Ogłoszenia 11.03.2018r.

Parafia Błogosławionego Biskupa Władysława Gorala w Lublinie

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

11 marca 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiejsza, już czwarta niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Widzimy to nawet w zmianie postnego fioletu na różowy kolor szat liturgicznych. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżyli z jak największym duchowym pożytkiem. Czyni to zwłaszcza przez głoszenie słowa Bożego i sprawowanie sakramentu pokuty i pojednania. Czyni to także przez organizowanie w tym czasie rekolekcji i  specjalnych nabożeństw pokutnych. Przypominam, że w naszej parafii w każdy piątek wielkiego postu o godz. 16.30 razem  z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy drogę krzyżową z udziałem dzieci, a o godz. 17.20  z udziałem wszystkich, w niedziele o godz.17.30 rozpamiętujemy mękę Pana Jezusa podczas gorzkich żali. Wszystkich parafian zachęcam do licznego udziału w tych nabożeństwach.
 2. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczniemy w przyszłą niedzielę 18 marca i potrwają do środy 21 marca 2018r. Poprowadzi je ks. Paweł Libor – salezjanin. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i naszej stronie internetowej. /goral.diecezja.lublin.pl/
 3. Dzisiaj przypada 5. rocznica wyboru papieża Franciszka na stolicę Piotrową. Powierzajmy go Bożej Opatrzności oraz opiece Matki Najświętszej w naszych osobistych modlitwach, aby bezpiecznie zdołał przeprowadzić Kościół przez burzliwe współczesne czasy.
 4. W dniu dzisiejszym ks. proboszcz rozpoczyna prowadzenie rekolekcji w parafii Św. Rodziny w Lublinie, a od piątku w parafii  Św. Teodora w Wojciechowie i prosi o modlitwę.
 5. Dzisiaj w II niedzielę miesiąca marca po Mszach świętych zbiórka ofiar do puszek przed kaplicą na budowę kościoła. Zbiórkę przeprowadzi Legion Maryi. Bóg zapłać za ofiary złożone na nasz kościół.
 6. Również dzisiaj w roku 100 rocznicy odzyskania niepodległości w nowennie przygotowującej nas do 11 listopada 2018 r. po Mszy świętej o godz. 18.00 zapraszamy na program słowno – muzyczny w wykonaniu młodzieży pt.”Kto ratuje jedno życie, ratuje cały świat – Otwarci na życie Samarytanie z Markowej – rodzina Ulmów”. Serdecznie zapraszamy.
 7. Jutro w poniedziałek 12 marca serdecznie wszystkich zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00 w intencji ks. Grzegorza Opoki – naszego wikariusza z okazji imienin.
 8. We wtorek zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Michała Archanioła po Mszy świętej o godz. 18.00.
 9. W piątek 16 dzień miesiąca modlitwa o godz. 18.00 przez wstawiennictwo Św. Jana Pawła II.
 10. W przyszłą niedzielę ministranci z naszej parafii po Mszach świętych będą sprzedawać kartki świąteczne własnoręcznie wykonane przez jedną z naszych parafianek. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na fundusz dla ministrantów.
 11. Rodzice chorego Mateuszka Kozaka dziękują za złożone w zeszłą niedzielę ofiary do puszek na operacje Jego serca – zebrano 4 260,59 zł.
 12. W tym roku Trasa fioletowa błogosławionego biskupa Władysława Gorala Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w nocy z 9 na 10 marca 2018 roku po raz drugi wiodła przez naszą parafię. Przy naszej kaplicy była stacja II. W tym dniu od godz. 18.30 do 22.00 trwała adoracja Najświętszego Sakramentu. Serdecznie dziękujemy za udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowe i za udział w adoracji Najświętszego Sakramentu. Pielgrzymów poczęstowaliśmy herbatą, kawą i ciastem. Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy przynieśli ciasto  i bułeczki. Przedstawicielom Rady Duszpasterskiej i młodzieży dziękujemy za pomoc logistyczną i wydawanie ciasta, herbaty i kawy.
 13. Nasz parafianin- pielgrzym Adam Uliczny również w tym roku wybiera się na pieszą pielgrzymkę po raz drugi z Lourd do Santiago de Compostela. Kto chciałby, przekazać mu intencje modlitewne – prosimy zapisane na kartce i złożone w kopercie przynieść do zakrystii.
 14. Duszpasterstwo Akademickie Archidiecezji Lubelskiej zaprasza całą lubelską społeczność akademicką oraz przyjaciół i absolwentów uczelni wyższych do udziału  w nabożeństwie Drogi Krzyżowej po miasteczku akademickim, która odbędzie się w najbliższy piątek 16 marca 2018 r. Nabożeństwo rozpoczęcie o godz. 18.00 przy kościele akademickim KUL. Tradycyjnie poszczególne stacje rozmieszczone będą m.in. przy Chatce Żaka i Domach Studenckich.
 15. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu w kancelarii na budowę kościoła: bezimiennie 50, 100 i 500 zł., z ul. Skautów 100 zł., z ul. Puławskiej 100 zł., mieszkańcy bloku z ul. Skautów 3 w comiesięcznej zbiórce 200 zł., mieszkańcy bloku z ul. Popiełuszki 35 w comiesięcznej zbiórce 400 zł.
 16. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, dwutygodnika Droga oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano.
 17. Wpatrzeni w Ukrzyżowanego, który dla nas wyrzekł się wszystkiego i złożył w ofierze swoje życie, z ochoczym sercem podejmujmy trud dobrowolnego umartwienia, jako wynagrodzenie za grzechy nasze i naszych bliźnich. Zróbmy dobre postanowienia, powstrzymujmy się od udziału w głośnych rozrywkach, od spożywania napojów alkoholowych, palenia tytoniu i innych używek, aby w ten sposób wynagrodzić Panu Bogu grzechy pijaństwa, rozwiązłości, nieuczciwości i wszelki brak pokory. Nie zapominajmy, że Wielki Post jest czasem powagi, pokuty i modlitwy. Niech go nie zakłócą huczne spotkania czy imprezy rozrywkowe. Kochani Rodzice i Wychowawcy, z większą troską spójrzcie w tym czasie na swoje dzieci. To na Was spoczywa obowiązek dobrego wychowania młodego pokolenia, także w duchu tradycji i naszej polskiej pobożności.
 18. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Krzysztof Porębiak, lat 63, z ul. Junoszy 49, śp. Stanisława Polakowska, lat 89, z ul. Leszczyńskiego 13, śp. Monika Lisiak, lat.36, z ul. Szarych Szeregów 2, pogrzeb we wtorek 13 marca, godz. 11.00, cmentarz na Majdanku, śp. Janina Kloc, lat.84, z ul. Puławskiej 10, pogrzeb w środę 14 marca, godz. 11.00, cmentarz na Majdanku. Polećmy ich i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….