Mszach świętych zbiórka ofiar do puszki przed kaplicą na „ Fundusz Ewangelizacji w Środkach Społecznego Przekazu”.
  13. W piątek i sobotę 8 i 9 września odbyła się w naszym mieście Lublinie Ogólnopolska Pielgrzymka Niewidomych i Słabowidzących z całej Polski. W imieniu pielgrzymów jak i w imieniu ks. Emila – duszpasterza niewidomych w naszej archidiecezji, pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim naszym parafianom, którzy włączyli się w tę pielgrzymkę, za wszelką pomoc: za gościnę w domach, noclegi, za wyżywienie, za przyniesienie różnego rodzaju ciast, bułeczek itp., za pomoc przy Archikatedrze. Nasi goście – pielgrzymi prosi, aby serdecznie podziękować za wielką życzliwość, otwartość i miłe przyjęcie. Zatem raz jeszcze bardzo gorąco wszystkim dziękujemy.
  14. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu na budowę kościoła: bezimiennie 50, 100, 100 i 2000 zł., z ul. Skautów 100 i 500 zł., rodzina ze Snopkowa 300 zł., pracownicy Agencji Modernizacji i Restrukturyzacji Rolnictwa 1151 zł., z ul. Przy stawie 200 i 1000 zł., mieszkańcy bloku z ul. Popiełuszki 35 w comiesięcznej zbiórce 370 zł., Kółka Różańcowe m-c wrzesień 2400 zł.
  15. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, dwutygodnika Droga oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
  16. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Paulina Szymanek, lat 98 z ul. Puławskiej 26, śp. Wanda Łazowska, lat 91 z ul. Szarych Szeregów 1, śp. Bogumiła Ambrożewicz z ul. Legionowej 21. Polećmy je i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….”

W tym tygodniu patronują nam:

• 13 IX – św. Jan Chryzostom (ok. 349-407), biskup i doktor Kościoła, który zasłynął jako wielki obrońca czystości wiary i moralności, kaznodzieja i pisarz, obrońca ubogich (wspomnienie obowiązkowe);
  • 16 IX – św. Korneliusz, papież, i św. Cyprian, biskup; obydwaj gorliwie bronili wiary chrześcijańskiej  i ponieśli śmierć męczeńską w połowie III wieku (wspomnienie obowiązkowe).