Ogłoszenia 11.08.2019 r.

DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

11 sierpnia 2019

1. W najbliższy czwartek, 15 sierpnia, będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W Polsce ta uroczystość znana jest i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na czwartkową liturgię do kościoła przynieśmy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną pobłogosławione podczas świątecznych Mszy Świętych o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Sam gest błogosławienia rzeczy jest okazją do wychwalania Stwórcy za wszelkie otrzymane dary. Jest także prośbą, aby błogosławiony przedmiot zawsze przypominał o Panu Bogu i Jego dobroci, o Bożej opiece. Dlaczego właśnie w tę uroczystość w kościele błogosławimy zioła i kwiaty? Bo dziękujemy za dar pierwszych zbiorów właśnie w dniu, w którym osiąga pełnię zbawienia Maryja – Najdojrzalszy Owoc odkupionej ludzkości. Na wzór Maryi mamy starać się być ludźmi wniebowzięcia – tymi, którzy świadomie i zdecydowanie podążają ku niebu.
  2. Dzisiaj z racji II niedzieli miesiąca zbiórka ofiar do puszek przed kaplicą na budowę kościoła. Zbiórkę prowadzi Rada Duszpasterska. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na ten cel.
  3. We wtorek po Mszy świętej o godz. 18.00 nabożeństwo do Św. Michała Archanioła, a następnie Nabożeństwo Fatimskie. Zapraszamy.
  4. W środę w liturgii wspominamy kapłana i męczennika, franciszkanina, św. Maksymiliana Marię Kolbego (1894-1941). Jest on bliski naszym czasom, dobrze znamy jego życie i okoliczności męczeńskiej śmierci w oświęcimskim niemieckim obozie koncentracyjnym. Niech jego heroiczna miłość Pana Boga i bliźniego będzie dla nas zobowiązującym przykładem.
  5. Ks. Proboszcz w dniach 11, 15 i 16 sierpnia prowadzi po raz 14 rekolekcje Maryjne w parafii pw. Św. Kajetana w Orłowie Murowanym i prosi nas o modlitwę w intencji tej parafii.
  6. Przez ostatnie dni myśli i serca nas, Polaków podążają razem z tłumami pielgrzymów na Jasną Górę, gdzie od wieków z głęboką wiarą wspólnie zanosimy do Matki Bożej, Królowej Polski, nasze sprawy narodowe, sprawy naszych rodzin i osobiste. Dziękujemy za tyle dowodów Jej wielowiekowej opieki nad naszą Ojczyzną wśród wielu zawirowań historii, także tej najnowszej. Dziękujemy Bogu za naszych pielgrzymów, XXXXI Lubelskiej Pieszej Pielgrzymki, którzy w środę dotrą na Jasną Górę.
  7. Wraz z czwartkowym świętem maryjnym, tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku, a także myślimy o naszych siłach zbrojnych, o polskim wojsku, które tego dnia ma swoje święto. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają – doświadczamy tego naocznie. Polecajmy naszych żołnierzy Matce Bożej.
  8. Serdecznie zapraszamy młodzież do uczestnictwa w tegorocznym diecezjalnym spotkaniu młodzieży SMAL w Garbowie w dniach 22 – 25 sierpnia. Szczegółowe informacje dotyczące zapisów można znaleźć na plakacie oraz na stronie internetowej Centrum Duszpasterstwa Młodzieży w Lublinie. /cdmlublin.pl w zakładce SMAL/ Osoby zainteresowane prosimy o kontakt w zakrystii.
  9. Zachęcamy serdecznie naszych seniorów do odwiedzenia znajdującego się przy ul. Popiełuszki 35A(pawilony) małego Domu Kultury przeznaczonego szczególnie dla seniorów. Czynne w poniedziałek, wtorek i czwartek w godz. 10.00 – 14.00.
  10. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: Niedziela, Gość Niedzielny, dwutygodnika Droga oraz miesięcznika Mały Gość Niedzielny i L’osservatore Romano. W Gościu Niedzielnym znajdziemy płytę CD z najpiękniejszymi pieśniami maryjnymi i patriotycznymi w wykonaniu Wojska Polskiego. Zachęcamy do ich nabycia.
  11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności śp. Kazimiera Zięba, lat 69 z ul. Junoszy, śp. Danuta Gierczuk, lat 89 z ul. Popiełuszki. Polećmy je i naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek….”

W tym tygodniu patronują nam:

• 14 VIII – św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), franciszkański kapłan i męczennik obozu w Auschwitz, który oddał życie za współwięźnia; jest to jeden z najbardziej znanych świętych na świecie; ogarnięty pragnieniem zdobycia całego świata dla Maryi szerzył Jej cześć wszelkimi możliwymi środkami, wykorzystując również najnowsze zdobycze techniki; beatyfikowany jako wyznawca, a kanonizowany jako męczennik (wspomnienie obowiązkowe);
  • 17 VIII – św. Jacek Odrowąż (1200-1257), polski dominikanin, który poświęcił się misjom w różnych częściach naszego kraju; jego życie było przepełnione czcią do Matki Bożej (wspomnienie obowiązkowe).